«دستگیری» یکی از عوامل سرقت مسلحانه گلپایگان

چهار روز پس از درگیری «سه سارق مسلح» با ماموران نیروی انتظامی ایران در شهرهای گلپایگان و خمین که به مرگ «شش تن» ختم شد، معاون اجتماعی نیروی انتظامی از دستگیری یکی از «عوامل» این حادثه در استان مرکزی خبر داد.

همچنین در پی انتشار اخباری از «سرقت مسلحانه» در شامگاه سه‌شنبه، ۹ دی، در شهرستان گلپایگان، مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی استان اصفهان تکذیب کرد که سرقت مسلحانه‌ای در این شهرستان رخ داده است.

به گزارش خبرگزاری دولتی ایرنا، سعید منتظرالمهدی، معاون اجتماعی نیروی انتظامی، روز چهارشنبه، دهم دی، گفت که «یکی از عاملان» حادثه خمین و گلپایگان به دست نیروی انتظامی استان مرکزی دستگیر شده است.

وی اشاره‌ای به جزئیات دستگیری این فرد و شهری که در آن دستگیر شده نکرد.

بر اساس گزارش‌ها، در درگیری بین سارقان مسلح و نیروهای انتظامی در شهرهای خمین و گلپایگان در روز شنبه، ششم دی، شش نفر کشته و هفت نفر زخمی شدند.

به گفته مقامات نیروی انتظامی، این سارقان پس از فرار از شهرستان الیگودرز در استان لرستان و همچنین درگیری با نیروهای ایست بازرسی نیروی انتظامی در شهرستان خمین به سمت گلپایگان متواری شده و در این شهر با ماموران نیروی انتظامی درگیر شدند.

در این درگیری‌ها، سه نفر از ماموران نیروی انتظامی گلپایگان، دو شهروند عادی و یک نفر از سارقان کشته شدند.

عبدالرضا آقاخانی، فرمانده انتظامی استان اصفهان، روز هفتم دی، تعداد سارقان را سه نفر ذکر کرده بود.

حسین فراست، فرماندار گلپایگان، نیز روز ۹ دی گفته است که سارق کشته شده که پیش از این نیز سابقه سرقت داشته با مشخصات کامل شناسایی شده است.

معاون اجتماعی نیروی انتظامی در ادامه سخنان خود گفت که برخلاف اعلام رسانه‌ها «هیچ گونه سرقتی در الیگودرز و گلپایگان صورت نگرفته است».

آقای منتظر المهدی با اظهار تاسف از، به گفته او، اطلاع‌رسانی «زودهنگام و بی‌مورد برخی رسانه‌ها» افزود: «متاسفانه برخی همکاران در رسانه‌ها با غوغاسالاری به مسئولیت حرفه‌ای خود عمل نکرده‌اند.»

گفته این مقام نیروی انتظامی در حالی است که حسین حسین زاده، جانشین فرمانده نیروی انتظامی استان اصفهان، گفته بود که این افراد مسلح «پس از سرقت از یکی از بانک‌های شهر الیگودرز در استان لرستان»، به سمت شهر خمین در استان مرکزی متواری شده و در آنجا با ماموران پلیس درگیر شدند.

خبرگزاری دولتی ایرنا، همچنین خبر داده است که شامگاه سه‌شنبه دو سارق «مسلح» راننده یک خودروی سواری پیکان را در شهر گلپایگان «با اسلحه» تهدید کرده و خودروی او را به سرقت برده‌اند .

به گزارش این خبرگزاری، در جریان این سرقت که در منطقه «مسجد حاجی» شهر گلپایگان رخ داد، سارقان مورد تعقیب ماموران نیروی انتظامی قرار گرفتند و صدای شلیک گلوله نیز شنیده شد، اما در این درگیری کسی آسیب ندید.

بر اساس این گزارش، سارقان خودروی مسروقه را در مسیر گلپایگان به روستای سعیدآباد واقع در شمال غرب این شهر رها کرده و متواری شده‌اند.

در واکنش به انتشار این خبر، مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی استان اصفهان روز چهارشنبه در اطلاعیه‌ای وقوع هر گونه سرقت مسلحانه در گلپایگان را تکذیب کرد.

در این اطلاعیه همچنین از مردم خواسته شده که به اخباری که از منابع غیررسمی اعلام می‌شود توجه نکرده و از «دامن زدن به این گونه شایعات» که باعث «برهم زدن آرامش عمومی شهر می‌شود» خودداری کنند.

+29
رأی دهید
-8

قیس - اهواز - ایران
اعدام فقط میتونه راه حلی درستی باشه واسه این دزدهای کثیف آدم کش
‌پنجشنبه 11 دي 1393 - 09:15
siavash2a - تهران - ایران
بازم هم تکذیب و انکار ......اول گفتن سرقت کردن بعد گفتن 4نفرن بعد گفتن سرقت نکردن ..هرچی بود نشون داد مردم رفتن تو فاز سرقت مسلحانه
‌پنجشنبه 11 دي 1393 - 09:17
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.