احمدی‌نژاد: برای فعالیت سیاسی انگیزه ندارم؛ مدیون رهبر هستم

محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهور سابق ایران، می‌گوید که برنامه و انگیزه‌ای برای انتخابات مجلس و ریاست جمهوری آینده کشور ندارد، اما اگر «توطئه»ای که به عقیده او علیه رهبر جمهوری اسلامی در جریان است شدت پیدا کند به «صحنه» خواهد آمد.

وی تلاش آمریکا برای، به گفته او، «تجزیه ایران» را «ئوطئه‌ای» دانست که علیه آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، در جریان است.

خبرگزاری کار ایران، ایلنا، روز جمعه، پنجم دی‌ماه، به نقل از وب‌سایت متین‌نیوز، سخنان محمود احمدی‌نژاد که سراسر تمجید از آیت‌الله خامنه‌ای است در دیدار با تعدادی از نمایندگان عضو جبهه پایداری در روز پنج‌شنبه را منتشر کرد.

بر اساس این گزارش، آقای احمدی‌نژاد در این جلسه گفت که در هیچ دوره‌ای از سال‌های پس از انقلاب ۱۳۵۷، تحولات داخلی ایران تا این حد متاثر از تحولات جهانی نبوده است.

وی با اشاره به آن چه «برنامه آمریکا برای تجزیه روسیه و ایران» خواند افزود: «مسئله تمامیت ارضی و استقلال ایران هم به جایگاه رهبری پیوند خورده است، بنابراین پشتیبانی از رهبری هم مسئله‌ای اعتقادی و انقلابی است و هم مسئله‌ای ملی و ایرانی.»

رئیس جمهور سابق ایران در پاسخ به سوال یکی از نمایندگان مجلس مبنی بر این که «شما در این شرایط چه می‌کنید؟» با اشاره به این که «تمام مراتب قدرت» در ایران را تجربه کرده گفت: «بنده دیگر برای فعالیت سیاسی انگیزه شخصی ندارم.»

وی در عین حال اضافه کرد: «اما اگر ابعاد این توطئه‌ای که علیه رهبری در جریان است شدت پیدا کند... عافیت‌طلبی نمی‌کنم و با تمام ظرفیت‌های فردی و اجتماعی خود به صحنه می‌آیم.»

از روزهای آغازین انتخاب حسن روحانی به عنوان رئیس جمهور، برخی از نزدیکان محمود احمدی‌نژاد از احتمال بازگشت وی به فضای سیاسی و انتخابات ریاست جمهوری آینده خبر داده‌اند.

از جمله غلامحسین الهام، سخنگوی دولت احمدی‌نژاد، در سوم تیرماه سال ۱۳۹۲، تنها چند روز پس از انتخاب روحانی گفت: «احمدی‌نژاد در رجعتی دیگر، همراه با امام زمان حکومتی مطلوب را پیگیری خواهد کرد.»

این سخنان غلامحسین الهام واکنش تعدادی از نمایندگان مجلس ایران و چهره‌های سیاسی را سبب شد، تا آنجا که دفتر او در مقام توضیح اعلام کرد که منظور آقای الهام از کلمه «رجعت احمدی‌نژاد» آرزوی بازگشت او در آینده نزدیک به عرصه سیاسی و اداره دولت بوده است.

در همین حال از آغاز سال جاری و پس از سفر آقای احمدی‌نژاد به مناطق جنگی در جنوب کشور، واکنش‌ها به احتمال نامزدی او در انتخابات ریاست جمهوری آینده افزایش یافته ‌است.

در همین زمینه داوود احمدی‌نژاد، برادر آقای احمدی‌نژاد، روز شنبه، ۱۰ خرداد، گفت که احتمال نامزدی برادرش در انتخابات ریاست ‌جمهوری آتی «بسیار زیاد» است.

آقای احمدی‌نژاد روز پنج‌شنبه در ادامه سخنان خود درباره حمایت از اسفندیار رحیم مشایی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ گفت: «چون حضور آقای هاشمی قطعی شد و ما رای‌آورتر از مهندس مشایی برای رقابت با ایشان نداشتیم بنده با گفتن این جمله از خودم هزینه کردم تا بتوانیم انقلاب را از خطر ارتجاع دور کنیم.»

محمود احمدی‌نژاد هنگام ثبت نام اسفندیار رحیم مشایی برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ با حضور در وزارت کشور از وی حمایت کرد.

آقای احمدی‌نژاد درباره احتمال نامزدی خود در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶ نیز تصریح کرد: «مردم خادمان واقعی خود را می‌شناسند و به بنده هم لطف دارند. کاش در روز ۲۸ صفر بودید و شعارهای مردم را می‌شنیدید.»

وی اضافه کرد: «با تمام این الطاف مردمی بنده هیچ برنامه‌ای برای انتخابات مجلس و ریاست جمهوری ندارم، مگر آن که همان طور که گفتم ریسک شرایط بسیار بالا باشد.»

آقای احمدی‌نژاد همچنین گفت: «بنده و همه همکارانم مدیون رهبری هستیم، اگر ایستادگی ایشان در برابر فتنه ۸۸ و پشتیبانی از آراء مردم در نماز جمعه ۲۹ خرداد نبود، هرگز دولت دهم شکل نمی‌گرفت.»

آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، در نماز جمعه ۲۹ خرداد ۸۸ با اشاره به اختلافات محمود احمدی‌نژاد با چهره‌هایی چون اکبر هاشمی رفسنجانی تمام‌قد به دفاع از او بلند شد و گفت که نظر او به نظر آقای احمدی‌نژاد «نزدیک‌تر است».

رهبر جمهوری اسلامی در همین نماز جمعه دست‌کم سه بار باصراحت هشدار داد که در صورت ادامه اعتراض مردم به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ مسئولیت هر گونه «خون‌ریزی» به عهده افراد و «فرماندهان» پشت صحنه ماجرا خواهد بود.

+5
رأی دهید
-108

alborzi - کرج - ایران
جناب خودتان را کنترل کنید هنوز ملت در حال جمع آوری هسته آلو میباشند از تری که قبلا زحمت زدنش را کشیدید
شنبه 6 دي 1393 - 19:21
اصحاب کهف - بروکسل - بلژیک
برو بیشرف..فکر برگشتم نکن که مگه از روی نعش من یه نفر ردبشی..
شنبه 6 دي 1393 - 20:12
arzoye ensaniat - استکهلم - سوئد
ها چی‌ شد مرحله دوم خدارو بنده نبودی،میگفتی‌ رهبر کیه،حالا احساس فقر و بی‌ قدرتی‌ بده دست داده،تازه بیدار شودی،که آمریکا با فامیلیت مسافرت‌های آنچنانی،همرو از سرورت دشتی حالا احساس پوچی میکنی‌،شغل آشغالی هم گیرت نمیاد.
شنبه 6 دي 1393 - 20:20
اسداله میرزا - کلن - آلمان
دو سال پیش تو همین سایت گفتم که این اوس محمود احمقی نژاد رو دوباره بعد از سناریو حسن کلید ساز دوباره میکننش رئیس جمهور !! حالا خودتون با خوندن این مقاله قضاوت کنین !! با اجازه اساتید بزرگی‌ مثل فدای آقا و باور عمیق ، جسارتا، رو به مردم ایران : یا سرنوشت خودتون و کشور ایران رو خودتون به دست میگیرین یا تا صد سال آینده همین ‌اش و همین کاسه خواهد بود !!!!
شنبه 6 دي 1393 - 21:25
Darya_ir - دوسلدورف - المان
نشان رقابت با اصلاح طلبان حاکم است . بقول سیدعلی خامنه ای چون نظر ات احمدی نژاد از همه بیشتر باو نزد یک بود اینکه با تبلیغ .احمدی نژ اد دو دوره ریاست جمهور ایران شد . در زمان ریاست جمهوری او هیچ ابرو وحیثیتی برای ایران نگذاشت .بخصوص سخنانش در سازمان ملل و دیدن هاله نور .. این سید علی خامنه ائی کیست ? که تمام ارکانها وقدرت در دست او است ...
شنبه 6 دي 1393 - 21:27
razmandeh - استکهلم - سوئد
بوق بوق بوق!!!!!!!!!!!!
شنبه 6 دي 1393 - 21:29
omide por jalal - لس‌انجلس - آمریکا
معلومه مدیونِ رهبری ! اگه آقا نبود مردم ۲ تا رای هم بهت نمی‌دادن ! اون ۲ تا اهم دانیال و فدایی هستن !
شنبه 6 دي 1393 - 20:28
ندای ایران سبز - اصفهان - ایران
آقای احمدی‌نژاد همچنین گفت: «بنده و همه همکارانم مدیون رهبری هستیم، اگر ایستادگی ایشان در برابر فتنه ۸۸ و پشتیبانی از آراء مردم در نماز جمعه ۲۹ خرداد نبود، هرگز دولت دهم شکل نمی‌گرفت.» سخن راست را از بچه باید شنید البته جمله صحیحتر این است که:. آقای احمدی‌نژاد همچنین گفت: «بنده و همه همکارانم مدیون رهبری هستیم، اگر ایستادگی ایشان در برابر فتنه ۸۸ و پشتیبانی از من در نماز جمعه ۲۹ خرداد نبود، هرگز دولت دهم شکل نمی‌گرفت.» و علیرغم مخالفت تمام قد با رهبری و حتی گوشه نشینی در خانه باز با مخ معیوبش به این نتیجه رسیده است که تنها شانس پیروزی اش به گفته خبرگزاری کار ایران، ایلنا، به نقل از وب‌سایت متین‌نیوز، سراسر تمجید از آیت‌الله خامنه‌ای است .
شنبه 6 دي 1393 - 20:46
سگال توماك - دوبی - امارات متحده عربی
احمدی نژاد مهره سوخته است ، این حرفها برای رد گم کردنه ! خدا میکنه الان کی داره چراغ خاموش میخزه به صحنه
شنبه 6 دي 1393 - 23:33
سرسره - اهواز - ایران
اره جون خودت هنوز انبانت از بیت المال اشباع نشده کامل با رهبر چلاقت دورخیز کردی ولی انشاالله (اگرخدایی هست) ایندفعه برای عزراییل کاندید میشی بیشرف
شنبه 6 دي 1393 - 23:22
shirzan e irani - استکهلم - سوئد
باز خرش کن ، اون دو بار که خوب تونستی خرش کنی‌ یه سواری‌ حسابی‌ بگیری فرق میکرد هنوز چهره خبیثِ هر دوتون اینجوری برا مردم رو نشده بود ، این بار هر دوتون به دستِ مردم اسیر خواهید شد، میدونی‌ چرا اینهمه جوان را برایِ اعتراض به تقلب کشت چون ذلیل و کشته این رو تو هست چون بعدِ انقلابِ سیاه از خودش پر رو تر ندیده بود و تو از پر رو رویی رو دستش بلند شدی، درسته که این پان ترکِ پان عرب و مزدورِ روس تصمیم به نابودی ایران گرفته اما هر دوتون کور خوندید انترِ باغِ وحشِ نظام ! به قولِ خودت دیگه اون ممه رو لولو برد .
یکشنبه 7 دي 1393 - 00:07
paksan - آمریکا - آمریکا
شک نکنید برای دوره بعد احمدی نژاد را دوباره سرکار میاره دیکتاتور و روحانی بدترین رئیس جمهور در تاریخ ایران خواهد شد که فقط 4 سال حکومت کرد و شک نکنید چنان دست و پاش رو می بندند و چنان بدنامش خواهند کرد که حتی کسی هم اعتراض نکنه به تقلب دوره بعد. آوردن احمدی نژاد چند هدف برای دیکتاتور داره یکیش اینه که با رفتن اوباما و آمدن جمهوری خواهان دیکتاتور به خیال خودش نیاز به کسی داره که شاخ و شونه بکشه و از طرف دیگه مهمترین ضربه به رفسنجانی و کل اصلاحات و مردم معترض خواهد بود که بفهمند سال 88 اگر هم تقلب بوده باید خفه میشدن و اگر حصر رو هم برداره بازم زمان احمدی نژاد خواهد بود تا موسوی و کروبی هم بدونند که دیدید احمدی نژاد رای مردم رو داره. شک نکنید احمدی نژاد دوره بعد رئیس جمهوری خواهد شد این برنامه کاملاً روشنه و ایجاد دولت سایه توسط سپاه که همه وزرای احمدی نژآد هستند و تلاش شدید خامنه ای برای سرپوش گذاشتن روی فسادها و دزدی های دوره احمدی نژادو تقریبا تمام مدیران احمدی نژاد که متهم به فساد شدن به طور عجیبی برخورد خاصی نمیشه باهاشون و عجیبتر اینکه صادق لاریجانی هم مدافع احمدی نژاد هستش
یکشنبه 7 دي 1393 - 00:49
amir-amir - تورنتو - كانادا
به میمون مى گوید در نیا که من مى آیم حرفى ندارم بزنم فقط دو تا جوک که بیشتر به واقعیت نزدیکه از یک جا کپى کردم اینجا مى گذارم. یارو بچه دارمیشه، اسم بچه اش رو میگذاره “احمدی نژاد”…ازش می پرسن چرا؟ میگه : آخه فقط ۲ روزه که به دنیا اومده، ولی تا حالا ۴۰ بار ر..ه. احمدی نژاد دچار سوء هاضمه شده بود و رفت دکتر. دکتر براش رژیم غذایی تجویز کرد و گفت: اولا: سرخ کردنی زیاد نخور. دوما: ترشی جات و پیاز و دوغ نخور. سوما: نوشیدنی گازدار نخور. چهارما: وقتی می ری شهرستان سخنرانی کنی، .. زیادی نخور.
یکشنبه 7 دي 1393 - 02:16
shahramareia - تهران - ایران
با دست پس میزنه با پا پس میکشه پاچه خواری در حد بوندس لیگا برای یک تکه استخوان
یکشنبه 7 دي 1393 - 07:31
khosrow abadani - لندن - انگلستان
Amir-Amir تورنتو کانادا. جالب بود. زدی به خال
یکشنبه 7 دي 1393 - 10:29
shirzan e irani - استکهلم - سوئد
paksan - آمریکا - آمریکا - شک نکنید خامنه ایی بهتر از همه می‌داند هیچ کس مانندِ احمدی‌ نژاد او را قهوه ایی نکرد و از اعتبار نیانداخت، البته پشت این تصمیم‌ها تمساحِ یزدی بود که تمامِ تبلیغات را برایِ جا انداختنِ احمدی‌ نژاد و باندِ خود که به پسرِ روانی‌ و اسکیزو، خامنه ایی ختم میشد تنظیم میکرد در اصل زیرِ آبِ خامنه ایی را ابتدا تمساح زد، احمدی‌ نژاد در چهار سالِ ابتدأیی که با تقلب آمده بود هم خامنه ایی را با انتخابش اینچنین رسوا کرد و هم باعثِ رو گرداندنِ مردم از این نظامِ آشفته و خبیث شد, قبل از احمدی‌ نژاد مردم به. حدِاقل‌ها در این نظامِ پوسیده و ارتجأعی ساخته بودند که باندِ تمساح و خامنه ایی آلتِ دستِ او و نم کرده ا‌ش پسرِ اسکیزو خامنه ایی از شدتِ جاه طلبی و خود شیفتگی‌ و ضدِّ ایرانی بودن همین مقدار را دوام نیاورده و برایِ اثباتِ خود و اجرایِ نقشه‌هایِ ضدِّ ایرانی نسبت به محبوبیتِ اصلاح طلبان در ایران این مردکِ زبون و نوکر صفت را بر سرِ کار آوردند، تا به خیالِ خود بتوانند بر او مسلط شده ...
یکشنبه 7 دي 1393 - 18:51
shirzan e irani - استکهلم - سوئد
...علاوه بر اینکه او میخواست از این طریق تنها قوه ایی که نتوانسته بودند به تصرفِ کاملِ خود در آورند و قوه مجریه بود را کامل در اختیار بگیرند، اما دیدیم بارِ کج به منزل نمیرسد و خداوند چگونه پوزه همه‌شان را به خاک مالید، لطمه ایی که احمدی‌ نژاد به این نظام و خامنه ایی زد در این ۳۵ساله نظیر نداشت ، هر اعتراض خامنه ایی به احمدی‌ نژاد اعتراض به خودش بود، این بود که تمامِ عقده ها را بر سرِ موسوی و کروبی خالی‌ کرده و چون این باند تنها چیزی که ندارند شرف و وجدان است با وقاحت از اینهمه تقلب و کشتار و حقِ مردم را خوردن اسمِ آن را براندازی و فتنه گذاشتند. اگر فراموش نکرده باشیم موسوی هنگامِ کاندید شدن گفت مجبورم به خاطرِ شرایطِ بسیار بحرانی‌ نظام و مردم به میدان بیایم واگر نه باز هم از سیاست کناره می‌گرفتم,...
یکشنبه 7 دي 1393 - 18:52
shirzan e irani - استکهلم - سوئد
.. و دیدیم در این ۸ سال مامورِ باندِ تمساح چه بر سرِ ایران آورد, تمام فرّاعنه گمان می‌برده اند خدا شده اند اما خداوند در اوجِ قدرت آنها را چنان به زیر کشید که در تاریخ این ذلّت‌ها برایِ همیشه به عنوانِ درسِ عبرت ثبت شد، ما نباید خدأیی کردنِ فرعون‌ها را باور کنیم و آنها را خدا و قادرِ متعال فرض کنیم ، این است فرقِ بندگانِ خدا با بندگانِ فرعون.
یکشنبه 7 دي 1393 - 18:52
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.