روحانی: اقتدار ملی فقط در برد موشک نیست

آقای روحانی در جمع تولیدکنندگان برتر محصولات کشاورزی سخن می‌گفت

رئیس‌جمهوری ایران در یک سخنرانی گفته است که رسیدن به اقتدار فقط در "برد موشک" و سلاح‌های نظامی نیست.

حسن روحانی که در جمع تولیدکنندگان برتر محصولات کشاورزی سخن می‌گفت، افزوده است، برخی اقتدار ملی را در برد موشک می‌دانند، اما پیشرفت در حوزه کشاورزی است که قدرت و اقتدار ملی را بالا می‌برد.

او البته از عملکرد ارتش، بسیج و نیروهای مسلح در "ایجاد اقتدار" دفاع کرده و در عین حال تاکید کرده است: "اگر در کشور انواع سلاح داشته باشیم اما برای گوشت، گندم، جو و روغن و... به دیگران نیازمند باشیم و دست ما به بیرون دراز باشد، اقتدار حاصل نمی‌شود."

حسن روحانی کمتر از یک ماه پیش هم در همایشی دیگر از " جمع شدن تفنگ، پول، قدرت و رسانه" در دست یک نهاد انتقاد کرده و آن را عامل فساد دانسته بود. به نظر می رسید که انتقاد آقای روحانی از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بوده، اما چند روز بعد محمدعلی جعفری، فرمانده سپاه گفت منظور آقای روحانی سپاه نبوده است.

رئیس جمهوری ایران، امروز در ادامه سخنانش از برنامه‌های دولت خود برای مبارزه با کم آبی دفاع کرد و گفت آثار برنامه‌هایش "امسال و سال‌های آینده" مشخص خواهد شد. اما او از رسانه‌ها انتقاد کرد که خدمات دولت را در این زمینه "پوشش نمی‌دهند."

او به طور خاص از صدا و سیمای ایران انتقاد کرد و گفت: "صدا و سیما از فرصت انتقاد صد در صد استفاده می‌کند که این خوب است، اما در بیان خدمات دولت زبانش نمی‌چرخد."

آقای روحانی به طعنه افزود: "شاید اشکال در دوربین‌ها و فرستنده [صدا و سیما] است."

رئیس‌جمهوری ایران می‌گوید که کشور به سمت خشکسالی حرکت می‌کند و برنامه‌های کشاورزی ایران باید بر اساس طبیعت نیمه‌خشک تنظیم شود.

+95
رأی دهید
-8

omide por jalal - لس‌انجلس - آمریکا
و البته اقتدار و عزت در این است که هر سال مسیحیان بتوانند در کشور بدونِ ترس از هجوم نیروهای وحشیِ پاسدار ، مراسمِ کریسمس را به راحتی‌ اجرا کنند ! امسال هم مثل هر سال شاهد این بودیم که برادرانِ پاسدارِ اسلام با سلاحِ کمری و باطوم به چند مراسمِ خانگی مسیحیان حمله برده اند و برای پاسداری از اسلام ، جشن و شادیِ مسیحیان را به هم ریخته اند چون اسلام آنقدر ضعیف است که با دعا و جشنِ مسیحیان به خطر میافتد ! اینم از آزادی در رژیمِ اسلامی !
یکشنبه 7 دي 1393 - 14:08
omide por jalal - لس‌انجلس - آمریکا
اقتدارِ ملی‌ این است که در کشور هیچ زنی‌ در حالی‌ که عدّهٔ‌ای در ساندیس شنا میکنند ، به دلیلِ فقر مجبور به تن‌ فروشی نشود ! اقتدارِ ملی‌ یعنی‌ اینکه دزدان در زندان باشند و دانشمندان و آزادیخواهان آزاد باشند نه اینکه دومی‌‌ها در زندان باشند و اولی‌‌ها بر سرِ قدرت !
یکشنبه 7 دي 1393 - 13:34
biparva-jan - تهران - ایران
هیچ کس تا به حال در ایران به مراسم کریسمس مسیحیان حمله نکرده omide por jalal. چرند نگو.
یکشنبه 7 دي 1393 - 16:48
pasargad2 - شیراز - ایران
پس با ... ؟؟؟؟؟!!!!!!. اگه با سپاه نبوده ؟؟ !!!!!
یکشنبه 7 دي 1393 - 17:47
رجب علی - تگزاس - امریکا
این خط این نشون بیگناهان در حصر آزاد نشن انتخابات مجلس رو هم از دست دادی . باید بری از خارج ادم بیار تو صف یزاری
یکشنبه 7 دي 1393 - 18:03
92ارشام - لندن - ایران
اقتداردرشلاق زدن جوانان یا سنگسارکردن زنان است.اقتدار در زندانی کردن است و ...نه جانم!اقتدار جایی است که فقروفحشاوفسادنباشد.همه دم از مبارزه با فساد میزنید!اگرچه روزبه روز و سال به سال این مواردناپسندبیشترمیشود.
یکشنبه 7 دي 1393 - 20:41
arash9812 - تهران - ایران
آی‌ روحانی‌ پفیو ز من که بتو و امسال تو اجنبی رای ندادم از اول انقلاب تا به حال به این حکومت آخوندی که به درد حکومت کردن در تو آلتهای عمومی میخورید من حتی در اداره تو آلت عمومی هم به شما رای نخواهم داد .به امید روزی که شما آخوندهای ضحاک از روی سر زمین ایران ٔبر چیده و نابود بشوید
یکشنبه 7 دي 1393 - 22:12
paksan - آمریکا - آمریکا
احمدی نژآد از 800 میلیارد دلار درآمد نفت 720 میلیارد دلار واردات داشت و فقط 80 میلیارد دلار سرمایه گذاری ! توجه کنید یعنی سالی کمتر از 10 میلیارد دلار(اگر درصد فساد در پروژه های دولتی رو هم محاسبه کنید) حالا با این کمتر از 80 میلیارد دلار سرجمع نمیشه 5 تا سد و 5 تا پتروشیمی و 20 کارخانه و 20000 هزار طرح نیمه تمام ایجاد کرد و هی دو بار دوبار رفت افتتاح کرد؟! فساد و دزدی در دولت خامنه ای واقعاً جای انکار نداره ولی خامنه و سپاه بشدت تلاش میکنند همه فسادها و دزدی ها رو سرپوش بگذارند و حتی احمدی نژاد افشا شدن دزدی هاش و فسادهاش رو فشار بر رهبری تعبیر کرده و مشخصه انقدر اون 8 سال شیرین بوده که میخوان دوباره تکرارش کنند. فک میکنید عمده واردات و عمده کارگزاران دولت احمدی نژآد جزو کدوم دسته بودند؟ سپاه سپاهی بسیجی اطلاعاتی بنیادهای زیر نظر دیکتاتور .. به بهانه دور زدن تحریمها.
دوشنبه 8 دي 1393 - 00:18
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.