25 ضربه چاقو بر پیکر دوست همسر

مردی که پسر همسایه را در خانه‌اش و به ظن رابطه با همسرش کشته بود درخواست بخشش کرد

فرهیختگان : مرد جوان وقتی سر زده از محل کارش به خانه برگشت و با پسر همسایه روبه‌رو شد او را با بیش از 15 ضربه چاقو کشت. این مرد دیروز در حالی که به‌شدت اشک می‌ریخت به پای پدر و مادر قربانی افتاد و از آنها درخواست بخشش کرد.
رسیدگی به این ماجرا از ظهر هجدهم تیر 92 به دنبال کشته شدن پسر 22 ساله‌ای به نام کیوان در طبقه دوم یک آپارتمان در شهر قدس در دستور کار پلیس قرار گرفت. پلیس وقتی به آپارتمان مورد نظر رسید با مرد صاحبخانه به‌نام یوسف روبه‌رو شد که دستانش خونین بود. او به ماموران گفت: «کیوان پسر همسایه‌مان بود. وقتی از سر کار به خانه آمدم و با او و همسرم روبه رو شدم با هم درگیر شدیم. کیوان به رویم چاقو کشید و چون می‌دانستم ممکن است با همدستی همسرم سولماز مرا بکشد او را کشتم.»
به دنبال اظهارات این مرد همسرش نیز تحت‌بازجویی قرار گرفت و به رابطه پنهانی با قربانی اعتراف کرد.زن 24 ساله گفت: «شوهرم از صبح تا شب سر کار بود و من و دختر دو ساله‌ام در خانه تنها بودیم. به همین خاطر وقتی در خیابان با پسر همسایه روبه‌رو شدم سر صحبت را باز کردم. بعد از آن ملاقات کیوان هر روز با من تماس می‌گرفت و با او درد دل می‌کردم. او را برای خوردن صبحانه به خانه‌مان دعوت کرده بودم که شوهرم سر رسید. کیوان به محض اینکه با شوهرم روبه‌رو شد گفت که برای سرقت به خانه‌مان آمده است. او التماس کرد تا شوهرم او را رها کند اما شوهرم او را کشت.»
به دنبال بازسازی صحنه جرم برای یوسف کیفرخواست صادر شد و او دیروز در شعبه 113 دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی باقری و با حضور چهار مستشار پای میز محاکمه ایستاد.
در ابتدای جلسه رسیدگی به این پرونده پدر و مادر مقتول در جایگاه ویژه ایستادند و برای یوسف حکم قصاص خواستند.
نوبت دفاع به یوسف که رسید به قتل اعتراف کرد و گفت: «مدتی بود که به رابطه تلفنی همسرم با یک مرد غریبه پی برده بودم.وقتی به سولماز اعتراض کردم گفت از سر بیکاری با یک پسر جوان صحبت می‌کند.همان روز می‌خواستم خودم را بکشم، اما همسرم قول داد دست از این رفتار بردارد. من هم به‌خاطر دختر دو ساله‌ام او را بخشیدم و به زندگی برگشتم.»
او در تشریح جزئیات ماجرا گفت: «نزدیک ظهر بود که یک‌باره تصمیم گرفتم سرزده از محل کارم به خانه بروم. وقتی در خانه را با کلید یدک باز کردم پشت مبل پسر همسایه را دیدم. او می‌خواست از خانه فرار کند که مانع او شدم و کتکش زدم .من قبلا هم کیوان را دیده بودم که مقابل خانه‌مان پرسه می‌زد، اما هرگز فکر نمی‌کردم با همسرم در ارتباط باشد.او به رویم چاقو کشید و من چاقو را از دستش گرفتم و بیش از 15 ضربه به او زدم.» یوسف در حالی که اشک می‌ریخت به پای پدر و مادر مقتول افتاد و گفت: «من تقاضا دارم به خاطر دختر و پسر خردسالم مرا ببخشید.» در حالی که این درخواست از سوی اولیای دم رد شده بود، هیات قضایی وارد شور شد تا برای یوسف رای صادر کند.


  بهترین راه قانون است
درباره وقوع چنین جنایت‌هایی، غلامرضا طیرانیان، حقوقدان و جامعه‌شناس در گفت‌وگو با فرهیختگان می‌گوید: «یک مرد چنانچه وارد خانه‌اش شود و مرد غریبه‌ای را همراه همسرش در فراش ببیند و با اعتقاد به مهدورالدم بودن آنها دست به جنایت بزند طبق قانون هیچ مجازاتی برای وی در نظر گرفته نخواهد شد. اما چنانچه شرط مهدورالدم بودن مهیا نباشد و مثلا آنها را در حال صحبت کردن با یکدیگر ببیند مطابق قانون مجاز به قتل نیست. در این صورت چنانچه قتلی رخ دهد بی‌شک متهم به قصاص محکوم خواهد شد.»
طیرانیان ادامه داد: «به هر روی در هر دو حالت بهترین کار متوسل شدن به قانون است. فرد می‌تواند بلافاصله با پلیس تماس بگیرد یا همسایه‌ها را خبر کند تا شاهدانی برای این ماجرا باشند و مانع فرار آنها شود تا پلیس در محل حاضر شود. در این صورت فرد متخلف به جرم رابطه نامشروع، به مجازاتی که در قانون آمده است محکوم خواهد شد. اما قتل در این شرایط مجازات قصاص را در پی خواهد داشت و بی‌شک بیشترین ضرر متحمل فرد متهم و خانواده‌اش خواهد شد.»

+40
رأی دهید
-9

hassan5 - تهران - ایران
پس از اینکه متوجه دوستی همسرش با غریبه شد و همسرش هم باو گفته که دوست پسر دارد باید همان موقع جدا میشد.(و با اثبات اینکه همسرش باو خیانت میکند مهریه و نفقه ای بهمسرش تعلق نمیگرفت)
‌چهارشنبه 10 دي 1393 - 11:33
Gabriel Batistuta - تهران - ایران
در کشورهای غربی هم رابطه با زن شوهردار عملی مذموم شمرده میشه.دمت گرم یوسف جان.
‌چهارشنبه 10 دي 1393 - 13:57
setayeshz565 - وین - اتریش
مردک بیچاره حتما زنشو خیلی‌ دوست داشته چون یکبار هم اونو بخشیده،مسلما قتل بزرگترین اشتباهه،اما می‌شه درک کرد اون لحظه چقدر بهش فشار اومده،به خاطره اون زن احمق حالا باید یه عمر زجر بکشه .
‌چهارشنبه 10 دي 1393 - 14:18
اصحاب کهف - بروکسل - بلژیک
بازم قانون کشکی ،سردرگم و ظالمانهء قصاص...فرق مهدور الدم بودن و نبودن طرف( لاس خشکه زدن یا درحال عمل شنیع بودن )حکم رو از بخشش به اعدام میرسونه!! به به چه عدالتی.یعنی اگه زن طرف داره میبوسدش تا اینکه کنارهم درازکشیده باشن، تفاوتش از زمین تا آسمانه و از بخشش تا اعدام!!!
‌چهارشنبه 10 دي 1393 - 15:03
nousheen - نانت - فرانسه
چقدر این کنیزک ، این برده روش زیاد شده بوده که با کسی‌ تلفنی حرف میزده و صبحانه میخورده !!!! جّل خالق !!!! مردک طبق قانون حق داره بره ۴ زن بگیره و کنیزک نفسش در نیاد ولی‌ اگر جرات کنه دوستی‌ داشته باشه و دوستیش به شوهرش ثابت بشه شوهره اصلا لازم نیست پلیس خبر کنه ، ببینه میتونه بکشه !!!! حالا اینا هم ناراحتند چرا یارو مملکت رو از یک نمایش سنگسار محروم کرده !!!!
‌چهارشنبه 10 دي 1393 - 16:35
آلو جنگلی - اصفهان - ایران
همشون ادب میشن،اونی که دنبال زن شوهردار رفت که ترتیبش داده شده،زن خائن هم که آبروش رفته و احتمالا بیوه میشه و دیگه زندگی عادی نخواهد داشت،شوهره هم که نتونسته خودش را کنترل کنه وضعیتش روشنه
‌چهارشنبه 10 دي 1393 - 17:05
مدافع حق - مادرید - اسپانیا
زن رو هم میکشتى خیال راحت دو بار که قصاص نمیشدى حداقل حق زن نا سپاس رو میذاشتى کف دست کثیفش ............ هر چى بدبختى تو دنیاوجود زیر سر زن هستش.......ادمیزاد رو از بهشت بیرون کردن چون یه زن اغفالش کرد.....
‌چهارشنبه 10 دي 1393 - 18:51
sama128 - شیراز - ایران
باید پدر صاحب سولماز را در بیارن که هم به شوهرش خیانت کرده هم به دختر دو ساله اش زنیکه عوضی تو که شوهر داری چون خسته شدی از تنهایی باید بری سراغ لاس زدن و البته کارهای دیگه که مشخص هستش و رو نکردن . عوضی هم شوهرت را بدبخت کردی و هم یکی را فرستادی گوشته قبرستان و هم دخترت را حالا برو با خیال راحت توی خیابون هر کاری که لیاقت تو و امثال تو هست را انجام بده.
‌چهارشنبه 10 دي 1393 - 20:04
senator x - تهران - ایران
قانون اینها میگه شوهر باید(دخول)را ببیند.تااز مجازات رهائی پیداکند.خود زن اعتراف کرده با مقتول (رابطه) داشته. این خود برای رهائی شوهر از اعدام کافی است
‌چهارشنبه 10 دي 1393 - 20:36
sarang6 - ژنو - سوئیس
خیلی جالبه. معلومه علم حقوق تعریف شده، برای این حقوقدان فقط حرف میزنه. مثلا آدم می یاد خونه می بینه زنش با یکی دیگه است سریع زنگ میزنه همسایه ها همسایه ها بیاین ببینین چه صحنه عاطفی ای.بعد به یارو هم میگه خواهشا بشینین تا بقیه هم برسن یکم بحث سیاسی کنیم. خوب شد نگفته لامپ خونه رو خاموش کنین بگین جواب ابلهان خاموشیست.این چه مرضی است که افراد با همسر دیگران معاشقه می کنند درحالیکه پاسخشون واسه این قضیه در قبال خودشون قابل پیش بینیه.
‌چهارشنبه 10 دي 1393 - 20:51
اصحاب کهف - بروکسل - بلژیک
بازم قانون کشکی ،سردرگم و ظالمانهء قصاص...فرق مهدور الدم بودن و نبودن طرف( لاس خشکه زدن یا درحال عمل شنیع بودن )حکم رو از بخشش به اعدام میرسونه!! به به چه عدالتی.یعنی اگه زن طرف داره میبوسدش تا اینکه کنارهم درازکشیده باشن، تفاوتش از زمین تا آسمانه و از بخشش تا اعدام!!!
‌چهارشنبه 10 دي 1393 - 22:32
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.