حج و زیارت ایران: ما عمره را لغو نکرده‌ایم، عربستان ویزا نمی‌دهد

در حالیکه رئیس سازمان حج و زیارت ایران، عربستان سعودی را به لغو موقت سفر حج عمره زائران ایرانی تهدید کرده، معاون این سازمان می‌گوید که «پروازهای بسیاری از زائران ایرانی طی دو روز اخیر به دلیل عدم صدور ویزا از سوی عربستانی‌ها لغو شده است.»
 
ناصر خدرنژاد، شنبه ۲۲ فروردین، به خبرگزاری نسیم گفته که «ایران اعزام به عمره را لغو نکرده» و افزوده است: «اگر عربستان ویزاها را صادر کند اعزام‌ها انجام خواهد شد و هر تعداد زائری که ویزا دریافت کرده‌اند به عمره اعزام می‌شوند.»
 
صادرنشدن ویزا برای ایرانیانی که قصد سفر به عربستان سعودی با هدف به جا آوردن اعمال عمره را دارند، در حالی است که پیش از این، تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، تهدید کرده بودند که در واکنش به تعرض دو مامور فرودگاه جده به دو نوجوان ایرانی، سفر عمره را لغو خواهند کرد.
 
این در حالی است که مسئولان وزارت امور خارجه ایران می‌گویند دولت سعودی به آنها اطمینان داده که به شدت با ماموران خلافکار برخورد خواهد کرد.
 
در نامه‌ای که سعید اوحدی، رئیس سازمان حج و زیارت ایران، پنجشنبه ۲۰ فروردین به وزیر حج عربستان سعودی نوشت، تاکید شده بود که «اعزام عمره‌گزاران زمانی می‌تواند تداوم داشته باشد که حقوق اولیه آنان شامل تامین امنیت اخلاقی، جانی و اراده عملی به منظور حفظ حقوق اولیه زائرین وجود داشته باشد.»
 
آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی، از مراجع تقلید شیعه در قم نیز از مسئولان جمهوری اسلامی پرسیده که «آیا باید عمره را با هر ذلتی به جای آورد؟»
 
چهارشنبه ۱۹ فروردین نیز فرودگاه جده از فرود پرواز ۷۴۷ ایران‌ایر که حامل زائران ایرانی از شهر اصفهان بود،‌ ممانعت کرد.
 
شاهرخ نوش‌آبادی، مدیرکل روابط عمومی شرکت ملی هواپیمایی ایران، گفته است که این اتفاق «قطعا بی‌ارتباط با شرایط سیاسی حاکم بر منطقه نیست».
 
ایران و عربستان سعودی بر سر مسائل مختلف منطقه، از جمله بحران در یمن و سوریه، به شدت با یکدیگر دچار اختلاف‌اند.
+93
رأی دهید
-21

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  abikaka - شيراز، ایران

  به جایی‌ رسیدیم که لیاقتمون بیشتر از این نیست. برید عربستان پولتونو بریزید تو شکم عربا نوش جون ال سعود . از ماست که بر ماست
  2
  76
  شنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۹:۲۳
  ۳۱
  behruz22 - لوزان، سوییس

  آخوندهای بی‌ عرضه. به جای اینکه حکومت عربستانه سگو زیر فشار قرار بده به خاطره این اتفاق خیلی‌ بد!! این عربستان هست که ویزا نمیده برا ما قیافه میگیره!! لعنت به هرچی‌ عربه یعنی‌ من اگر میتونستم این عربا را با هم منفجر میکردم!!! افسوس ۱۰۰۰ افسوس اگر رضا شاه می‌بود ،..... افسوس...
  4
  63
  شنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۹:۳۹
  ۳۹
  parsi parsi - کرمان، ایران

  واقعا خنده داره ! رفتن به کشور عربستان ٫برای زیارت خانه خدا ٬ یعنی خدا واقعا نیاز به خانه نیازدارد؟ ان هم تو چه کشوری ٬کشور ریش درازهای چند زنه ٬ کشوری که هنوز با زنان مثل اشیا برخورد میشود ٬بروید پولتان را خرج کنید و شکم این عربهای شکم و زیر شکم پرست را بزرگتر کنید .
  1
  51
  شنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۹:۴۱
  ۶۰
  kolah-ghermezi - ونکوور، کانادا

  عربستان دمت گرم همینجورى آدامه بده تا شاید من و أمثال من ها اینجورى به ارزومون برسیم! سازمان حج و أوقاف کلاتون رو بزارین بالاتر! به امید اون روزیکه این پولها بمونه تو مملکت خودمون! هر چند که سود دولت کمتر از سعودیها نیست! به خاطر اینه که نمیخان تحریم کنن. واى که چه خوبه ادم تو مملکتى زندگى کنه که سواد داشته باشن، خیلى چیزا رو بفهمن! مثل اون هموطن عزیز یاسوجى! مکه چ حول و حوش چهار دیوارى خونمه! شیر مادرت حلالت! دقیقا معنى جمله بنده رو میده، مکه در خونه ته!
  4
  48
  شنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۹:۴۲
  ۱۰۳
  amonbede - تهران، ایران

  یعنی واقعا الان باز هم کسی هست که بخواد بره مکه ؟؟؟؟
  1
  42
  شنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۴ - ۲۰:۰۰
  ۴۹
  غربت نشین - اسن، آلمان

  چرا ما ایرانیها اینقدر راضی به تحمل تحقیر و توهین هستیم چی میشه حالا یک مدتی نرین دور سنگ سیاه چرخ بزنید. ? بابا برای خودتان ارزش قایل شین یکمی فکر کنید که اگر این اتفاق تجاوز جنسی برای شما یا یکی از اعضای خانواده پیش می آمد چه حالی میشدین. ? جمهوری اسلامی باید شکم ارازلش روسیر کنه مطمئناً براش مهم نیست حال وروز شما ملت بدبخت رو.
  0
  43
  شنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۴ - ۲۰:۰۷
  ۴۶
  forogh - اصفهان، ایران

  پدرسوختها لابد ناراحت شدند چرا نتونستند شبه تجاوزرا تبدیل به تجاوزکامل کنند ٬ اگرهمه مثل این عمو حسنعلی ازیاسوج نمی رفتند وانصراف میدادند ازرفتن چی میشد.
  1
  36
  شنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۴ - ۲۰:۲۰
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  آیت الله ناصر مکار شیروازى در ادامه اعتراض خود به وزیر حج عربستان سعودى نوشت که اینگونه اعمال فقط مختص حوزه هاى علمیه و طلاب خواستار ارتقاء مقام میباشد ونباید آنرا عمومى کرد. و در ادامه اینطور نوشت : قانون قصاص حکم میکند که مجازات آن شرطه ها را به من بسپارید زیرا که من در این امور تجربه دارم!
  0
  41
  شنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۴ - ۲۰:۲۲
  ۵۰
  محسن احمد علی - دبی، امارات متحده عربی

  باید رییس سازمان حج و زیارت را هم بفرستیم مکه زیارت، تا بلکه اونم بفهمه اونجا چه خبره
  0
  43
  شنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۴ - ۲۰:۳۰
  ۴۳
  نیک اندیش - ورشو، لهستان

  این تعلل دولت یه لکه ننگه که همیشه تو ذهن مردم می مونه. روحانی خراب کردی
  0
  32
  شنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۴ - ۲۰:۳۹
  ۵۳
  parvin55 - مادرید، اسپانیا

  سفر به عربستان لغو شود چرا----!!!!!کمک به عربستان فقیر خاتمه یابد!!! پالون به این تمیزی برای خر سواری‌!!!!فاجعه
  0
  34
  شنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۴ - ۲۰:۵۳
  ۶۰
  سلطنت طلب - ابوظبی، امارات متحده عربی
  هاهاهاهاهاهاها فقط دارم بهتون میخندم ،یارو رو از ده بیرون میکردن سراغ خونه کد خدا رو میگرفت ههههههههههه هاهاهاهاهاها
  30
  11
  شنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۴ - ۲۱:۱۲
  ۴۵
  sarbaz007 - المان، آلمان

  خدارو شکر به امید روزی که هیچ ایرانی‌ پاشو اونجا نه زار
  0
  28
  شنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۴ - ۲۱:۳۸
  ۵۳
  shahab46 - هانوفر، آلمان
  amonbede - تهران، ایران - دوست عزیز خر زیاد پیدا میشود
  0
  16
  شنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۴ - ۲۱:۵۱
  ۴۳
  Xavii - لندن، انگلستان
  خدا رو شکر دیگه نمیرن مکه،
  0
  18
  شنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۴ - ۲۲:۱۲
  ۵۲
  wasp763 - استکهلم، سوئد

  یعنی توف به اون ذاتتون بیاد که ابرو ندارید و ابرویهم برای ما نذاشتید ,یه مشت اخوند الاغ سوار...
  0
  25
  شنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۴ - ۲۲:۵۴
  ۳۰
  iran4ever - لندن، انگلستان

  [::amonbede - تهران، ایران::]. تا دلت بخواد آدم ساده دل‌ هست. ضمنا سازمان اوقاف هیچوقت نمیاد از این همه درامد چشم پوشی کنه.یه سفرست که بین آخوندا و وهابیا پهنه. اهلان و سهلا.
  1
  23
  شنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۴ - ۲۳:۳۷
  ۳۷
  عقاب سرخ - پاسارگاد، ایران
  [::سلطنت طلب - ابوظبی، امارات متحده عربی::]. به جای ایرانیها تو روزی یا حداقل هفته‌ای دو سه بار برو،میتونی‌ از گیت مخصوص و ویژه هم وارد بشی‌ لازم نیست بگم که اگه اسلحه پشت سرت گذاشتن وحشت نکنی‌ چون هم واردی و هم زبونشون را خوب بلدی،ایشالله معنوی یاتت هم بیشتر تر بشه و بیشتر ثواب ببری ;)
  1
  15
  یکشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۴ - ۰۱:۰۸
  ۶۶
  senator x - تهران، ایران
  بی رودرواستی باید بگم خاک برسر کسانیکه تو صف رفتن حج هستند.بجای مثلا,ستایش خدا,برو فراگیری غیرت و مردانگی را یادبگیر.بقول اون روستائی شریف,خونه خدا چاردیوار خانه خودم است.خدائی که انقدر درمورد زائرش بی تفاوت باشد, قابل ستایش است؟فکرمیکردم خشم خدا نیمی از جده را ویران میکنه.
  0
  15
  یکشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۴ - ۰۱:۵۴
  ۳۶
  MehranIrani - وین، اتریش
  حیف نون که میگن مصداق بارزش همین حج و زیارت احمقه که بازم داره ایران و ایرانیو سکه یه پول اون عربستان حـ... میکنه ، اینم جمله بود تو این شرایط که بگه ما میخواهیم بریم و اونا راهمون نمیدن؟
  0
  16
  یکشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۴ - ۰۵:۴۱
  ۶۰
  kolah-ghermezi - ونکوور، کانادا
  [::عقاب سرخ - پاسارگاد، ایران::]،،،، ها ها ها ها ها ،،،.هه هه هه هه هه ،،، خخخخخخخخخخخخ، دمت گرم عقاب جان!! خیلى باحال اومدى! دستش بد جورى رو کودى! ها ها ها ها !!!.
  2
  6
  یکشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۶:۱۱
  ۶۰
  سلطنت طلب - ابوظبی، امارات متحده عربی
  [::عقاب سرخ - پاسارگاد، ایران::]نیازی به جواب دادنت ندارم،داری میبینی ما در صحنه حضور فزیکی داریم نه فقط شعار ،به زودی به شما نزدیک میشویم.
  11
  1
  یکشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۴ - ۲۱:۱۰
  ۶۰
  kolah-ghermezi - ونکوور، کانادا
  [::سلطنت طلب - ابوظبی، امارات متحده عربی::],, مطمئن باش تو و اون اربابانت که نوکر بى اختیار غرب هستند هیچ غلطى نمیتونین !!! .
  3
  7
  دوشنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۴ - ۰۰:۵۴
  ۵۰
  chatoli - تهران، ایران
  مشکل سازمان حج و زیارت اینه که اونا به اینا ویزا نمی دن !پس بهتره یه نامه به ملک سلمان بنویسن و ازش بخوان که تعداد نفرات رو زیاد کنه تا مشتریان حج و زیارت تو صف معطل نمونن و زودتر به حاجتشون برسن !
  0
  6
  دوشنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۴ - ۰۷:۲۷
  ۳۷
  عقاب سرخ - پاسارگاد، ایران
  [::kolah-ghermezi - ونکوور، کانادا::]. دم شما هم گرم :) میدونی‌ من تا چن روز پیش فکر میکردم این عمری منظورش از سلطنت طلب سلطنت شاهنشاه اریامهر هستش! و به کامنتاش هم اکثرا مثبت میدادم حالا فهمیدم که ‌ای دل غافل منظور سلطنت سعودی یا سلطنت عمری سنی بوده :o
  0
  2
  دوشنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۵:۲۵
  نظر شما چیست؟