رضا تقوی: آخرین نمازجمعه رفسنجانی در سال ۸۸ را با «چنگ و دندان» کنترل کردیم

رییس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه ایران می‌گوید، این ستاد و نیروهای امنیتی، آخرین نماز جمعه اکبر هاشمی رفسنجانی در سال ۸۸ را «با چنگ و دندان» کنترل کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، رضا تقوی روز جمعه پنجم دی در برنامه تلویزیونی «شناسنامه»، با اشاره به نماز جمعه آقای هاشمی رفسنجانی در ۲۶ تیر ۸۸ افزود: «ما واقعا از‌ یکی دو روز قبل شب و روز بسیار سختی داشتیم که نمازجمعه را چگونه کنترل کنیم».

وی افزود: «نیروهای امنیتی و انتظامی و بچه‌های ستاد نمازجمعه‌ تهران کمک کردند که نمازجمعه به هم نریزد، با همه‌ کنترل‌ها باز، یکی بلند شد و شعار داد بین دو نماز که ماموری که آنجا بود زد در صورتش و بیرونش کرد و صورتش هم مجروح شد».

آقای تقوی تصریح کرد: «ما با چنگ و دندان سعی کردیم نمازجمعه‌ آن روز را حفظ کنیم. اگر می‌خواست نمازجمعه‌ آن روز به هم بریزد، معلوم نبود نمازجمعه‌های دیگر به هم نریزد و بشود کنترل کرد».

اکبر هاشمی رفسنجانی در آخرین خطبه نماز جمعه خود در ۲۶ تیر ۱۳۸۸ خواهان آزادی دستگیرشدگان بعد از انتخابات، دلجویی از آسیب‌دیدگان و فراهم شدن فضایی برای بیان دیدگاه‌های مختلف در صدا و سیمای دولتی ایران شد.

در این نماز جمعه همچنین معترضان به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ شعارهایی را سر دادند که نیروهای امنیتی با شلیک گاز اشک آور و همچنین ضربات باتوم آن‌ها را متفرق کردند.

آقای تقوی درادامه سخنان خود گفت: «اگر جمعه‌ بعد می‌خواست ایشان تشریف بیاورد و بریزند نماز را به هم بریزند اصلا چه می‌ماند برای نمازجمعه؟.... لذا جناب آقای هاشمی خودشان هم متوجه شدند که به این شکل نمی‌تواند نماز بخواند».

وی اضافه کرد: «فضا فضایی نبود که بتوانند نمازجمعه را هم اقامه کنند. خودشان هم شاهد بودند که ما به چه زحمتی نمازجمعه را اداره کردیم».

آقای تقوی در فروردین سال ۹۲ نیز گفته بود که بازگشت اکبر هاشمی رفسنجانی به نماز جمعه تهران منتفی است.

محمدحسین نجات، معاون فرهنگی سپاه، روز هشتم مهر با اشاره به حضور خود در نماز جمعه اکبر هاشمی رفسنجانی در سال ۱۳۸۸ گفته بود: «بعد‌ها ستاد نماز جمعه هم به این نتیجه رسید که تا وقتی قرار است نماز جمعه‌ محل تجمع افراد فتنه‌گر بشود، امامت ایشان ادامه پیدا نکند».

اکبر هاشمی رفسنجانی سه دهه امام جمعه موقت تهران بوده است.

رضا تقوی دراین برنامه تلویزیونی درباره حقوق ائمه جمعه نیز گفت: «ما عنوان حقوق را به کار نمی‌بریم، عنوان شهریه را بکار می‌بریم.‌‌ همان چیزی که در حوزه‌های علمیه مرسوم بوده از ۱۵۰ هزار تومان تا ۲۰۰ هزار تومان. این را مقام معظم رهبری می‌دهند».

رییس ستاد سیاستگذاری نماز جمعه همچنین تصریح کرد: «یکی از جاهایی که مستمعین و مخاطب فقط باید گوش دهد نماز جمعه است. اصلاً بحث طرفین نیست».

آقای تقوی اضافه کرد: «خطبه را باید امام جمعه بخواند، کسی هم حرف نزند و صحبت نکند، این ضوابط شرعی است، نه چیزی که ما خودمان گفته باشیم، همه باید استماع کنند».

رییس ستاد سیاستگذاری نماز جمعه همچنین گفت که دولت محمود احمدی‌نژاد بیشتر از دولت‌های دیگر به این ستاد کمکهای مالی کرده است.

وی ۱۱ شهریور گفته بود نباید در خصوص دولت محمود احمدی‌نژاد که او آن را «دوره هشت ساله اصولگرایی» نامیده‌ است، سیاه‌نمایی شود.

+8
رأی دهید
-58

greentree - تهران - ایران
خدایا ،سخنگوی نماز جمعه بودن هم شد شغل ؟..این تعطیل بشه چی‌ می‌شه ؟.نکنه اقتصاد ایران را دارند شکوفا میکنند؟
شنبه 6 دي 1393 - 14:03
greentree - تهران - ایران
اینها فقط ۱ میلیون آخوند مفت خور تولید کردند + یک میلیون بسیجی‌ مفت خور که تمامی‌ پول نفت ایران باید هزینه اینها بشه ،،ببینید دوبی‌ یا ترکیه چه قدر پیشرفت کرده ما چه قدر ؟،،،،اینها نه کار میکنند نه تحصیل کرده هستند فقط ثروت نفت ایران را میخورند
شنبه 6 دي 1393 - 14:07
غربت سرد - بروکسل - بلژیک
آره خوب اون احمدی نژاد دزد بیشرف معلومه بیشتراز همه بهت میداده.پول مفت و دزدیده شده که حساب کتاب نداره.وقتی یارو میگه فقط برای مسکن مهر باندازهء کل سی سال گذشته مملکت اسکناس چاپ کردن( اونم بی پشتوانه!که خوب وضعیت الان اقتصادیم ناشی از همین مدیریت پشمکیه)دیگه چه انتظاری میشه داشت؟یارو بیسواد رو گذاشتن رییس جمهور که با حماقتهاش و کارای ابلهانه ش کشور رو به گند بکشه.
شنبه 6 دي 1393 - 16:31
arzoye ensaniat - استکهلم - سوئد
مادر شوهر زررر،زررر،نکن با اسلحه به جان ملت خود افتادن با نفرات لبنانی،عراقی‌،فلسطینی،و کشتن پیر مرد و زنو بچه،از پشت بام،کهن ریختن را دفاع مینامی پسفطرت،نه مسلمان البته اینکه شما کفتارهای وحشی چنگ‌و دندان تیز دارید شکی نیست،پول خون برای زن و بچت بردن خدا پس میگیره منتظر باش،خدا دروغ نیست.
شنبه 6 دي 1393 - 18:56
سرسره - اهواز - ایران
اره خوب باتوم وپنجه بوکس و تیر و تفنگ وخنجر داشتید چنگ ودندان هم نشون دادید دیگه چه جوری میخواستید وحشیگریتونو به اثبات برسونید؟!
شنبه 6 دي 1393 - 23:18
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.