جوانگرایی کارلوس کروش برای جام ملتهای آسیا/ میانگین تیم ملی: 26 سال !

تیم ملی برای جام ملتهای آسیا نزدیک به دو سال جوان شد.

کارلوس کروش لیستی 21 نفره را برای جام ملتهای  آسیا معرفی کرد. او دو جای خالی در لیستش دارد که به نظر می رسد برای حل مشکل سروش رفیعی و مهرداد پولادی خالی مانده اند. لیست جدید کارلوس برای جام ملتها با توجه به آسیب دیدگی دیرهنگام پژمان منتظری ، نسبت به بازی های جام جهانی جوان شده است. تیم او که در جام جهانی نزدیک به 28 سال بود حالا به میانگین سنی 25.8 رسیده است . تیمی که اگرچه در ترکیب ثابتش 4 بازیکن بالای 30 سال خواهد داشت اما جوانتر از چیزی شد که حتی موافقان کار کارلوس کروش در ذهن به آن می اندیشیدند. سرمربی تیم ملی که می داند برای رسیدن به بازی های مقدماتی باید در جام ملتها اقلا روی سکوی سوم بازی ها باشد ، تیمی جنگنده تر از جام جهانی را تدارک دیده است.

به گزارش خبرگزاری خبرانلاین در لیست نهایی تیم ملی برای جام ملتها پرسپولیس هیچ سهمی ندارد و کارلوس به رغم میل همیشگی ،روی نام خانزاده خط قرمز کشیده است. برای دروازه تریبا طوری دست به انتخاب زده که اطمینان داشته باشد حقیقی گلر اصلی است و نفر دوم تیمش می شود بیرانوند جوان.

انتخاب بازیکنانی چون وحید امیری ، رامین رضاییان و پورعلی گنجی برای اولین بار در تورنمنتی بزرگ ، نشان از این دارد که کارلوس تغییر را استارت زده است.این شاید اولین بار است که تیم ملی برای جام ملتها ، پوست اندازی را شروع می کند. البته این شاید از معدود دفعاتی است که تیم ملی بیش از 4 سال به یک مربی زمان داده. یعنی گزینه ای که توانسته باعث صعود تیم ملی به جام جهانی شود ، تیم را به جام جهانی و سپس به جام ملتها می برد.

+28
رأی دهید
-1

kiyanzx1 - استکهلم - سوئد
باید جیگر این مردرو طلا گرفت ، تویه این همه زر،زر چیکارمیکنه !!
شنبه 6 دي 1393 - 11:31
piki82 - تورین - ایتالیا
مسعود شجاعی ..امیرحسین صادقی...جواد نکونام..هاشم بیک زاده ! اضافه های تیم ملی ! بخصوص 2تای اولی که حداقل 5 تا بازیکن بهتر تو اون پست ازشون هست !
شنبه 6 دي 1393 - 13:24
piki82 - تورین - ایتالیا
ضمنا جوانگرایی بخصوصی نکرده ! مثلا ماهینی و پولادی که مشکل سربازی داشتن ...یا تو دروازه بان ذخیره جوانگرایی شده !! (((:
شنبه 6 دي 1393 - 13:27
paksan - آمریکا - آمریکا
والا جوانهایی که نیمکت نشین باشند به چه دردی میخورند؟
یکشنبه 7 دي 1393 - 04:23
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.