شاید باور نکنید اما,,,در فنلاند تعداد سوناها از خودروها بیشتر است! - ۵

 فنلاند که به‌عنوان خواستگاه سونا در جهان شناخته می‌شود با پنج میلیون نفر جمعیت، سه میلیون سونا دارد.
 
 نخستین شواهد استفاده از سونا در فنلاند به سال 1112 میلادی بازمی‌گردد. سونا در این کشور به‌ عنوان یک فرهنگ و مکانی مقدس محسوب می‌شد. سونا به حدی در فنلاند اهمیت دارد که در گذشته نوزادان در این مکان متولد می‌شدند. زنان نیز پیش از برگزاری آیین ازدواج برای تطهیر خود به سونا می‌رفتند. حتی برخی افراد نیز پس از مرگ در سونا دفن می‌شدند.
 
گرچه هنوز بر سر خواستگاه اصلی سونا بین فنلاند و روسیه اتفاق نظر وجود ندارد اما جالب اینجاست که فنلاند با جمعیت پنج میلیون نفر، سه میلیون سونا دارد به طوری‌ که تعداد سوناهای این کشور از تعداد خودروها بیشتر است و حتی جلسات کاری نیز در بسیاری موارد در سونا برگزار می‌شود.
+52
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۳
  *بی همتا* - برلین، آلمان
  کشور فنلاند .معروف به دریاچه و جنگل است . تابستان کم و زمستان سرد وبسیار بلند دارد .ودرشمال فنلاند . مدت دوماه تمام خورشید طلوع نمیکند ودر تابستان دو ماه غروب را نمی بینند . در اکثریت خانه ها در فنلاند "سونا "وجود دارد ..
  3
  17
  ‌سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۸:۲۴
  ۶۱
  siavashomaha - منچستر، انگلستان
  شاید باور نکنید که کشوری هست که بیشتر از هر چیزی ،حتی خود رو ها،خانه‌ها ،ساختمان‌ها ، آدم فروش داره. اگه گفتید کدام کشور است؟ لازمه اشتغال در هر کاری باید لیسانس آدم فروشی را داشته باشی‌ ،یعنی‌ شخصی‌ را معرفی‌ کنی‌ که دست گیر ،بازجویی و اعدام یا شکنجه شود. آنرا جهانه سوم مینامند چون وقتی‌ این اسم را گذشتند فقط تا عدد سه‌ می‌شناختند. و چهارو پنج وجود نداشت الان باید آنرا جهانه دهم تا بیشتر نامید. حدسش خیلی‌ سخت نیست.
  5
  15
  ‌سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۳ - ۲۳:۴۰
  ۵۱
  آقای امام - هلسینکی، فنلاند
  ما تو فنلاند صبح میریم سونا شب در میایم
  6
  4
  ‌چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۳ - ۰۵:۱۹
  ۶۱
  siavashomaha - منچستر، انگلستان
  اسمشم میذاشتن سونا لند ،که بهتر باورمون بشه. پس بیشتره وقتشونو مردم لخت میگذرونن ،فقط لباس میپوشن برن سونا. کاراشونو اینجور که معلومه تو سونا می‌کنن. قراراشون........ ایرانو تصور کنید با ۵۰ ملیون حموم.
  2
  3
  ‌چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۴:۲۰
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.