وزیر ارتباطات ایران: فیلتر یوتیوب و فیسبوک را برنمی‌داریم

محمود واعظی، وزیر ارتباطات ایران، می‌گوید هرچند این وزارتخانه طرحی با عنوان "فیلترینگ هوشمند" را اجرا می‌کند، این به معنی رفع فیلتر از یوتیوب و فیسبوک نیست.

آقای واعظی امروز (شنبه ۶ دی) در جمع خبرنگاران گفته است: "ما در دولت جدید تصمیم گرفته‌ایم که شبکه‌هایی که در حال فعالیت بوده‌اند فیلتر نشوند. "

اما افزوده: "اجرای فیلترینگ هوشمند به معنای رفع فیلترینگ سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی از قبل فیلتر شده مانند فسبوک و یوتویوب نیست و این موارد مربوط به تصمیم‌گیری کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه است."

هفته گذشته اعلام شد که فیلترینگ "هوشمند" شبکه اشتراک عکس اینستاگرام آغاز شده است.

به گفته وزیر ارتباطات ایران با این شیوه شهروندان به بخش عمده‌ای از سایت‌ها دسترسی خواهند داشت و تنها محتوای به گفته او "مجرمانه" فیلتر خواهد شد.

محمود واعظی امروز گفته است که دو مرحله دیگر این فیلترینگ "هوشمند" در ماه‌های آینده انجام می‌شود.


پارازیت‌ها

آقای واعظی در بخش دیگری از صحبت‌هایش گفته است که گزارشی درباره پارازیت‌ها و تشعشعات برای حسن روحانی، رئیس‌جمهور، ارسال شده که مطابق آن در این باره تصمیم‌گیری خواهد شد.

او گفته است مطابق یافته‌های این گزارش "قدرت تشعشعات در برخی مناطق بیشتر از استاندارد بوده و در این مناطق دیگر اجازه فعالیت به دستگاه‌های تولیدکننده تشعشعات داده نخواهد شد، اما در حالت کلی امواج به خودی خود ضرر چندانی ندارد و نباید مردم را نگران کرد."

ارسال پارازیت از طرف حکومت ایران برای اختلال در دسترسی به برنامه‌های ماهواره‌ای نگرانی‌هایی را درباره آثار این کار بر سلامتی شهروندان ایجاد کرده است.

همچنین برخی در شورای شهر تهران می‌گویند قدرت امواج مخابراتی در تهران بیش از سطح استاندارد است.

+5
رأی دهید
-19

alborzi - کرج - ایران
کلا وزرای روحانی جز زر مفت چیی بلد نیستند ... اظهارات مشعشع وزیر اقتصاد در جلسه معارفه فطانت نیا را ملاحظه کنید !
شنبه 6 دي 1393 - 19:19
arzoye ensaniat - استکهلم - سوئد
از وزیری فقط زیری شو حمل میکنی‌،بدبخت از خودت اراده ایی نداری عصار ت دست پوتین.
شنبه 6 دي 1393 - 20:25
سر لشگر فیروز آبادی - مالمو - سوئد
این ویدیو واقعی‌ نیست. یک بار دیگه نگاه کنید، سمت راست یه تپه سفید هست که به یکبار ناپدید میشود.و از روبرو یک ون سفید میاید که آن هم ناپدید میشود ، در واقع علت تصادف ماشین نه ساعقه بلکه اون ون روبرو هست که به صورت شاخ به شاخ به هم برخورد میکنند،این ویدیو قدیمی‌ و ساختگی است که آژیر هم به روی آن به صورت صداگذاری شده است.
شنبه 6 دي 1393 - 23:59
azadeh11 - آمستردام - هلند
محمود واعظی، وزیر ارتباطات ایران،: به امید روزی که بچه‌‌های خودت به بیمارستان بروند و مریض شوند. بیماریهای مختلف بخأطر پارازیت‌ها و تشعشعات بگیرند..که خیلی‌ از عزیزان ما را در ایران مریض کردی امین
یکشنبه 7 دي 1393 - 01:29
مهدی جون - لندن - انگستان
هر کس یک 3 واحد فیزیک الکترومغناطیس تو دانشگاه پاس کرده باشه، میدونه پارازیتها کشنده هستند. یک موبایل 2 وات توان داره دستگاه پارازیت رژیم هر کدومشون 400 هزار وات!!! اینها مردم را احمق فرض میکنند!!!!
یکشنبه 7 دي 1393 - 03:21
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.