شمخانی: اگر در عراق دفاع نکنیم، در ایران امنیت نخواهیم داشت

مراسم تشییع سرتیپ حمید تقوی امروز دوشنبه هشت دی در تهران برگزار شد

علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران در مراسم تشییع حمید تقوی، از فرماندهان سپاه پاسداران که در عراق کشته شده، گفت: "اگر تقوی‌ها در سامرا خون ندهند، ما باید در سیستان، آذربایجان، شیراز و اصفهان خون بدهیم."

آقای شمخانی با دفاع از حضور نظامی ایران در عراق و سوریه برای مقابله با داعش، هشدار داد که در غیر این صورت "دشمن به ناامن‌سازی ایران طمع خواهد کرد."

دیروز یکشنبه هفتم دی، سپاه پاسداران در اطلاعیه‌ای از کشته شدن سرتیپ حمید تقوی در سامرای عراق در حین انجام ماموریت مستشاری خبر داد.

به گفته دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران، سرتیپ تقوی "از بنیانگذاران تشکل مجاهدین عراقی در هور" برای مبارزه با داعش بوده که توانسته در بین نیروهای عراقی تحول ایجاد کند.
'افکار انحرافی'

آقای شمخانی زیر سوال بردن حضور ایران در عراق و سوریه را ناشی از "افکار انحرافی بیمارگونه" خوانده و گفته "قبل از آنکه ما در تهران خون بدهیم باید در سامرا دفاع کرد و خون داد."

ایران حضور نظامی خود در عراق را انکار نمی کند، اما می‌گوید که ماموریت نیروهای ایرانی در عراق آموزشی و مستشاری است.

تصاویر کم‌سابقه‌ای که در ماه‌های اخیر از سرلشکر قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس (شاخه برون مرزی) سپاه پاسداران در نقاط مختلف عراق و در کنار نیروهای کرد و شیعه منتشر شده، بسیار خبرساز بوده است.

+46
رأی دهید
-29

باور عمیق - قم - ایران
انا لله و انا الیه راجعون .
دوشنبه 8 دي 1393 - 22:03
همسایه دکتر شریعتی - ایران - ایران
اگرچه از شمخانی بدلایلی خوشم نمیاد اما حرفش درسته. تنها راه دور موندن داعش از ایران نبرد خارج سرزمینیه.
دوشنبه 8 دي 1393 - 20:52
shirdel - لندن - انگلیس
گر تقوی‌ها در سامرا خون ندهند، ما باید در سیستان، آذربایجان، شیراز و اصفهان خون بدهیم..
دوشنبه 8 دي 1393 - 22:49
Parsi6 - نیویورک - آمریکا
همسایه دکتر شریعتی - ایران - ایران--- با شما موافقم. از سپاهی که در مقابل وحشیگری اسلامی داعش در عراق داره میجنگه، حمایت می‌کنم.
دوشنبه 8 دي 1393 - 23:43
ghormeh sabzi - تهران - ایران
گور پدر بی‌ پدر داعش و دأعشی،این آخوندهای بی‌ همه چیز از این داعشیها بدترن ،ولی‌ هر چی‌ از این مزدوران رژیم سقط میشن ،یه داعشی کمتر میشه،چون اینها هم مثل داعشیها رفتار می‌کنن،بسیجی‌ها ،سپاهیها ،مزدورایه رژیم آخوندی دست رو دست نذارین و برین بجنگین تا شاید به آرزوتون برسین ،ولی‌ هر چند که وجود اینکارارو ندارین ،فقط بلدین حرف بزنین ،برین به در واصل بشین که مردم یه نفس راحت بکشن.
‌سه شنبه 9 دي 1393 - 00:45
shirzan e irani - استکهلم - سوئد
shirdel - لندن - انگلیس- شنیده ایی دیوانه ایی سنگی‌ تهِ چاه می‌اندازد صد عاقل نمی‌توانند آن را در بیاورند، ۳۵ سال است این نظام غیر از بحران سازی و دردسر و مخاطره در همه چیز برای ایرانیان کارِ دیگری نداشته، درد اینجاست که تمامِ گند کاری‌هایشان را پوشانده و با کاملِ وقاحت انگار نه انگار گندِ تازه میزنند.
‌سه شنبه 9 دي 1393 - 01:51
تیتو تیتو - تهران - ایران
حرفش کاملا درسته .
‌سه شنبه 9 دي 1393 - 09:41
سرسره - اهواز - ایران
اگر ایران یک حکومت ملی وسکولار ومردم نهاد داشت ودارای اقتدار نظامی برای مردم منطقه یک الگو بودو عراق هم از این امنیت برخوردارمیشد وداعش جرات نزدیک شدن حتی به مرزهای عراق رو هم نداشت
‌سه شنبه 9 دي 1393 - 10:00
biparva-jan - تهران - ایران
چطور میشه گفت این حرف درست نیست؟ کاملا درسته.
‌سه شنبه 9 دي 1393 - 21:40
arash#eindhoven - آیندهوون - هلند
از این به قول خودشون دلائل رو ۶۵۰۰۰ تاشو تو جنگ ضدّ مردمی ایران و عراق شنیدیم.این خزعبلات فقط به درد بسیجی‌‌های وارفتشون میخوره.دیگه کسی‌ گول نمیخوره.داعش ساخته پرداخته کسانیه که ازش سود بردند.اسد داشت سقوط میکرد، پا بر جا شد .بهار عربی‌ سوریه هم با نیروهای اپوزیسیون از بین رفت. آخوند‌ها پاشون تو عراق ، سوریه ،.. بیشتر باز شد.
‌چهارشنبه 10 دي 1393 - 14:03
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.