ویدیوی بیانیه پایانی لوزان که توسط موگرینی و ظریف قرائت شد ( با ترجمه فارسی )

+147
رأی دهید
-20

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۰
  arash*eindhoven - آیندهوون، هلند

  سرنگونی تضمین شد.
  51
  23
  ‌پنجشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۴ - ۲۰:۰۳
  ۴۵
  صاف وساده - استکهلم، سوئد

  خوب . به سلامتی جام زهر رو دارن میریزن تو حلق عظمی جون !. امید که گره ای از زندگی مردم سرزمین عزیزم '' ایران'' گشاده شود. با آرزوی آزادی وطن ازچنگ خودکامگی واستبداد.
  17
  79
  ‌پنجشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۴ - ۲۰:۱۰
  ۴۵
  golden remix - استکهلم، سوئد

  قدم بعدی سنگونی رژیم تروریستی ایران
  21
  59
  ‌پنجشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۴ - ۲۰:۲۲
  ۵۰
  پروردگار - تهران، ایران

  متاسفانه عده ای ساده لوح فکر می کنند از فردا ایران گلستان می شود. هیچ اتفاقی قرار نیست بیوفته کشور ایران در سراشیبی اضمحلال قرار دارد. آخوندها به چاه مستراح تاریخ می روند و ملت ایران می مانند و بحران های اقتصادی. نفتی که تمام شده و گازی که خریدار ندارد و کشاورزی که آب ندارد به قول آقای پژویان اقتصاد دان دولت احمدی نژاد در آینده مردم ایران باید به دنبال ماشین های گندم سازمان ملل بدوند (مانند سومالی)
  32
  71
  ‌پنجشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۴ - ۲۰:۲۳
  ۴۲
  Ariobarzan PARS - بیرمنگام، انگلستان

  در واقع مسئله مهمی که بیان نمیشه اینه که توافق قدرتهای جهانی با ایران بدین معنی که لااقل تا چندین سال آینده(لااقل تا قبل ازینکه جام زهر ولی وقیه رو گوربه گور کنه) بخصوص آمریکا هیچگونه حرفی راجع به جنایتهای آخوندها در ایران و ظلم و پایمال حقوق بشر و زنان نزنن و اسمی ازین مسائل نیارن همونطور که مثلا با عربستان کوفتی متحد هستند و هیچی بهشون نمیگن.
  8
  30
  ‌پنجشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۴ - ۲۰:۴۷
  ۶۹
  فدای آقا - اودنسه، دانمارک

  تبریک به جمهوری‌اسلامی که با این پیروزی تاریخی ورقی درخشان و فصلی جدید و پر افتخار به صفحات انقلاب اسلامی اضافه کرد. تمام شیعیان جهان باید این روز را فرخنده و بعنوان انقلابی نوین جشن بگیرند. افتخار به ولایتی که حامی آن آقا امام زمان عج و نایب برحق او، ولی فقیه می‌باشد. عمریها ببینید که چگونه پرچم ما در بین بیرق مشرکین همچون نگین انگشتر درخشانی میکند. جاوید و سربلند جمهوری‌اسلامی شیعه اتمی ایران.
  108
  15
  ‌پنجشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۴ - ۲۰:۵۶
  ۴۲
  irani iran - آمریکا، ایالات متحده امریکا

  ای کاش سخنرانی‌ اوباما و جان کری را هم نمایش می‌دادید که ببینید این توافقنامه حتی از جام زهر قبلی‌ هم تلخ‌تر و زهرتر بود. بد بخت ملت ایران که اینهمه زجر رو تحمل کردند تا آخرش از ۱۹ هزار سانتریفیوژ فقط شش هزار به کار ادامه بده اون هم فقط در نطنز و حداکثر اجازه داشته باشند اورانیوم رو تا ۳،۶ درصد غنی کنند به جای بیست در صد قبلی‌!! راکتور آب سنگین اراک کلا تغییر شکل میده و بعضی‌ از تجهیزاتش منهدم می‌شه!!! در برخی‌ موارد تا ۲۵ سال بازرس‌ها اجازه بازدید از مراکز اتمی‌ و همچنین معادن ایران رو خواهند داشت و تازه بعد از اون هم امکان تمدیدش هست!!! از همه اینها بدتر این جمله اوباما بود که گفت: (((اگر ایران حقه بزند دنیا خواهد فهمید))) و دوباره تحریم‌ها بر میگرده و باقی‌ قضایا!!! یکی‌ نیست به این آخوند‌های احمق بگه این دفعه دومی‌ هست که مثل سگ واق واق اضافی می‌کنید و دنیا شما رو سر جاتون میشونه! کی‌ میخواید دست از این عرو تیز اضافی کردن بردارید؟ مشکل اینجاست که بهای این حماقت‌های شما رو ملت بد بخت ایران باید پرداخت کنند به خودتون که فشاری نمیاد!!!!
  11
  72
  ‌پنجشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۴ - ۲۱:۴۱
  ۳۰
  teh pest - بوداپست، مجارستان
  بی‌‌بی‌سی جان، . لطفا یک ویدیو ۶۰ ثانیه هم،در مورد کودتای ۱۲۹۸ و انقلاب ۱۳۵۷ ایران را هم تهیه کنید. نمیدونم چرا فکر می‌کنم دوباره یه چیزی تو پاچمون رفته. بی‌‌بی‌سی جان، خر خودتی جیگرم.
  15
  33
  ‌پنجشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۴ - ۲۲:۰۹
  ۳۸
  dokhtar abadani - ﻟﻨﺪﻥ اﻧﮕﻠﺴﺘﺎﻥ، انگلستان

  [::فدای آقا - اودنسه، دانمارک::]. همین نظر تو کم بود بمیر بابا تو هم
  5
  45
  ‌پنجشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۴ - ۲۲:۲۱
  ۷۸
  sahand11 - کلن، آلمان
  قراداد بدتر از ترکمانچای!
  6
  22
  ‌پنجشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۴ - ۲۳:۰۲
  ۶۹
  فدای آقا - اودنسه، دانمارک

  عجب عشقی میکنم، از همون روز اول مثل شیر رو حرفمون واستادیم (انرژی هسته ای، حق مسلم ماست) آخرش هم پیروز از میدون اومدیم بیرون. جوجه منافقین که اومدین اینجا دارین، خزعبلات می‌نویسید، برید پیش همون مسعود سیبیل و مریم لچکتون. دسته جمعی بشینید رو یخ. انشالله به حق پنج تن جمهوری‌اسلامی ابرقدرت خاورمیانه که هست الحمدالله، ابرقدرت جهان هم خواهیم شد. چون بغیر از قدرت اتمی، پیرو اهل بیت امیرالمؤمنین ع هستیم و این خود بزرگترین قدرت است. بغیر از منافقا، عمریا هم دارن میسوزن، صداشون در نمیاد، ولی بوش میاد. هه هه.
  57
  8
  ‌پنجشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۴ - ۲۳:۲۳
  ۳۴
  freedom of the press - تهران، ایران

  تبریک تبریک ! . تبریک برای انکه اگر 4 سال پیش که اوباما دست به سوی ما دراز کرد با لج بازی دست او را پس نزده بودیم !امروز به التماس نیفتاده بودیم ! . تبریک برای انکه 4 سال پیش چنین تحریمهای کمر شکنی بر اقتصادمان تحمیل نشده بود ! . تبریک برای انکه 4 سال پیش نه تنها نمی خواستند با تحریم ما را مجبور به مذاکره خفت بار کنند بلکه با مذاکرات محترمانه قرار بود به ما امتیازاتی نیز بدهند ولی ما دست انها را پس زدیم و گفتیم مروارید نمی دهیم شکلات بگیریم ! . تبریک به خاطر انکه در این 4 سال قطر فقط از حوضه مشترک گازی ما سالانه 100 میلیارد دلار بیشتر استخراج کرد اما ما . ! . تبریک برای انکه 4 سال اوج قیمت نفتی را به راحتی ازدست دادیم و الان باید نفت 40 دلاری بفروشیم ! . تبریک برای اینکه چین برای 30 میلیارد پولهای بلوکه شده ما در بانکهای چین نه تنها سود پولهای ما را حساب نکرد بلکه سالی 1.5 میلیارد دلار نیز حق نگهداری گرفت ! . تبریک برای انکه گام به گام طی 10 تا 15 سال تحریمها برداشته خواهند شد ! 
  6
  47
  ‌پنجشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۴ - ۲۳:۳۱
  ۳۴
  freedom of the press - تهران، ایران

  تبریک برای انکه امثال بابک زنجانی ها که به عنوان شخص حقیقی مورد تحریم قرار گرفته بودند با درایت تیم آقای ظریف از تحریم بیرون می آیند تا اموال چپاول شده این ملت را به راحتی نوش جان کنند !   . تبریک برای انکه کسی نیست از آن مرد بپرسد که آیا قطع نامه دون سازمان ملل پاره شد یا . ! . تبریک برای انکه نمی دانم برای چه چیزی باید خوشحال بود ! برای انکه بد بخت تر نمی شویم یا بد بختی ما راکد می ماند و رشد نمی کند ! . و به یاد انتقادهای روشنفکرانه مان به جمله معروف احمد شاملو می افتم که می گفت مردم ایران حافظه تاریخی ندارند!!!
  4
  44
  ‌پنجشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۴ - ۲۳:۳۵
  ۴۸
  paul hari - پاریس، فرانسه
  فقط در جمله میگم این هشت روز مذاکره فقط برای ایران نبود خیلی از مسائل دنیا هل شد بین ابر قدرتهای جهان بین دو قطب جهان
  7
  12
  جمعه ۱۴ فروردین ۱۳۹۴ - ۰۰:۱۷
  ۵۷
  farokhzad - کنت، انگلستان
  تبریک که تو همین چهار سال تحریم و اتمام ان هنوز ارز دو برابر شده چهارسال پیش هست یعنى پوند ١٧٠٠ را امروز ٤٧٠٠ حالا بیاد پایین ٢٠٠ تومنى فوق اخرش و امسال ظریف و فداى اقا انقدر ابله هستند نمیدانند که چه تاوانى بود ملت ما داد ملیاردها دولار هزینه ساخت و ریختن پول تو جیب روسیه و حالا افتخار هم میکنند به غلط کردن هم افتادن شرم بر شما فرومایه ها
  4
  23
  جمعه ۱۴ فروردین ۱۳۹۴ - ۰۱:۲۳
  ۵۱
  dkdk - اسلیس، دانمارک
  من نمیدونم که چرا عده‌ای خودفریبی میکنند!! ۸۰ درصد مردم شادند از این اتفاق خوب.شکی نیست که اقتصاد رونق میگیرد،و وضع مردم نه عالی بلکه بهتر خواهد شد.و از همه مهمتر مشت بسیار محکمی که عربهای سوسمار خور و اسرائیل کودک کش خورد.ما ملت ایران لیاقت بهترینها را داریم.
  29
  10
  جمعه ۱۴ فروردین ۱۳۹۴ - ۰۲:۲۵
  ۴۰
  haghighat chist? - تبریز، ایران
  لعنت به رهبر ایران. بخیال خودش میخواست بمب اتمی درست کنه! ۵۰۰۰ سانتریفوژ باید 10سال کار کنه تا سوخته یک ساله نیروگاهه بوشهر تامین بشه! ;) انرژی هسته ای حق مسلم ماست! هاپ هاپ هاپ....واق واق واق.....
  5
  17
  جمعه ۱۴ فروردین ۱۳۹۴ - ۰۴:۴۵
  ۲۳
  حاج حمید الله - وین، اتریش
  عه حالا عه جواب رهبر عه چی میشه؟عه دلواپسان چی ؟سپاه پاسداران چی؟یعنی همچی عه شد رفت پی کارش؟ عه این که نشد بیش از ده سال دهن ملت را عه کردن .بعدش هم به همین سادگی بگن عه باشه قبول می کنیم؟انوقت این ملت بجای اینکه بگن عه تو روح اون جد و ابادتون باید عه کرد که ما را عه کردید٬باید خوشحالی کنیم؟؟ما ایرانیان عجب ادمهای عه ای هستیم .اگه دوست داشتید یکم شیرینی تو دهن همدیگه عه کنید.
  2
  13
  جمعه ۱۴ فروردین ۱۳۹۴ - ۰۷:۳۵
  ۵۰
  omidnaomid - بروکسل، بلژیک
  haghigat chistدوست عزیز امدوارم اینطوری بشه که گفتی٬ چون آنوقت مردم دوباره وضعشون خوب میشه و کلک رژیم کنده میشه٬ولی خواهی دید که چه به سره مردم وکشور خواهد آمد۰اینها فقط اجازه موندن گرفتن وبه هر قیمتی که شده .حالا مشغول تقسم پولهای ازاد شده از بانکهای خارج هستن.متأسفم واسه مردم وواقعاً واسه جوانان ایران.
  2
  9
  جمعه ۱۴ فروردین ۱۳۹۴ - ۰۹:۴۸
  ۴۰
  kamran631 - لیون، فرانسه
  رهبر فرزانه ساله گذشته رو سال نرمش قهرمانانه اعلان کرده بودند، و برای ۱۰ سال آینده‌ نیز سالهای "قر کمر جانانه" به نظر مناسب میاید ! قیافه بسیجی‌ها و پاسدار‌ها تو این روز‌ها باید دیدنی‌ باشه، چه شود وقتی‌ که پاسدار، بسیجی و آخوند با هم "قر کمر" بدن !!
  3
  14
  جمعه ۱۴ فروردین ۱۳۹۴ - ۰۹:۵۲
  ۳۲
  بختیاری2500 - اهواز، ایران
  من نمیدانم پافشاری رزیم ..ایران برا چی بوده.اخه ... فقط این چند سال مردم بدبخت کردید همان اول همینو قبول میکردید و تحریم نمیشدیم .فقط کلی ضرر به مردم زدیم ..خاک بر سرتون.
  2
  19
  جمعه ۱۴ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۹
  ۴۰
  kamran631 - لیون، فرانسه
  فدای آقا - اودنسه، دانمارک - برای قراداد بدتر از ترکمانچای, خوشحالی‌ !؟! (به سلامتی جام زهر رو دارن میریزن تو حلق عظمی جون)
  3
  14
  جمعه ۱۴ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۳:۰۰
  ۴۱
  Daneshjou - شیکاگو، ایالات متحده امریکا
  به دکتر ظریف تبریک مى گویم که تا این لحظه موفق شده خطاهاى پر هزینه ى چند نسل از سیاسیون، نظامیون و دانشمندان هسته اى که پى برنامه انرژى هسته اى جمهورى اسلامى را ریختند تا حدودى ماله کشى کند. اما این پرسش بى پاسخ مانده که چرا از روز نخست این برنامه ى هسته اى را شفاف و طبق مقررات بین المللى دنبال نکردیم تا این همه هزینه هاى نجومى و غیر قابل اندازه گیرى را به ملت تحمیل نکنیم؟ شاید پاسخ درست به فرهنگ ملت ایران باز گردد که همواره سرش باید چند بار به سنگ بخورد تا یاد بگیرد کارى نو را از روز نخست با روش درست اغاز کند. البته فکر مى کنم که حاکم نمودن نادان ها بر داناها پس از انقلاب ١٣٥٧ در این اشتباه تاریخى نقش اصلى را داشته است.
  6
  17
  شنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۴ - ۰۰:۱۶
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.