'دختر نوجوان افغان قبل از حمله انتحاری خود را تسلیم کرد'

مقام‌های پلیس در ولایت هلمند در جنوب افغانستان می‌گویند دختر نوجوانی که وادار به انجام حمله انتحاری شده بود، خود را به پلیس تسلیم کرده است.

فرید احمد عبیدی، سخنگوی پلیس هلمند به بی‌بی‌سی گفت که نام این دختر زرمینه است و ظاهرا چهارده سال دارد که توسط پدر و دایی‌اش وادار به انجام یک حمله انتحاری شده بود.

آقای عبیدی گفت که یک روز پیش از این که حمله انتحاری انجام شود، این دختر نوجوان به محلی در ولسوالی نوزاد این ولایت آورده شده بود تا هدف را از نزدیک ببیند که با استفاده از فرصت خود را به پاسگاه پلیس  تسلیم کرد.

این دختر نوجوان پس از تسلیمی به پلیس به مرکز شهر لشکرگاه منتقل شده و در برابر رسانه‌ها گفته که توسط پدرش وادار به انجام حمله انتحاری شده بود.

زرمینه که حالا در دارالتادیب به سر می‌برد همچنین گفته که سه هفته پیش برای آمادگی حمله انتحاری به خانه دایی‌اش فرستاده شده بود.

گزارش‌های ضد و نقیض دیگری هم در مورد این دختر نوجوان وجود دارد. خبرنگار بی‌بی‌سی در محل می‌گوید که پلیس بررسی خواهد کرد که آیا این دختر واقعا برای حمله انتحاری آماده شده بود یا این که به دلیل فرار از خشونت‌های خانوادگی خود را به پلیس تسلیم کرده است.

سخنگوی پلیس هلمند می‌گوید تحقیقات ابتدایی و اعترافات این دختر نوجوان نشان می‌دهد که فردی به نام عبدالباقی که از افراد گروه طالبان است پدرش را مجبور کرده بود که او را برای انجام حمله انتحاری آماده کند.

پلیس هلمند می‌افزاید که افراد طالبان دو کودک دیگر را هم آماده حملات انتحاری کرده‌اند.

اما پدر زرمینه این جزئیات را تائید نکرده و یک منبع محلی گفته که این دختر هنگام تسلیم، با خود تجهیزات حمله انتحاری نداشته است. هنوز در ارتباط با این حادثه کسی بازداشت نشده است.

گروه طالبان گفته که افراد این گروه با این مساله ارتباطی ندارند.

پیش از این هم در ولایت هلمند یک دختر دوازده ساله به نام سپوژمی در ولسوالی خانشین هلمند قبل از انجام حمله انتحاری خود را به پلیس تسلیم کرده بود.

ولایت هلمند در جنوب افغانستان از ولایت های نا امن به شمار می‌رود. گروه طالبان و دیگر جنگجویان مسلح در روستاها و ولسوالی های این ولایت حضور دارند.

+90
رأی دهید
-28

قیس - اهواز - ایران
لعنت بر هرچی وهابی و طاببانیه از جمله .....
دوشنبه 8 دي 1393 - 13:07
senator x - تهران - ایران
قابل توجه کلیه اعضاء بالای 50سال این سایت:آیا تابحال از خود سئوال کردید که چرا قبل از سال 1979 اصلا در منطقه خاورمیانه از این خبرها نبود و همه چیز امن و امان بود؟
دوشنبه 8 دي 1393 - 21:25
hossein+87= - ایران - ایران
senator x - تهران - ایران - بعد از انقلاب ایران و احساس خطر آمریکا از قدرت گرفتن ایران ، و بعد از شکست عراق در جنگ با ایران علیرغم تمام جنایات جنگی و تجاوزها و کشتن غیر نظامیان و غیره ، آمریکا و سایر کشورهای گوسفند و تابع ، تصمیم گرفتن که با نا امن کردن منطقه ، اولا ایران رو وارد یه جنگ فرسایشی کنن و دوما به بهانه مقابله با تروریسم حضور نظامی داشته باشن در اطراف ایرن. بسیار واضح و آشکاره. چون قبل از انقلاب این حضور ، مستقیما در خود ایران بود ، کسی دیگه نیازی نبود که با وجود قدرتی مثل ایران ، طالبانی بوجود بیاد.
‌سه شنبه 9 دي 1393 - 08:03
shirzan e irani - استکهلم - سوئد
آفرین به این دخترِ شجاع و فهمیده، امیدوارم نورِ آگاهی‌ به تمامِ مردمِ فریب خورده دستِ سیاست بازان و مذهبی‌ یون کپک زده و جاهل بتابد.
‌سه شنبه 9 دي 1393 - 12:45
hassan5 - تهران - ایران
با بالا رفتن سطح شعور مردم تحمیق توده ها برای شارلاتان های مذهبی که از نادانی مردم سوئ استفاده مادی و معنوی میکنند کم و کمتر میشود
‌چهارشنبه 10 دي 1393 - 18:36
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.