یک نماینده مجلس ایران خواستار اعدام فرزند هاشمی رفسنجانی شد

مهدی هاشمی

العربیه :حمید رسایی نماینده اصولگرای مجلس شورای اسلامی ایران، خواستار اعدام مهدی هاشمی فرزند اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام این کشور شد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، رسایی در نطق میان دستور خود در جلسه روز سه شنبه ۳۰ دسامبر مجلس ایران گفت: «مردم وقتی جرایم مهدی هاشمی را با فاضل خداداد و امیر منصور آریا مقایسه می‌کنند، حداقل انتظارشان حکم مشابه آن‌ها در مورد مهدی هاشمی است.»
مه آفرید امیر خسروی متهم اصلی پرونده اختلاس سه هزار میلیارد تومانی از سیستم بانکی ایران، شنبه ۲۴ ماه می‌۲۰۱۴ با حکم قضایی در زندان اوین تهران اعدام شد.

حمید رسایی درباره روند قضایی پرونده مهدی هاشمی گفت: «آیا در دادگاه مهدی هاشمی به این اقاریر مهم مهدی هاشمی رسیدگی می‌شود؟ بعید می‌دانم. چرا باید فرزند یک کارگر، فرزند یک کشاورز، فرزند یک طلبه، یک کارمند، یک معلم، یک راننده تاکسی و توده‌های عمومی مردم اگر تخلفی کنند، به سریع‌ترین زمان ممکن و با جدیت رسیدگی شود ولی در خصوص فرزندان برخی مسئولین تا این حد مماشات شود؟»

این نماینده اصولگرای مجلس ایران ادامه داد: «مردم منتظر رأی دادگاه مهدی هاشمی هستند تا عدالت در دستگاه قضا را محک بزنند و ما اعتماد داریم به دستگاه قضا. قاضی پرونده مهدی هاشمی در همین دادگاه انقلاب برای انتشار چند کامنت ذیل یک خبر، برای دانشجوی بسیجی و مدیر یک سایت، حکم سه سال حبس تعزیری را صادر کرده است. با مشاهده چنین احکامی، مردم با مقایسه جرایم و تخلفات مهدی هاشمی و جرایم مثل این دانشجو، با خود خواهند گفت که این قاضی حتما برای جناب جونیور حداقل به ۳۰ سال زندان در نظر خواهد گرفت.»

رسایی ابراز عقیده کرد: «مردم وقتی جرایم مهدی هاشمی را با فاضل خداداد و امیر منصور آریا مقایسه می‌کنند، حداقل انتظارشان حکم مشابه آن‌ها در مورد مهدی هاشمی است. دستگاه قضا باید به شکلی عمل کند تا از این پس، فرزندان همه مسئولین از یاد نبرند که نباید در سایه نام پدرانشان تخلف کنند و جرم مرتکب شوند و پدران مسئول مثل ما بدانیم که اگر فرزندانمان تخلف و جرمی مرتکب شدند، هر چقدر هم گردن کلفت باشیم در برابر قانون نمی‌توانیم مقاومت کنیم. اگر این‌گونه عمل کردیم آن وقت، کارگر، کارمند، کشاورز، معلم، کوچک و بزرگ با تمام وجود اصل ۱۹ قانون اساسی را حس می‌کنند که اصل ۱۹ می‌گوید هیچ نژادی بر نژادی دیگر برتری نیست.»

مهدی هاشمی پس از انتخابات جنجال برانگیز ریاست جمهوری سال ۲۰۰۹ ایران، این کشور را به مقصد بریتانیا ترک کرده بود. در آن زمان سفر او «ماموریتی» و به منظور سرکشی به واحدهای دانشگاه آزاد در آکسفورد عنوان شد.

مدتی پس از آغاز ناآرامی‌های پس از انتخابات، مقام‌های قضایی از تشکیل پرونده‌ای قضایی برای مهدی هاشمی به اتهام دست داشتن در ناآرامی‌ها سخن گفتند.

سرانجام او پس از بازگشت به ایران، به همراه وکیلش، به دادسرای اوین مراجعه کرد که در پی آن بازداشت شد. مدتی بعد مهدی هاشمی با قرار مثیقه از زندان آزاد شد. گفته می‌شود بخشی از اتهام‌های مهدی هاشمی، مالی است.

+26
رأی دهید
-50

setayeshz565 - وین - اتریش
آقای رسایی معلوم می‌شه خیلی‌ از اعدام مه‌ آفرید خسروی سوخته،فکر نمیکنم مجازات خودش کمتر از مه‌ آفرید باشه،به امید روزی که به حساب این نماینده‌های مفت خور بی‌ خاصیت بیسواد هم رسیدگی بشه،از جمله خود همین رسایی ملعون.
‌پنجشنبه 11 دي 1393 - 01:00
paksan - آمریکا - آمریکا
به نظر شخصی من بدنامترین و فاسدترین نماینده تحمیلی که هیچ نیازی به رای مردم نداره همین رسایی و گروه پایداری هستند که اینها مشخصه با رانت وارد مجلس شدند. این درگیری ها درگیری قدرتگیری مصباح یزدی در مقابل هاشمی است. من کار ندارم هاشمی چه کرده و دزد بوده یا نیست ولی همین رو خوب میدونم که هاشمی مهره بسیار محکمی است در مقابل رهبر شدن مصباح یزدی . یزدی با بودجه 20 میلیاردی که از سالها پیش برای خودش ایجاد کرده و مدارسی که مدیریت میکنه در حال ایجاد کادرها و نیروهای مورد نیاز برای رهبر شدنش هستش و طی سالهای گذشته تمساح در حال نفوذ دادن فارغ التحصیلان یا مغزهای شسته شده خودش به سپاه و سپس صداوسیما و مجلس و بخصوص وزارت اطلاعات هستش و خودش هم درگیری بسیار شدیدی در مجلس خبرگان داره و سعی کرده حتی بعضی از شیخ های مردنی آنجا رو هم با خودش همراه کنه. درگیری مصباح و هاشمی چیزی فراتر از درگیری های سیاسی معمولی است هاشمی کاملاً می دونه تمساح تمام نیروش رو گذاشته تا رهبر بشه و الان تنها مهره ای که قدرت رسوا کردن تمساح رو داره هاشمی است
‌پنجشنبه 11 دي 1393 - 01:59
داریوش پرویزی - شیراز - ایران
گردنشو طبر نمیزنه از بس خورده گاو شده کوسه زاده ازبک
‌پنجشنبه 11 دي 1393 - 07:35
افشین امیری - ایران - ایران
ما از قوه قضایی خیلی انتظار داریم پرونده مرتضوی احمدی نژاد نمایندگان مجلس برداران لاریجانی ....
‌پنجشنبه 11 دي 1393 - 09:22
arzoye ensaniat - استکهلم - سوئد
اینقدر مال مفت خورده که گردنشو با شمشیر پادشاه عربستان هم نمیشه زد،درده فائزه بخور تو سره برادر هاش.
‌پنجشنبه 11 دي 1393 - 09:29
اصحاب کهف - بروکسل - بلژیک
همه تون یکجا برید به درک..از شنیدن اسم این آشغالها هم آدم حالش بدمیشه.این هفت هشت تا نمایندهء کثیف رانت خور دزدم که دستشون واسه همه روست. خودزنی میکنن فقط...
‌پنجشنبه 11 دي 1393 - 10:41
kabootar - لاهور - پاکستان
حمید رسایی نماینده اصولگرای مجلس شورای اسلامی ایران، خواستار اعدام مهدی هاشمی فرزند اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام این کشور شد... معلوم نیست کی به چنین افرادی به عنوان نماینده رای میدهند که اینچنین قوه ای را نادیده می انگارد و سر دل خود حکم قضایی صادر میکند.
‌پنجشنبه 11 دي 1393 - 12:36
mr. black - جاکرتا - اندونزی
گور پدر سیاست و سیاست بازی، حالم از هر چی‌ سیاست مداره به هم میخوره، همش دروغ ، فریب، کلک، خیانت،،، دودش هم میره تو چشم مردم بیچاره
‌پنجشنبه 11 دي 1393 - 15:02
kiyanzx1 - استکهلم - سوئد
اگه فرزند مصباح بود علم الهدى بود ، رسایی بازهم خواستار اعدام بود ، مجتبى خامنه اى از گزارشها می رسه داره تبدیل. به ام الفساد میشه !! رسایی جرات دارى رسیدگى کنى به پرونده مجتبى یا خانواده عاقا خط قرمزى نا پایان هستند !! هرچند سگ زرد بردار شغاله ، مهدى هاشمى وکلا اقا زاده.هاىمثل ایشون در دادگاه فساد اقتصادى حتما باید پاسخگو باشند !!
‌پنجشنبه 11 دي 1393 - 20:43
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.