وزارت ارشاد: شجریان باید رفتارهای گذشته خود را جبران کند

کنسرت‌های محمدرضا شجریان در چند سال اخیر به خارج از کشور محدود بوده است

حسین نوش‌آبادی، سخنگوی وزارت ارشاد ایران در مورد برگزاری کنسرت محمدرضا شجریان در ایران گفت که آقای شجریان "باید رفتارهای گذشته خود را جبران کند و به موسیقی ایرانی و اسلامی برگردد."

آقای نوش آبادی گفت: "شجریان در دهه اول انقلاب حضور و برنامه‌های خوبی داشت، اما نوع رفتارهایش در دهه دوم انقلاب باعث شد کمی از مردم و نظام فاصله بگیرد و خودش مسئول این کار است. با این حال راه بازگشت برای ایشان باز است به شرطی که به چارچوب‌های نظام متعهد باشد."

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، آقای نوش آبادی درباره احتمال فعالیت‌های هنری محمدرضا شجریان در ایران گفت: "نمی‌شود فردی هم معترض و منتقد شدید باشد، ضوابط و معیارهای حاکم بر نظام را نپذیرد و هم بخواهد کار کند."

احتمالا اشاره آقای نوش آبادی به موضع‎گیری‌های آقای شجریان در پی انتخابات بحث برانگیز ریاست جمهوری در ایران در سال ۱۳۸۸ محمدرضا شجریان بوده است.

محمدرضا شجریان از جمله هنرمندانی بود که پشتیبانی خود را از معترضان به نتیجه آن انتخابات اعلام کرد.
'صدای خس و خاشاک'

آقای شجریان در یکی از نخستین موضع‌گیری خود در سال ۱۳۸۸ در واکنش به سخنان محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور وقت ایران در نامه‌ای سرگشاده به رادیو و تلویزیون ایران نوشت: "در شرایطی که مردم در بهت و حیرت هستند و به گفته آقای احمدی نژاد، خس و خاشاک به حرکت در آمده اند، صدای من در صدا و سیما جایی ندارد. صدای من صدای خس و خاشاک است و همیشه هم برای خس و خاشاک خواهد بود."

در پی این نامه روزنامه کیهان، در مقاله ای انتقادی محمدرضا شجریان را "وطن فروش" خواند و آقای شجریان نیز شکایتی را علیه روزنامه کیهان طرح کرد.

محمدرضا شجریان در مصاحبه‌های خود گفته که در چند سال اخیر بارها به درخواست های او برای برگزاری کنسرت در ایران پاسخ منفی داده شده است.

آخرین کنسرت شجریان در ایران به سال ۱۳۸۷ باز می‌گردد و کنسرت‌های او در این سال ها به خارج از کشور محدود بوده است.

+41
رأی دهید
-18

persiangulf2535 - لند‌ن - انگلیس
یکی نیست یه دونه بزنه توگوش این مردک بادمجان دورقابچین «حسین نوش‌آبادی » وبهش بفهمونه که حق نداره اسم استاد رو ازدهن نجسش دربیاره.
‌سه شنبه 9 دي 1393 - 19:04
همسایه دکتر شریعتی - ایران - ایران
شماها لیاقت صحبت درباره استاد شجریان رو ندارید .....
‌سه شنبه 9 دي 1393 - 19:09
siavash33 - کردستان - ایران
عجب رویی دارین شما . همون گلریز و افتخاری براتون کافی ان مردک
‌سه شنبه 9 دي 1393 - 19:09
ندای ایران سبز - اصفهان - ایران
fبدبخت اگر رفتارهای گذشته استاد شجریان نبود امکان قدقد کردن سخنگویانی چون شما در مرغدانی هم فراهم نمی شد.
‌سه شنبه 9 دي 1393 - 19:09
dara20 - تهران - ايران
یک تار موی این استاد بزرگ موسیقی صنعتی ایران به تمام وجود پلید سرکردگان و حرام لقمه گان رژیم کثیف اسلامی می‌‌ارزد.
‌سه شنبه 9 دي 1393 - 19:27
dara20 - تهران - ايران
یک تار موی این استاد بزرگ موسیقی صنعتی ایران به تمام وجود پلید سرکردگان و حرام لقمه گان رژیم کثیف اسلامی می‌‌ارزد.
‌سه شنبه 9 دي 1393 - 19:26
bineshaan - لندن - انگلیس
یکی از شاهکارهای موسیقی اصیل ایرانی ٬آهنگ افسانه شیرین با صدای استاد شجریان و بانو هایده روح شاد رو تو اینترنت گوش کنید.
‌سه شنبه 9 دي 1393 - 20:19
shirzan e irani - استکهلم - سوئد
شما نمیتوانید استاد را بشکنید ، او از جنسِ دیروز است نه امروزه ایران، تا جأیی که روحانی برایِ موردِ پذیرش بودن از سویِ مردم از اسمِ ایشان مایه می‌گذارد بعد سخنگویِ وزارتِ ارشادِ دولتِ او اینگونه به این استادِ مسلم و آزادهِ ایران و محبوبِ قلبِ ایرانیان بی‌ حرمتی می‌کند،شماها از اینکه او ایرانی ماند و با شما دشمنان سازش نکرد سوخته اید، این شما کفتارها هستید که ضدّ ایران و خدا نشناس هستید.
‌سه شنبه 9 دي 1393 - 20:44
نازک بین - شفیلد - انگلستان
استاد شجریان در قلب مردم ایران جای دارد و هیچگاه و هیچ کس نمی تواند خدشه ای بآن وارد کند . هرچه از او منفی بافی کنند .بیشتر در دل مردم جای خواهد گرفت . این کوردلان نمیدانند و نمیخواهند بفهمند که نباید با احساسات مردم بازی کرد و آنها را خس و خاشاک نامید .اگر همین الان نظر سنجی از مردم بشود بیش از 95 درصد مردم خواهان صدای استاد هستند و درست بهمین اندازه و شاید بیشتر از بوزینه احمدی نژاد دزد ریا کار تنفر دارند. بامید روزی که دست همه ریا کاران و شیادان مردم فریب رو شود.
‌سه شنبه 9 دي 1393 - 21:09
آخوند فدای ملت - تهران - ایران
لعنت بر وزارت ارشاد کثافت ....درود بر شجریان
‌سه شنبه 9 دي 1393 - 21:13
arash#eindhoven - آیندهوون - هلند
این استاد گرانقدر ۳۰ سال تمام تنها مرغی بود که فقط برای خمینی قد قد میکرد. بیخود نیست که میگه بایستی استاد \ برگرده به آغوش اسلام و نظام ، رژیم\
‌سه شنبه 9 دي 1393 - 21:14
Darya_ir - دوسلدورف - المان
نوش ابادی مزخرف و چرند گو . تازه اگر هم از استاد شجر یان دعوت هم کنید . فکر نکنم بپذیرند . هرچند استاد بزرگوار موسیقی اصیل ایرانی همیشه عاشق ایران ومردم ایران بوده است . این شماها هستید که باید شرط استاد بزرگوار را بپذیرید . نه ایشان .. درود بر استاد بزرگوار شجریان .دوست داریم
‌سه شنبه 9 دي 1393 - 22:58
بت شکن - مونترال - کانادا
.....ایشان باید ضوابط و معیار‌های حاکم بر نظام (بگیر و ببند فله ای، انفرادی، شکنجه، اعدام، اختلاس و و و) را بپذیرد...!!
‌چهارشنبه 10 دي 1393 - 17:46
classic - تهران - ایران
اون موقعی که توی کمر بابات بودی ایشون رو استاد خطاب میکردند حالا گنده تر از دهنت حرف میزنی؟
شنبه 13 دي 1393 - 12:59
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.