جروزالم پست: حضور نیروهای سپاه در مرزهای شمالی اسرائیل

جروزالم پست: حضور نیروهای سپاه در مرزهای شمالی اسرائیل

روزنامه اسرائیلی جروزالم پست با استناد به چند عکس منتشرشده در شبکه‌های اجتماعی از «حضور» نیروهای سپاه پاسداران جمهوری اسلامی در جنوب لبنان، در نزدیکی مرزهای شمالی اسرائیل خبر داد.

جروزالم پست در شماره روز شنبه، ششم دی، عکس‌های منتشره در حساب توییتری سپاه پاسداران ایران را نشانی از حضور نیروهای نظامی ایران در نزدیکی نقاط مرزی میان جنوب لبنان با شمال اسرائیل دانسته است.

در این عکس‌ها چند نظامی با اونیفرم ایرانی دیده می‌شوند که برخی از آنها اسلحه در دست دارند و در مناطق بقاع و بعلبک که ‌مرز بخش‌های شیعه‌نشین جنوب لبنان با اسرائیل است، در نزدیکی مرزهای اسرائیل حضور یافته‌اند.

این عکس‌ها در حساب توییتری منتسب به سپاه پاسداران ایران در روزهای ۲۴ اکتبر و ۱۷ دسامبر سال جاری میلادی منتشر شده است.

زیر این تصامیر در حساب توییتری آمده است: «ما به نزدیکی قلب ام‌الفساد، رژیم منحوس صهیونیستی، رسیده بودیم و به‌زودی نیز با یاری پروردگار از روی جسد آنها رد خواهیم شد.»

مرکز مطالعات اسرائیلی «ممری» نیز که تحولات منطقه خاورمیانه را زیر نظر دارد، به حضور این نیروهای سپاه پاسداران در جنوب اسرائیل توجه کرده است.

جروزالم پست: حضور نیروهای سپاه در مرزهای شمالی اسرائیل

عکس از حساب توییتری منتسب به سپاه پاسداران ایران


به نوشته روزنامه جروزالم پست بر اساس گزارش موسسه «ممری»، این تصاویر بی‌تردید از سوی نیروهای نظامی جمهوری اسلامی ایران در این حساب توییتری قرار گرفته، «زیرا در بخش آپ‌لود آن حساب متعلق به نظامیان ایران دیده می‌شود».

تاریخ اکتبر سال ۲۰۱۴ روی عکس‌های نیروهای سپاهی در نزدیکی مرز جنوب لبنان و اسرائیل از این نظر اهمیت دارد که در همین ماه حمله‌ای از جنوب لبنان علیه نظامیان در شمال اسرائیل صورت گرفت و حزب‌الله رسماً مسئولیت آن را برعهده گرفت.

در این حمله، دو نظامی اسرائیلی مستقر در «تپه دوو» زخمی شدند.

این نخستین بار در هشت سال گذشته، پس از جنگ ۳۳ روزه تابستان ۲۰۰۶ میان ارتش اسرائیل و حزب‌الله بود که این سازمان شیعی لبنان مسئولیت حمله نظامی به اسرائیل را عهده‌دار می‌شد.

در روزهای پایانی اکتبر ۲۰۱۴، شیخ نعیم قاسم، معاون دبیرکل حزب‌الله، در مصاحبه با شبکه المنار گفت که حزب‌الله قصد داشت با این اقدام به اسرائیل پیام دهد که هرچند حزب‌الله درگیر تلاش برای بقای حکومت بشار اسد و دفاع از سوریه است، اما از قدرت کافی نیز در برابر «حماقت‌های احتمالی» اسرائیل برخوردار است.

پس از بمب‌گذاری حزب‌الله علیه نظامیان اسرائیلی، در گزارش رسانه‌های عربی منطقه ادعا شده بود که ایران از حزب‌الله خواسته است با این حمله به تعرض به سایت اتمی ایران که چندی پیش از آن رخ داده بود پاسخ دهد.

شیخ نعیم قاسم، قائم مقام حزب‌الله، روز دوم آذر نیز در مصاحبه با خبرگزاری ایرانی تسنیم گفته بود که حزب‌الله با یاری ایران به موشک‌هایی با برد بلند و قدرت نقطه‌زنی دست یافته و می‌تواند سراسر اسرائیل را هدف قرار دهد.

+72
رأی دهید
-18

IranUksero - لس آنجلس - ایالات متحده
یعنی‌ تازه حالی‌ شدن. تابحال در خوابه زمستانی تشیف داشت این جروسلیم پست
یکشنبه 7 دي 1393 - 11:37
Darya_ir - دوسلدورف - المان
عجیب در بین مردم در جمهوری اسلامی وکسانیکه سود های کلان بردن و چندین خانه وویلا درشمال و جاهای دیگر کشور دارند . قاسم سلیمانی رهبر سپاه قدس را میگویند مغز متفکر وضد اسرائیل هستند .و خواهان نابودی اسرائیل میباشند . و چطور تبلیغ برای ضد اسرائیل میکنند و مثل نقل ونبات بین مردم عادی ومومن پخش میکنند. رژیم خیلی پول تبلیغ در صدای جمهوری اسلامی وخبرهای دروغ با زیر نویس که ارتش چطور داعش را به عقب نشینی کشاند وحرفی از ائتلاف امریکا و خاورمیانه نوشته نمیشود و عجیب رژیم به عراق از هرلحاظ کمک میکند ..
یکشنبه 7 دي 1393 - 12:08
hossein+87= - ایران - ایران
خیس کرد!
یکشنبه 7 دي 1393 - 12:36
greentree - تهران - ایران
بیش از ۵۰% ساکنان کاخ‌های شمال تهران بچه سپاهی یا از بیت رهبر هستند ،تمامی‌ این افراد مثل انگل هستند که نه تحصیلات دارند نه کار میکنند فقط کارشون غارت و مفت خوری هست و شب‌ها هه به دختران فقیر بیچاره تجاوز میکنند
یکشنبه 7 دي 1393 - 12:39
greentree - تهران - ایران
اسرائیل با کمک باند مصباح یزدی چنان قدرتی‌ در ایران گرفته که تا به حال سابقه نداشته ،
یکشنبه 7 دي 1393 - 12:46
تیتو تیتو - تهران - ایران
کلا به خبرگزاری های اسراییل و امریکا اعتباری نیست . کیه که بره نشون بده سند عکس چیه؟ با یک فتوشاپ ساده میشه هر پرچمی را را روی قسمت جیب طراحی کرد . از این دسته عکسها برای بحران افرینی تو سوریه زیاد استفاده کردند. مثلا بارها تظاهرات مردمی سوریه را با تعویض جزئی پرچم ها و پلاکاردهای مردم با رنگ پرچم مخالفان سوریه و شعارهای اسد عوض میکردن . و یا جنایاتی که مثلا خود اسراییل مرتکب شده بود فقط یک متن میزاشتن که جنایات اسد؟ از این کارها امریکا و اسراییل زیاد میکنن کلا هدف وسیله رو توجیه میکنه برای غرب.
یکشنبه 7 دي 1393 - 15:36
agha_ehsan - تهران - ایران
greentree - تهران - ایران - اسراییل کجا تو ایران قدرت داره ؟ چه ربطی به مصباح داره ؟
یکشنبه 7 دي 1393 - 15:42
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.