نابودی سلول‌های خاکستری مغز با استفاده افراطی از اینترنت

 محققان دانشگاه بوفالوی امریکا دریافته اند نوجوانانی که در استفاده از اینترنت افراط می‌کنند، دچار اختلال تحلیل ماده‌ی خاکستری مغز می‌شوند، اختلالی که روزبه‌روز به صورت پنهانی در حال گسترش است.
 
به گزارش سرویس علمی پژوهشی ایسنا منطقه دانشگاه علوم پزشکی تهران، تحقیقات جدید دانشمندان پرده از تأثیرات مخرب استفاده افراطی از اینترنت بر روی ساختار مغزی نوجوانان برداشته است.
 
محققان می گویند: این اختلال می‌تواند بر روی تمرکز و حافظه افراد تأثیر نامطلوبی به جا بگذارد، هم‌چنین قدرت تصمیم‌گیری و تعیین هدف برای زندگی نیز در افراد دچار اختلال می‌شود.
 
آنان معتقدند تحلیل بافت خاکستری مغز می‌تواند با کاهش توانایی کاربران در جلوگیری از بروز احساسات، در آن‌ها ناهنجاری‌های رفتاری به وجود بیاورد.
 
به گفته محققان استفاده صحیح از اینترنت اثرات مثبتی دارد لذا با رعایت نکاتی هنگام استفاده از اینترنت می‌توان مطمئن شد که استفاده از اینترنت زندگی دانش‌آموزان را در حال و آینده بهبود می‌بخشد.
آنان می گویند: از آن‌جایی که اینترنت در همه‌ جای زندگی حاضر است، مهم است که بفهمیم چگونه این تکنولوژی می‌تواند رشد و تکامل دانش‌آموزان را بهبود ببخشد یا منحرف کند.
+41
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  سلام لبخند - تهران، ایران
  لطفا این مقاله را حذف کنید . چون بهانه جدیدی میشه برای مسئولان کشوری و عدم توسعه اینترنت و سرعت ان !!
  1
  12
  جمعه ۱۹ تیر ۱۳۹۴ - ۰۷:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۲
  فراتر از اندیشه - آلپ، سوییس
  کدوم سلول‌های خاکستری؟ :)
  0
  6
  جمعه ۱۹ تیر ۱۳۹۴ - ۰۸:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.