تولید کفش‌های آدیداس با زباله‌های اقیانوس! ‌

 یکی از مشهورترین شرکت‌های تولید لباس‌های ورزشی اعلام کرده ‌است که نمونه اولیه‌ای از کفش‌های سازگار با محیط زیست خود را به زودی تولید خواهد کرد که تماما از زباله‌های بازیافتی جمع‌آوری شده از اقیانوس‌ها ساخته خواهد شد.
 
به گزارش سرویس علمی ایسنا منطقه خراسان، زباله‌هایی که برای ساخت کفش‌های جدید شرکت «آدیداس» به کار می‌روند، شامل تورهای ماهیگیری غیرقانونی، زباله‌های اقیانوسی و الیاف پایدار است. این زبالهه‌ا طی پروژه‌ای توسط انجمن حفاظتی «Sea Shepherd» جمع‌آوری شده‌اند که در یک ماموریت 110 روزه برای پایش کشتی‌های غیرقانونی صید ماهی در سواحل غرب آفریقا اقدام به جمع‌آوری این زباله‌ها کرده‌اند.
 
این کفش‌های بازیافتی حاصل مشارکت آدیداس و موسسه « گفت‌وگو برای اقیانوس‌ها» است که سازمانی زیست‌محیطی است و به منظور کاهش آلودگی اقیانوس‌ها فعالیت می‌کند.
 
هنوز مشخص نیست که این کفش‌ها به تولید انبوه برسند، اما مدیران آدیداس قول داده‌اند که از اوایل سال ۲۰۱۶ از الیاف بازیافتی در تولیدات خود استفاده کنند.
+36
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۲
  فراتر از اندیشه - آلپ، سوییس
  باید جلوی تولید زباله را گرفت نه اینکه اول اجازه تولید زباله را بدیم بعد به دنبال راه حل باشیم. راه حل هم خیلی ساده هست. وقتی‌ برای هر کالای که دور ریختن‌شان برای محیط زیست مضر هست یک مبلغ قابل توجه گرو‌ای دریافت کنیم. این کالا‌ها دوباره به کارخانه انها برمی‌گردند. حال چه از طریق مصرف کنندگان یا کسانی‌ که از این کار جمع آوری برای خودشان درآمدی دست و پا میکنند.
  1
  8
  جمعه ۱۹ تیر ۱۳۹۴ - ۰۸:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  دایره مینا - کراکف، لهستان
  البته این هم باز از ظرایف ِ روزگار است که ما کفش های خود را به زباله دانی بدل ساخته ایم و آنان زباله را به کفش هایی که می توانند به ما بفروشند! آری چنین بود حکایت برادر!
  2
  2
  جمعه ۱۹ تیر ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  کارمن مهوش کش - تهران، ایران
  خراسان این وسط چی میگه ؟
  3
  3
  جمعه ۱۹ تیر ۱۳۹۴ - ۲۱:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.