دادستان تهران: تعداد اسیدپاشی‌ها در تهران نگران‌کننده نیست

عباس جعفری دولت آبادی، دادستان عمومی و انقلاب تهران، تعداد حوادث اسیدپاشی در پایتخت ایران را «نگران‌کننده» ندانست.

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) گزارش داده که آقای دولت آبادی، یکشنبه هفت دی، تعداد حوادث اسیدپاشی در تهران را «نگران کننده» ندانسته و به مردم اطمینان داد که «اقدامات لازم در این خصوص صورت خواهد گرفت.»

این اظهارات در حالی بیان می‌شود که اسماعیل احمدی‌مقدم، فرمانده کل نیروی انتظامی، در آبان ماه سال جاری از وقوع ۳۱۸ مورد حمله با اسید در سراسر کشور خبر داد اما به آمار دقیق اسیدپاشی در تهران اشاره‌ای نکرد.

از آن هنگام تاکنون نیز همواره گزارش‌های دیگری درباره اسیدپاشی‌های تازه در تهران و دیگر مناطق ایران در رسانه‌ها منتشر شده است.

دادستان تهران روز یک‌شنبه همچنین خبر داد که آخرین متهم اسیدپاشی در تهران هنوز دستگیر نشده اما سایر متهمان دستگیر شده‌اند.

این در حالی است که حسین ذوالفقاری، معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور در همین روز گفت که «همه عاملان اسیدپاشی در سطح کشور» دستگیر شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری فارس، آقای ذوالفقاری هم مانند دادستان تهران تاکید کرد که عامل یا عاملان اسیدپاشی‌های شهر اصفهان دستگیر نشده‌اند.

عباس جعفری دولت‌آبادی نیز در این خصوص گفت که «همه عاملان حوادث اسیدپاشی به جز حادثه اصفهان دستگیر شده‌اند.»

ایرنا در گزارش خود افزوده که آخرین حادثه اسیدپاشی تهران، پنجشنبه شب چهارم دی‌ماه در خیابان هفت چنار اتفاق افتاد که در آن اسیدپاشی بر روی راننده یک وانت بار از سوی دو موتورسوار صورت گرفته بود.

این در حالی است که حسن عباسی، مدیر روابط عمومی اورژانس تهران، گفته است که در عملیات‌های اورژانس در روز پنجشنبه، «هیچ» مورد اسیدپاشی و یا انتقال به بیمارستان سوانح و سوختگی مطهری وجود نداشته است.

دستگیر نشدن عاملان اسیدپاشی‌های دو ماه پیش در اصفهان، در حالی است که اسماعیل احمدی مقدم، فرمانده کل نیروی انتظامی، به خبرنگاران گفته است که طرح پرسش درباره اسیدپاشی‌های اصفهان «نا‌امنی روانی» ایجاد می‌کند.

حسین ذوالفقاری، معاون امنیتی وزارت کشور نیز از بررسی «۱۹۱ هزار» نفر برای شناسایی عوامل این «جنایت» خبر داده اما هنوز کسی در این رابطه دستگیر نشده است.

«جرم مهدیه گلرو امنیتی است»

دادستان عمومی و انقلاب تهران روز یک‌شنبه در بخش دیگری از سخنانش، درباره مهدیه گلرو گفت که «جرم او امنیتی است» و نمی‌تواند درباره آن اظهارنظر کند.

این در حالی است که سایت کلمه از «تمدید قرار بازداشت» خانم گلرو خبر داده است.

مهدیه گلرو از فعالان حقوق زنان است که پیشتر در سال ۱۳۸۸ نیز بازداشت شده و نزدیک به دو سال و چهار ماه را در زندان سپری کرده بود.

خانم گلرو مجددا در جریان تجمعات اعتراضی به اسیدپاشی‌های اصفهان بازداشت شد.

پیش از این، ۷۰۰ فعال مدنی در داخل و خارج از ایران، در نامه‌ای به حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی، با بیان اینکه «اسیدپاشان در جامعه آزادند و مهدیه گلرو بازداشت» از او خواستند تا از تمامی امکانات قانونی و ظرفیت‌های خود برای آزادی خانم گلرو بهره گیرد.

+25
رأی دهید
-28

greentree - تهران - ایران
اینها سعی‌ دارند قضیه اسید پاشی به آن ۹ دختر بی‌ گناه اصفهانی را ماسمالی کنند ،مجرمان اسید پاش و امام جمعه اصفهان هم چنان آزاد هستند
یکشنبه 7 دي 1393 - 13:51
greentree - تهران - ایران
اینها سعی‌ دارند قضیه اسید پاشی به آن ۹ دختر بی‌ گناه اصفهانی را ماسمالی کنند ،مجرمان اسید پاش و امام جمعه اصفهان هم چنان آزاد هستند
یکشنبه 7 دي 1393 - 13:51
greentree - تهران - ایران
هر جا آخوند اژه‌ای وارد می‌شه یعنی‌ آن‌ پرونده قتل یا اختلاس بسته شده
یکشنبه 7 دي 1393 - 13:53
Darya_ir - دوسلدورف - المان
نگرانی فقط از کم شدن نهی از منکرست ..
یکشنبه 7 دي 1393 - 14:33
omide por jalal - لس‌انجلس - آمریکا
تا ۱۰۰۰ اسید پاشی در سال زیاد نگران کننده نیست ! آخه مفتخورانِ رژیم اونقدر احمق و بی‌ کفایت هستند که معلوم است که نتوانند بهتر از این عمل کنند !
یکشنبه 7 دي 1393 - 13:40
azadeh11 - آمستردام - هلند
اگر روی صورت نحس تو و امثال تو و زن بچه‌ و صیغه‌های تو اسید بپاشند ، اینوقت میفهمی که نگران کننده هست یا نیست
یکشنبه 7 دي 1393 - 15:15
falakolaflak21 - لندن - انگلستان
بی شرف اگر حتی یک مورد هم اسیدپاشی باشه تو باید استعغاء میدادی..
یکشنبه 7 دي 1393 - 16:55
smart292 - ونکوور - کانادا
نگران کننده نیست چون که همه اسید پاش‌ها خودی هستند به امید سرنگونی این رژیم در خود ۲۲ بهمن ۱۳۹۳ .
یکشنبه 7 دي 1393 - 17:24
سلطنت طلب - ابوظبی - امارات متحده عربی
تو تمام کشورهای دنیا اکر یک شهروند به صورت عادی مورد تهدید قرار بکیره وضعیت رو بحرانی میکنن نمونش تو انکلیس که یه سرباز رو یه جوان افراطی به ظاهر مسلمان با جاقو کشت بلیس وضعیت هشدار و بحران داد ,اما در کشور کل و بلبل امام زنانی روزانه دخترا مورد تجاوز و توهین حتی توسط نیروهای انتظامی قرار میکیرن و خدا میدونه در هفته جنتا قتل رخ مید اما اقا با خیال راحت نشسته و میکه وضعیت نکران کننده نیست, واقعا تهوع اوه واقعا زشت و شرم اوره
یکشنبه 7 دي 1393 - 17:30
رجب علی - تگزاس - امریکا
اخه این اسید پاشی ها روی زنان چادری نیست پس ایا مشکلی نمی بینند . البته تقصیر خود ما هم هست اگه بعد ازین جریان روی زنان چادری هم اسید پاشی میکردنند ببینه مسئله اسید پاشی سریع و برای همیشه حل میشد .البته قران هم میگویید سیه جزاء سیه .
یکشنبه 7 دي 1393 - 18:00
siavash2a - تهران - ایران
درست فرمودن نگرانی انها پشت کردن اکثریت مردم به نظام اخوندیه
دوشنبه 8 دي 1393 - 19:05
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.