زن و شوهری که دست در دست هم جان سپردند

 آلکساندر توژکو 95 ساله و ژانت توژکو 96 ساله اهل سن دیگو کالیفرنیا پس از 75 سال زندگی مشترک به فاصله کوتاهی از هم درگذشتند.
+320
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۵
  آلونا ازنامنسکایا - مسکو، روسیه

  آیا یک زوج همجنس گرا هم می توانند 70 سال با هم باشند ؟ برخلاف همجنس گرایی که فقط بر اساس لذت جنسی بنا شده ازدواج زن و مرد بیش از آن که مسائل جنسی در بین باشد مسائل عاطفی و تفاوتهای احساسی است
  85
  193
  جمعه ۱۲ تیر ۱۳۹۴ - ۱۶:۵۰
  ۴۴
  دایره مینا - پوزنان ، لهستان

  از صدای ِ سخن ِ عشق ندیدم خوشتر - یادگاری که در این گُنبَدِ دوار بماند !
  0
  83
  جمعه ۱۲ تیر ۱۳۹۴ - ۱۹:۵۲
  ۵۱
  Azad_UK - لندن، انگلستان

  [::آلونا ازنامنسکایا - مسکو، روسیه::]. اصلا این دیدگاه شما برای من قابل درک نیست. کی‌ میگه که "همجنس گرایی که فقط بر اساس لذت جنسی بنا شده` ؟ اگر این گونه بود که ازدواج خود را ثبت نمیکردن و بطور علنی تعهد اخلاقی‌ خود را به ثبت نمیرسنند. مگر فقط رابطه عاطفی بین جنس مخالف می‌تونه اتفاق بیفته؟؟!؟!
  85
  60
  جمعه ۱۲ تیر ۱۳۹۴ - ۲۰:۴۳
  ۵۳
  ایران بر باد رفته - برلین، آلمان
  [::آلونا ازنامنسکایا - مسکو، روسیه::]. شاید حدود سی تا چهل ساله که دوتا همجنسگرا علنی و بدون آزار و اذیت دوست و خانواده و همسایه و همکار باهم زنگی میکنند! اتفاقاً چهار سا ل تمام به سندیگو به عنوان مهمان رفت و آمد داشتم و به تعداد زیاد زوج های همجنس گرای مرد و زن دیدم! از روسیه اونورتر انگار فقط نوک دماغت را میتوانی ببینی!
  53
  64
  جمعه ۱۲ تیر ۱۳۹۴ - ۲۱:۰۰
  ۴۹
  Big_Bang - درتموند، آلمان

  پرفکت ترین حالت یک زندگی‌.
  0
  54
  جمعه ۱۲ تیر ۱۳۹۴ - ۲۱:۳۷
  ۷۰
  چیک چیک - خرمدره، ایران
  ((کل نفس ذائقه الموت)) همه انسانها مرگ رادرک خواهند کرد ،اجل که برسد نه لحظه ای پیش ونه لحظه ای به تاخیرخواهد افتاد. خوش به حالشان ،من وهمسرم یکی ازآرزوهایمان این است که هردویمان دریک روز بمیریم و.....
  18
  34
  جمعه ۱۲ تیر ۱۳۹۴ - ۲۱:۵۲
  ۵۳
  ایران بر باد رفته - برلین، آلمان
  [::آلونا ازنامنسکایا - مسکو، روسیه::]. در روسیه و هم در ایران شما به یک همجنسگرا اجازه نفس کشیدن نمی دهید، آنوقت چطور میخواهید زندگی طولانی دو همجنسگرا را باهم ببینید؟ همین چند روز قبل خبر از همجنسگرا های ایرانی در ترکیه بود که همه چیز خود را درایران گذاشته اند و هزار و یک بدبختی را به جان خریده اند تا در غربت نفسی بکشند! کمی از نوک بینی آنطرفتر را نگاه کنید! چه جائی ! روسیه!
  48
  47
  جمعه ۱۲ تیر ۱۳۹۴ - ۲۱:۵۶
  ۵۰
  کارمن مهوش کش - تهران، ایران
  ماشالله خیلی پیله بودن به همدیگه خدا رحمتشون کنه .اگه اون دنیایی باشه که خوب حتما اونجا هم یه عمر با هم زندگی میکنن و از حوریان بهشتی هم چشم پوشی میکنن تا باز دنیای بعدی ...
  18
  12
  شنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۴ - ۰۰:۲۷
  ۴۵
  آلونا ازنامنسکایا - مسکو، روسیه
  [::ایران بر باد رفته - برلین، آلمان::]. اولا که در روسیه همجنس گراها کاملا آزاد هستند و حتی در ارتش هم استخدام می شوند فقط حق رژه رفتن را ندارند آن هم فقط به احترام به کلیسای ارتدوکس که ریشه در تاریخ روسیه دارد . دوم این که دو تا همجنس گرا نشانم بده که 30 سال با هم زندگی کرده باشند
  24
  32
  شنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۴ - ۰۱:۰۷
  ۳۱
  masaf - برلین، آلمان
  [::ایران بر باد رفته - برلین، آلمان::]. من میګم تو چرا اینقدر نچسب و داخراشی بس تو هم ...
  21
  8
  شنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۴ - ۰۷:۲۳
  ۵۱
  با دارا و سارا - ملبورن ، استرالیا
  ازنامنسکایا - مسکو، روسی. داشتن مغز نشانه درک نیست. کمی هم احتیاج هست که قوه تفکر رو عمیقتر کنی...همجنس گرای کمتر از 40 سال هست که به رسمیت شناخته شده. و کمتر از 20 سال هست که اجازه ازدواج رسمی داده شده. چطور میشه به تو عاقل دو همجنسگرا رو نشون داد که باهم 30 ساله که ازدواج کرده باشن. بعدش. 7 میلیارد جمیعت تو دنیا هست که فقط یک درصد انها همجنسگرا هستند....حالا تو داری این یک درصد رو با 6ملیاردو خوده ای مقایسه میکنی. ؟ دست آخر. تو این 7 ملیارد نفر چنددرصد هستند که فقط یکبار ازدواج کرده ان و تا آخر عمر کنار هم بودند. بخصوص در این نسل جدید..؟عشق علی!موضوع همجنسگرای نیست. موضوع قبول انتخاب هست. کاری به درستی و اشتباه انها نیست.
  16
  22
  شنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۴ - ۰۸:۵۶
  ۵۳
  ایران بر باد رفته - برلین، آلمان
  [::آلونا ازنامنسکایا - مسکو، روسیه::]. آزادند!!! اما نفس میکشند که زنده بمانند! حتماً میگویید ۷۵میلیون ایرانی هم امروز آزادند! رژه!!! اون جشن و پایکوبی هرساله همجنس گرا ها در نظر شما ممکن است رژه تصور شود، اما در واقع یادبود خاطره سالهای دور در نیویورک و اعتراض همجنسگرا های آمریکا به تبعیض جنسی میباشد و امرو ز برای این حق و حقوقی که تا بحال به آن رسیده اند در کشور های مستکبر مانند آمریکا و آلمان و و و جشن میگیرند و در کشورهای آزاد و مدرن مانند روسیه و ایران و ترکیه ووو به اعتراض خیابانی دست میزنند! چشم ،اگر بشود آدرسم را در اینجا میگذارم تا به دیدارم بیایید بهتان نشان بدهم که چه تعداد سی سال و چهل سال با هم هستند! چون شما نمی توانید بیشتر از نوک بینی خودتان را ببینید و نیاز به کمک و همیاری دارید! اگر نه ، نمی خواهید چون مشکل شما نمی باشد! مانند مردم داخل ایران که هر گروهی برای خود اعتراض میکند و بعد از سرکوب و خانه نشینی گروه دیگر شروع به اعتراض میکند و داستان ادامه دارد برای ۳۷سال!.
  11
  11
  شنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۳
  ۴۵
  آلونا ازنامنسکایا - مسکو، روسیه
  [::ایران بر باد رفته - برلین، آلمان::]. خیلی ساده است . مثل همین مقاله یک مقاله به من نشان بدهید که مصاحبه ای کرده باشه با یک زوج همجنس گرا که 30 ساله با هم باشند . یا به قول دوستمان همجنس گرائیی سی سال پیش وجود نداشته !
  14
  15
  شنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۴ - ۱۵:۴۰
  ۴۴
  IranSalam - آمستردام، هلند
  دمشون گرم خیلی‌ همو دوست داشتن این یعنی‌ عشق واقعی من خودم با همجنسگرایی و اینکه آزاد باشن مشکلی‌ ندارم ولی‌ در غرب هم زیادی در این مورد دارن تبلیغات می‌کنن که بنظر من برای بقای جامعه اصلا خوب نیست و حتی بعضیها همجنسگرا نیستن و جوگیر می‌شون.
  1
  10
  ‌سه شنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۴ - ۱۵:۰۱
  ۵۵
  L.A.T - برلین، آلمان
  آلونا ازنامنسکایا - مسکو، روسیه . شما چرا همجنسگرایی رو از دیدگاه مسایل جنسی نگاه میکنین.....سعی کنین به حریم خصوصی افراد احترام بزارین.....رخت خواب هر کسی به خودش مربوطه .. سعی کنیم انسان باشیم ورای جنسیت....
  7
  5
  ‌چهارشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۴
  نظر شما چیست؟