نمایندگان مجلس یک بار دیگر از سوال از محمدجواد ظریف منصرف شدند

حسن قشقاوی، معاون وزارت امور خارجه ایران گفته است که نمایندگانی که قصد احضار محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه برای طرح سوال در مورد عملکرد وی را داشته اند، از تصمیم خود منصرف شده اند.

معاون کنسولی و مجلس وزارت امور خارجه، یکشنبه ۷ دی (۲۸ دسامبر) گفت که آقای ظریف قرار بوده روز سه شنبه برای پاسخ به سوالات نمایندگان در جلسه علنی مجلس حاضر شود.

این اولین بار نیست که نمایندگان سوال کننده از وزیر امور خارجه ایران، از طرح سوال از وی در مجلس منصرف می شوند.

در هشتم آذر ماه نیز قرار بود محمد جواد ظریف برای پاسخ به هفت سوال مرتبط با روابط خارجی و مذاکرات هسته ای در جلسه علنی مجلس حضور یابد که به دنبال رایزنی های صورت گرفته توسط هیات رئیسه، این جلسه منتفی شد.
به گفته نمایندگان منسوب به "جبهه پایداری"، از تشکل های محافظه کار منتقد دولت یازدهم، این هفت سوال مجموعا به امضای حدود ۱۰۰ نماینده رسیده بود.

در آن زمان، جواد کریمی قدوسی نماینده عضو جبهه پایداری و از منتقدان شدیداللحن مذاکرات هسته ای، گفت که وی و همفکرانش، با توجه به "فضای موجود" پس از تمدید مذاکرات هسته ای، از طرح سوال صرف نظر می‌کنند.

در پی این تصمیم نمایندگان، آقای ظریف با شرکت در جلسه ای غیرعلنی در مجلس، در مورد مذاکرات هسته ای توضیح داد.

امروز نیز حسن قشقاوی گفته که با منتفی شدن مجدد طرح سوال از وزیر امور خارجه، وی در همین روز "به منظور بحث و تبادل نظر درباره آخرین تحولات سیاست خارجی" در جلسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی حضور خواهد یافت.

آقای قشقاوی در سخنان امروز خود در جمع خبرنگاران، از نمایندگان به خاطر انصراف از طرح سوال از وزیر امور خارجه تشکر کرده است.

+6
رأی دهید
-2

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.