آمریکا نام ۹ فرد و شرکت را به فهرست تحریم‌های ایران اضافه کرد

وزارت خزانه‌داری آمریکا روز سه شنبه نهم دی ماه نام پنج ایرانی، یک تبعه افغان و سه شرکت جدید را به لیست تحریم‌های ایران اضافه کرد.

بر اساس گزارشی که سایت وزارت خزانه‌داری آمریکا در سایت رسمی خود منتشر کرده است، پنج ایرانی به نام‌های اسدالله سیفی، تیمور عامری، حسین زیدی، سید کمال یاسینی، آناهیتا نصیربیگ، همچنین یک تبعه افغانستان به نام عزیزالله اسدالله قلندری را به اتهام دور زدن تحریم‌های وضع شده علیه ایران و همچنین نقض حقوق بشر به لیست سیاه آمریکا اضافه شدند.

حسین زیدی که شهروند سابق ایران بوده اکنون تبعه کشور «سنت‌کیتس و نویس» است.

همچنین دو شرکت ایرانی و یک شرکت که در امارات متحده عربی به ثبت رسیده است نیز به لیست تحریم‌های جدید آمریکا اضافه شده‌اند.

شرکت «بل فست جنرال تریدینگ» که در امارات به ثبت رسیده و در لیست سیاه آمریکا وارد شده، در سایت رسمی خود، نوع فعالیت شرکت را تجارت مواد غذایی و کشاورزی عنوان کرده است و خزانه داری آمریکا در توضیح علت تحریم، گفته که این شرکت همراه با پنج تن از افرادی که نام آنها برده شد، به ارائه کمک‌های فنی و مالی به دولت ایران برای دستیابی به دلار آمریکا متهم شده‌اند.

آمریکا می‌گوید که شرکت یاد شده در انتقال ۲۵۰ میلیون دلار به ایران دست داشته است.

آناهیتا نصیربیگ نیز که کارمند بانک آسیا است، متهم شده که به انتقال ۱۰ میلیون دلار پول از این بانک به بانک مرکزی ایران ایران کمک کرده است.

همچنین شرکت‌های ایرانی «ابیسک» و «تکنولوژی‌های نرم افزاری دوران» نیز به ترتیب به اتهام کمک به سپاه پاسداران برای «نقض جدی حقوق بشر» و کمک به دولت ایران برای «اعمال سانسور و محدود کردن آزادی بیان» به لیست سیاه آمریکا اضافه شده‌اند.

دیوید کوهن معاون تروریسم و اطلاعات مالی وزارت خزانه داری آمریکا در بیانیه‌ای که در سایت این وزارتخانه منتشر شده است، می‌گوید که اگرچه آمریکا در خلال مذاکرات هسته‌ای (گروه پنج به علاوه یک و ایران)، مایل به اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران نیست، اما بر اجرا شدن دقیق تحریم‌های موجود تاکید دارد.

در لیست جدید تحریم‌های وزارت خزانه‌داری آمریکا، همچنین فهرست ۳۰ کشتی متعلق به شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی که در لیست تحریم‌های آمریکا قرار دارد، به روزرسانی شده است.

ایران و شش قدرت جهانی هم اکنون بر سر رسیدن به توافق جامع هسته‌ای مذاکره می‌کنند و مدت این مذاکرات تا اول ژوئیه، حدود شش ماه دیگر، خواهد بود.

بر اساس توافق ژنو که آذرماه پارسال حاصل شد، غرب متعهد گردید که تحریم‌های جدیدی علیه ایران اعمال نکند، اما آمریکا می‌گوید هر فرد یا نهادی که تحریم‌های فعلی را زیر پا بگذارد، به لیست سیاه این کشور اضافه خواهد شد.

+92
رأی دهید
-5

paksan - آمریکا - آمریکا
اینها به توافقی نخواهند رسید.تمدید مذاکرات برای 7 ماه آینده هم فقط یک مدت آماده سازی متحدان آمریکاست و به نظر میرسه عربستان در وین متعهد شده قیمت نفت رو پایین بیاره تا بایک تیر دو نشون زده باشند.یکی روسیه جرات نکنه زمستان امسال شیر گازش رو ببنده و دوم اینکه تو این 7 ماه ذخایر نفت جهان انقدر بشه که حتی با تحریم کامل نفت ایران هیچ اتفاقی که نیافته هیچ تاره تولید کننده های نفت دیگه هم خوشحال بشوند و قیمت ها نهایت کمی بالا بیاد. آمریکا خوب میدونه توقع توقف کامل تحریمها توسط خامنه ای یعنی اینکه واقعاً مشکل خیلی اساسی هستش و این یعنی خامنه ای می تونه فرصت دوباره داشته باشه تا بمبش رو بسازه و برقراری دوباره سیستم تحریمها واقعاً عملی هم نیست پس غرب و حتی چین و روسیه با تحریم کامل ایران مخالفت نخواهند کرد روسیه که فشار کاهش قیمت نفت رو تحمل نمیتونه بکنه با تحریم کامل ایران خوشحال هم خواهد شد چون باعث بالا رفتن قیمت نفت خواهد شد و ازطرفی چین هم انقدر ذخایر نفت داره که هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد.
‌چهارشنبه 10 دي 1393 - 03:40
آقا فدای من - لندن - انگلستان
این حسین زیدی 9ساله که داره دزدی میکنه وپول سیاه جابجا میکنه امریکا تا حالا خواب بوده که تازه این آدم پستو تحریم کرده ?از دختراش هم برای تور زدن کسایی که پاس اروپایی و....دارن استفاده میکنه که به اسم اوناپول جابجاکنه.
‌چهارشنبه 10 دي 1393 - 01:54
آقا فدای من - لندن - انگلستان
این آدم که تا دیروز گشنه بود.الان در دوبی زندگی میکنه وبه لطف آخونداحسابی پول به جیب زده...
‌چهارشنبه 10 دي 1393 - 02:01
paksan - آمریکا - آمریکا
متاسفانه این چاهی است که احمدی نژاد کند و خامنه ای رو متوهم کردکه آمریکا نمتونه کاری بکنه در هر صورت کشاندن پرونده ایران به شورای امنیت بدترین اشتباه تاریخ خامنه ای و احمدی نژاد بود و امکان خلاص شدن از این تحریمها به این سادگی هانیست ولی خامنه ای با توهمات احمدی نژادی فک میکنه تحریمها مثل کاغذی یا قراردادی است که میشه پاره اش کرد ولی متوجه نیست که این موضوع به این سادگی ها نیست چون قدرت در غرب مثل ایران دست یکنفر نیست و اینطور نیست که خامنه ای تصمیم میگیره و 80 میلیون باید به زور تسلیم بشوند. اوباما قدرت سیاسی زیادی داره ولی این قدرت در یک چارچوب هستش و توان اوباما مثل خامنه ای بصورت دیکتاتوری اسلامی نیست که بشه با یک دستور همه چیز رو تغییر داد.
‌چهارشنبه 10 دي 1393 - 04:10
hassan5 - تهران - ایران
معلوم هست که چه خبره؟؟؟از یکطرف ظریف خواهان حذف کامل تحریم ها هست و از طرف دیگر امریکا به تحریم هایش اضافه میکند !!!
‌چهارشنبه 10 دي 1393 - 11:59
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.