مرد کانادایی پس از قتل هشت تن از بستگانش خود را کشت

اجساد هفت نفر از قربانیان این کشتار در یک خانه در شمال ادمونتون پیدا شد

در کانادا فردی هشت نفر را به قتل رساند و سپس خودکشی کرد.

پلیس شهر ادمونتون، مرکز ایالت آلبرتا در کانادا، گفته است که شامگاه گذشته اجساد ٩ نفر از جمله دو کودک را در این شهر پیدا کرده که همگی به ضرب گلوله کشته شده‌اند.

به گفته پلیس، براساس شواهد موجود، هشت نفر از کشته‌شدگان به دست یک مرد مسلح به قتل رسیده‌اند و این فرد نیز سپس با شلیک گلوله به زندگی خود خاتمه داده است.

اجساد این ٩ نفر در سه مکان جداگانه در شهر ادمونتون به دست آمده است. هفت از قربانیان از جمله دو کودک "خردسال" در یک خانه و دو جسد دیگر در دو نقطه دیگر پیدا شده‌اند.

رئیس پلیس شهر ادمونتون این حادثه را بدترین کشتار جمعی در این شهر از زمان قتل شش نفر در سال ١٩٥٦ توصیف کرده و گفته است که به نظر می‌رسد که این کشتار ناشی از "مشکلات و خشونت شدید خانوادگی" بوده و با برنامه‌ریزی قبلی صورت گرفته است.


 

انگیزه قتل‌ها "مشکلات و خشونت شدید خانوادگی" عنوان شده است

آلت قتل یک اسلحه کمری ٩ میلی متری است که فرد قاتل با همان اسلحه خود را نیز کشته است. اسامی قربانیان این واقعه انتشار یافته اما نام فرد قاتل و اطلاعاتی در مورد نسبت او با کشته شدگان هنوز در اختیار رسانه‌ها قرار نگرفته است.

به گزارش منابع خبری محلی، ماموران پلیس شامگاه پیش جسد زنی ٣٧ ساله را در خانه‌ای در بخش جنوبی شهر پیدا کردند. ساعاتی بعد، مردی در تماس تلفنی با پلیس، وقوع قتل در خانه‌ای در شمال شهر را اطلاع داد اما ماموران پس از مراجعه به محل، اثری از فرد تماس گیرنده ندیدند.

با اینهمه، در ساعات پس از نیمه شب، ماموران بار دیگر برای بررسی مجدد به این محل رفتند و با اجساد هفت نفر مواجه شدند. ساعاتی بعد، پلیس جسد مردی را در یک رستوران در خارج از شهر یافت که با شلیک گلوله خودکشی کرده بود. همه این موارد با هم ارتباط داشته است.

به گفته مقامات پلیس، این قتل‌ها با برنامه ریزی قبلی و انگیزه شخصی صورت گرفته و فرد قاتل نیز خود را کشته است و به این ترتیب، خطری متوجه مردم نیست.

برخی رسانه‌های محلی به نقل از منابع پلیس گفته‌اند که قاتل دارای پیشینه جنایی بود و پلیس او را می‌شناخته است اما در این مورد هنوز اطلاعات دقیقی در دست نیست.

+36
رأی دهید
-2

hossein+87= - ایران - ایران
حکومت آخوندی کانادای چه بر سر مردم بدبخت آورده که اینجوری همدیگه رو میکشن!! کار ، کار سپاه پاسداران کاناداس!!
‌چهارشنبه 10 دي 1393 - 11:19
Darya_ir - دوسلدورف - المان
hossein+87 - ایران - ایران . دقیقا زدی به خال . رژیم برای انحراف افکار عموم خود دست بچه کارهائی که نمیزند
‌چهارشنبه 10 دي 1393 - 16:26
bineshaan - لندن - انگلیس
قتل٬ فساد و دزدی در تمام کشورها حتی مرفه ترین کشور هم وجود داره٬ اما اون چیزی که باعث میشه کشوری مثل نروژ یا ژاپن کشوری امن و سالم نامیده بشه درصد و تکرار قتل٬ دزدی و فساده. مثلا در نروژ فساد از هرنفر٬ موسسه٬ کمپانی یا قسمت دولتی ۱ در ۱۴۴ فاسد هست ولی در ایران این عدد برعکسه؛ یعنی فقط ۱ نفر از ۱۴۴ نفر٬ موسسه٬ کمپانی یا قسمت دولتی سالم و غیر فاسده. که این ضریب احتمالا تو ۳۵ ساله قبل بسیار بسیار پایین تر بوده. در مورد این قتل هم همینطور که نوشته تو ۵۰-۴۰ سال گذشته بی سابقه بوده. از طرفی نحوه فجیع قتل و مثله کردن و سوزاندن در ایرانه که با فشاریک ماشه تفنگ در آمریکا یا کانادا فرق زیادی داره.
‌چهارشنبه 10 دي 1393 - 17:33
senator x - تهران - ایران
درمورد این مرد پلیس گفته که قاتل سابقه جنائی داشته و زیرنظر بوده. کلا در هرجامعه که قانون ضعیف عمل کند جرم واقع میشود.اگر پلیس آن شهردر مورد این مرد در جرم اول جدی عمل میکرد,این حادثه وحشتناک اتفاق نمیافتاد.
‌چهارشنبه 10 دي 1393 - 20:23
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.