حراج پیکانی که شاه به رئیس جمهور رومانی هدیه داد

یک دستگاه اتومبیل پیکان اهدایی محمد رضا پهلوی به نیکلای چائوشسکو رئیس جمهور وقت رومانی به حراج گذاشته شد.

این اتومبیل اکنون در حراجی خصوصی «آرتمارک» در پایتخت رومانی، بخارست، در معرض فروش قرار گرفته است. این پیکان با دوهزار کیلومتر کارکرد، به عنوان جزیی از کلکسیون شخصی چائوشسکو بوده و قیمت اولیه ۴ هزار یورو (نزدیک ۵ هزار دلار آمریکایی) تعیین شده است.

با حجم موتور یک و نیم لیتری و قدرت ۵۴ اسب این قطعه آنتیک ظاهرا می‌تواند حداکثر ۱۴۵ کیلومتر در ساعت برود.

+113
رأی دهید
-5

Realman - ارواین - امریکا
این خبرو که ٤ ماه پیش گذاشته بودید
‌پنجشنبه 11 دي 1393 - 00:06
فقط ملوان - انزلی - ایران
روحت شاه عزیز
‌پنجشنبه 11 دي 1393 - 01:06
Farokhzad - کنت - انگلستان
تا ١٠٠٠٠ تا مال من عمرا با این قیمتها بره!!!
‌پنجشنبه 11 دي 1393 - 01:57
IRAN+ISRAEL+USA 4EVER - مونیخ - آلمان
دکترین پادشاه فقید در زمان جنگ سرد بر اساس تعادل سیاسی میان دو بلوک شرق و غرب موجود در آن زمان از یکطرف دنیای آزاد و از طرف دیگر دنیای فلاکت و سرکوبی نظام‌های آدمخوار کمونیستی بود، این سیاست ایجاب میکرد که اعلیحضرت شاهنشاه فقید گاه گداری استخوان یا تیکه گوشتی جلوی جلادان کمونیست پرت میکرد برای رام کردن ایشان، ایشان از این بذل بخشش‌ها به حکومت‌های فاشیستی- بلشوویکی- کمونیستی شوروی و چین و آلبانی و کوبا هم کرده بودند، روحش شاد و نامش جاودان.امین
‌پنجشنبه 11 دي 1393 - 07:43
احتراز - دورف - آلمان
والا همین طوری از پراید بهتره.
‌پنجشنبه 11 دي 1393 - 14:57
danial nabi - استكهلم - سوئد
شاه خائن به هر چی‌ خونخوار بود از این آشغالها هدیه میداد تا بلکه حکومت ننگینش چند صبائی بیشتر عمر کند ، البته به سرورش آمریکا و انگلیس بیشتر خدمت میکرد، آثار باستانی چند هزار ساله را میبخشید تحت عنوان رمز گشایی مثل لوح هخامنشی، که گویا ارث پدرش بود، ننگ‌ بر خواندن نحس پهلوی..
‌پنجشنبه 11 دي 1393 - 22:46
time-to-say-goodbye - تورنتو - کانادا
دانیال نبی،،،، یه نفر این بچه‌ رو ساکت کنه، فکر کنم بازم شب رو دنده بدش خوابیده، آخه ... تو که بهتر از هر بزی میدونی‌ که دار و دستهٔ عمامه‌ به سرت، تا خاک ایران هم دارن میفروشن، حالا تو هی‌ خودتو ... که شاه این کارو کرد، شاه اون کارو کرد
جمعه 12 دي 1393 - 02:50
cobalt3 - کرج - ایران
این الان تو ایران راحت چند صد میلیون فروش میره .از 504 مموت که میلیارد فروش رفت(البته خریدار مثل فروشنده کلاه بردار بود) خیلی ارزنده تره حداقل میشه گفت مال یه کمونیسته بوده که فقط یه بار تا کاخ باهاش رفته و اعدام شده...به هر حال پیکان شروع خوبی برای صنعت خودرو بود یاد خیامی و همت بلندش بخیر چه زجری کشیده وقتی شاهد بوده حاصل کار و تلاشش نصیب شغال و گرگ بیابون شده.
جمعه 12 دي 1393 - 17:31
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.