رهبر سابق کلیسای آشوری پنطیکاستی تهران بازداشت شد

گزارش ها حاکی است  که کشیش ویکتور بت تمرز، رهبر سابق کلیسای آشوری پنطیکاستی تهران (شهرآرا)، به همراه دو تن از دوستانش، روز ۲۶ دسامبر توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده اند.

منصور برجی، سخنگوی «کلیساهای ایرانی همگام» متشکل از کلیساهای پروتستان و بشارتی، در این زمینه، به رادیو فردا گفته است: نیروهای امنیتی ضمن تفتیش منزل، و ضبط برخی از وسایل شخصی، کشیش ویکتور بت تمرز را به بازداشتگاه اوین منتقل کردند.

گزارش ها حاکی است  که کشیش بت تمرز به دلیل برگزاری مراسم کلیسایی به زبان فارسی در کلیسایش بارها تحت فشار مسئولین جمهوری اسلامی قرار داشته است. او نهایتا در ۳۱ مارس ۲۰۰۹ به دلیل عدم لغو این جلسات از کار برکنار شد.

منصور برجی در همین حال گفته است: در سال‌های اخیر موج بازداشت مسیحیان فعال در ایام کریسمس به صورت یک روال معمول درآمده است. گرایش ایرانیان به شرکت در مراسم‌های جشن میلاد مسیح یکی از دلایل حساسیت مسئولین امنیتی به این مناسبت خاص مسیحی است.

وی پیشتر در گفت وگویی با رادیو فردا از رشد و گسترش مسحیت در ایران به رغم سختگیری های دولت جمهوی اسلامی صحبت کرده بود.

سخنگوی «کلیساهای ایرانی همگام» گفته بود: از چند سال پیش که شاهد گسترش مسیحیت بوده‌ایم خصوصا با سخت گیری‌هایی که نسبت به کلیساهای رسمی اعمال می‌شود، گسترش کلیساهای خانگی مورد توجه مسئولان قرار گرفته و نسبت به آن هشدارهایی می‌دهند و صحبت‌های آقای خامنه‌ای در قم در این زمینه هشداری بود و ایشان کلیسای خانگی و بهائیت را دشمنی برای نظام تلقی کردند که این امر خودش به فعالیت‌های عقیدتی در ایران وجهه سیاسی می‌دهد.

منصور برجی اضافه کرده بود:«از آن زمان به بعد شاهد اظهار نظرهای بسیاری از مسئولین در این مورد بودیم و در پی آن نیز دستگیری‌های گسترده آغاز شد و سختگیری‌ها بیشتر شده و کلیساهای رسمی هم تحت فشار قرار گرفته‌اند واین وضعیت نگران‌کننده کماکان تشدید شده‌است.»

+55
رأی دهید
-19

alborzi - کرج - ایران
چشم ولی وقیه روشن !
دوشنبه 8 دي 1393 - 20:31
rood120 - منچستر - انگلیس
هر کجا روح خداوند حرکت کند با کشتن و دستگیر کردن نمیتون آنرا توقف کرد .جلال بر عیسی مسیح :)
دوشنبه 8 دي 1393 - 20:42
omide por jalal - لس‌انجلس - آمریکا
از برکاتِ اسلام ، دینِ صلح و دوستی‌ همین است که ۴ نفر مسیحی‌ حق ندارند در روزِ کریسمس ، جشنِ میلادِ مسیح را بر پاا کنند ! اسلام از هر تهمتی استفاده می‌کند تا جلو رشدِ مسیحیت ، دینِ نجات بخش را بگیرد اما هر روز شکست خورده رتر از دیروز ، چون در مقابلِ منطق و استنباطِ مسیحیان کم آورده است به جای بحثِ منطقی‌ شمشیر کشی‌ می‌کند ! این روشِ شیطان و موجودات نه توان در مقابلِ منطقِ مسیحیت است که با تهمت و دروغ و زور و اهانت با مسیحیان سخن گویند که البته چاره‌ای هم جز این ندارند این موجودات ِ ترسو و شکست خورده ! بدانید که امروز بیش از ۱۰۰۰۰۰۰ نفر در ایران از کثافتِ اسلام توبه کرده به مسیح ایمان آورده اند ! جلال بر نه
دوشنبه 8 دي 1393 - 20:57
omide por jalal - لس‌انجلس - آمریکا
بگویم که کشیش بت تمرز را از ۱۶ سالگی ایم می‌شناسم که ایشان از فروتن‌ترین و دوست داشتنی‌ترین انسان هاست ! او و کلیسایش سالهاست از رحمتِ اسلامی مستفیض شده اند و حکومتِ ترسو و دیکتاتور اجازه اجرای مراسمِ کلیسایی‌ به آنها نمیدهد ! اینها اتفاقا از اقلیتِ مذهبی‌ِ مسیحی‌ و قومیِ آشوری هستند که جمهوری اسلامی به دروغ مدعیست که حقوقِ اقلیت‌ها را حفظ می‌کند ! اسلام است دیگر ، وقتی‌ موجوداتی مثل فدایی و باورِ سطحی و باقی‌ِ ساندیسی‌ها نگاه به بدنِ عریانِ زن را برای دیگران گناه می‌دانند اما خود به عکسِ لختِ گلشیفته سرک میکشند ، دیگر چه انتظاری از اسلام دارید که صادق باشد !؟ یعنی‌ موجود از این مسلمین و امثالِ فدایی بی‌ شرف تر داریم ؟! چرا نداریم ! آقای خامنه‌ای !!
دوشنبه 8 دي 1393 - 21:07
xavii - لندن - بریتانیا
آقا قانون در ایران اجازه نمیده به زبان فارسى در کلیسا عبادت کنن، قانون باید رعایت بشه ، جه بد جه خوب باید رعایت بشه، حرف دیکه ای هم هست، اینجا وقتی نمیذارن یک زن با حجاب در سالن اُبرا بشینه هیج کس صداش در نمی آید
دوشنبه 8 دي 1393 - 21:32
اسداله میرزا - کلن - آلمان
من بچه شهرارا هستم و این کلیسا را بخوبی به یاد دارم !! ۲ ،۳ تا از دوستان آشوری من همیشه به همراه خانواده در مراسم مذهبی‌ مسیحی‌ به آنجا می‌رفتند !! چه روزهای خوبی‌ بود ، یادش بخیر !! آلن و آراند و نینوس هر کجا که هستین خوش باشید و سلامت !! همه ایرانی‌ بودیم و برابر و در مملکت گًل و بلبل زندگی‌ میکردیم تا هیولایی بنام خمینی وارد ایران شد !! با عرض پوزش ببخشید خدمت سروران گرامی‌ فدای آقا و باور عمیق !!
دوشنبه 8 دي 1393 - 22:48
omide por jalal - لس‌انجلس - آمریکا
xavii - لندن - بریتانیا چنین قانونی‌ وجود ندارد ! قانونِ اساسی‌ فعالیتِ همه ادیان را آزاد کرده است ! اما چون تو مثلمان هستی‌ دروغ می‌گویی ! هم در موردِ ایران و هم در موردِ انگلیس ! البته اینکه در بعضی‌ از کشور‌های اروپایی‌ در سالن‌ها عمومی‌ اجازه نمی‌دهند کسی‌ چادر داشته باشد دلیلش این است که مسلمانان تروریست هستند و اینها می‌ترسند بمبی چیز زیر چادر باشد ! فهمیدی عزیزم !؟
دوشنبه 8 دي 1393 - 22:50
rood120 - منچستر - انگلیس
xavii لندن . اگر قانون باید اجرا بشه . انگش دزدان باید قطع بشه فکر کنم خوب چرا نمیشه البته اگر اجرا می‌‌شد الان ۷۰ میلیون بی‌ دست داشتیم خ خ . در ضمن موسیقی حرام هست چرا خانم‌ها مسلمان می‌‌روند اینجاها ما نمیدنیم.
دوشنبه 8 دي 1393 - 23:18
omide por jalal - لس‌انجلس - آمریکا
xavii - لندن - بریتانیا بعلاوه مشکل این است که خامنه‌ایِ دجّال حتا دستور داده در خانه‌ها هم کسی‌ به زبانِ فارسی مسیح را عبادت نکند ! پس قانونِ اسلام می‌گوید مردم اختیار خانه خود را نیز ندارند ! این یعنی‌ اینکه برادرانه مسلمنت اجازه دارند هر وقت خواستند به خانه خودِ تو وارد شوند و سلامِ اسلام را ... برسانند ! این همان قانونیست که تو و دانیال و فدایی و باور که همیین یک نفر هستید از آن دفاع می‌کنید پس سلام ما را هم .... برسانید !
دوشنبه 8 دي 1393 - 22:54
kiarash2020 - تهران - ایران
xavii - لندن - بریتانیا. قوانین ظالمانه باید برچیده شود . روزگاری بت پرستی و برده داری نیز برای خودش قوانینی داشت اما پیامبر اسلام آمدند تا این قوانین نا عادلانه را از بین ببرند
دوشنبه 8 دي 1393 - 23:55
فدای آقا - اودنسه - دانمارک
امید پر جلال-مشرک صلیب پرست، باز تو دوباره چشم منو دور دیدی، اومدی داری پارازیت ول میکنی؟ امثال شماها حق ندارید جوونهای ما رو اغفال و اونهارو به سمت شرک و خرافات ببرید.
‌سه شنبه 9 دي 1393 - 00:47
omide por jalal - لس‌انجلس - آمریکا
rood120 - منچستر - انگلیس دوستِ عزیز، نه تنها موسیقی‌ در اسلام حرام است بلکه دید زدنِ بدنِ عریان زن‌ها هم حرام است اما می‌بینید که امثالِ این و فدایی و باور سطحی میروند عکسِ گلشفته را دید میزنند ! البته رفتن به سایت‌های فیلتر شده هم حرام است و اگر خامنه‌ای اینرا برای مسلمینِ کشور حرم کرده پس باید مسلمینِ خارج هم از آمدن به سایت ایرانیان یو کی‌ خودداری کنند اما می‌بینید که اینها هم اسلام ... است و هم خامنه‌ای ! ضمنا بر طبقِ استنباطِ این ملعون ، اولین قانون شکن خودِ خمینیست چرا که خود قانونِ خود ساخته را شکست و روحانیت را واردِ سیاست کرد ! بعد هم خامنه‌ای که نظامیان را واردِ سیاست کرد !
‌سه شنبه 9 دي 1393 - 01:09
Princesse - تهران - پرژن
ساندیست رو بزن زیاد حرف نزن xavii - لندن - بریتانیا
‌سه شنبه 9 دي 1393 - 02:09
omide por jalal - لس‌انجلس - آمریکا
تو چیه کی‌ باشی‌ که به من حق بدی یا نه خامنه‌ای پرست ! عزیز جان تو شهوترانی بیش نیستی‌ ؟! حالا میری عکس گلشیفته رو دید میزنی ‌ای ضّدِ انقلاب !!؟ از کی‌ تا حالا شما شدید وکیلِ جوونا ؟ شما میوزب باش که گولِ ساندیسِ خامنه‌ای رو نخوری نمیخواد فکر جوونا باشی‌ ! اونا فعلا با گرویدنِ به مسیحیت و زرتشتیت نشون دادن چقدر از اسلام و شما‌ها متنفرند ! ضمنا فکر نکنم اینها وکالتِ شما هارو قبول کنند ! پس برو ساندیستو بخور
‌سه شنبه 9 دي 1393 - 03:19
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.