مراکش و مصر فیلم تاریخی درباره خروج حضرت موسی از مصر را توقیف کردند

فیلم تاریخی "خروج؛ خدایان و شاه ها" (Exodus: Gods and Kings) ساخته ریدلی اسکات که بازسازی روایت خروج حضرت موسی از مصر است، از برنامه اکران در سینماهای مصر و مراکش لغو شده است.

هیئت ممیزی وزارت فرهنگ مصر این فیلم را توقیف کرده و دلیل آن را وجود "خطاهای مذهبی و تاریخی" در این فیلم دانسته است.

پیشتر، فیلم تاریخی "نوح" ساخته دارن آرونوفسکی با بازی راسل کرو نیز به همین دلایل در مصر توقیف شده بود.

بر اساس گزارش ها به مدیران سینماها در مراکش نیز "به صورت شفاهی" گفته شده که این فیلم را با وجود اینکه پیشتر مجوز اکران در سینماها را داشت، از برنامه اکران حذف کنند.

به گزارش سایت "مدیا۲۴"، مدیر سینما ریف در کازابلانکا گفته است که به او گفته شده اگر این فیلم را اکران کند، سینمای او را تعطیل خواهند کرد.

در فیلم "خروج" کریستین بیل نقش موسی را بازی می کند. علاوه بر وی بازیگران سرشناس دیگری مثل جان تورتورو در نقش فرعون، بن کینگزلی، گلشیفته فراهانی، آرون پل و سیگورنی ویور در این فیلم حضور دارند.

حضرت موسی علاوه بر پیروان یهودیت، مورد احترام مسیحیان و مسلمانان نیز هست و عالمان مسلمان نمایش چهره پیامبران در فیلم ها را مجاز نمی دانند.

+11
رأی دهید
-5

shirzan e irani - استکهلم - سوئد
بیجا کرده اند ایراد گرفته اند، علتش این است که فیلم از روایاتِ قرآن و دیگر ادیان بهره نبرده ، شما مسلمانانِ جاهلِ قشری مذهب خود قرآن را زیر پا گذاشته و رویِ آن فضولات ریخته اید یا مسیحیانِ سیاست بازِ دودوزه باز یا یهودیانِ قاتل حال فیلمی با تمِ همه پسند ساخته شده نقِ تان در آمده، مهم نشان دادنِ عظمتِ خداوند در این فیلم استکه کاملا آن را رسانده و اینکه این فیلم عظمتِ تکنولوژی و هنرِ انسانِ معاصر را به نمایش میگذارد.
یکشنبه 7 دي 1393 - 00:49
shirzan e irani - استکهلم - سوئد
بازی جان تور تورو در نقش فرعون بی‌ نظیر است او خدایِ بازیگری در این فیلم است، همسرِ موسی‌ و بازیگرِ نقشِ موسی‌ در فیلم هم به زیبایی میدرخشند، گلشیفته هم نقشِ کوتاهش را خوب بازی می‌کند.
یکشنبه 7 دي 1393 - 00:53
shirzan e irani - استکهلم - سوئد
منظورِ من به joel edgerton بود یا رامسیس (فرعونِ دوم در این فیلم ) فرعون پدر هم نقش کوتاهی داشت که عالی‌ اجرا کرد اما اجرا نقش رامسیس توسطِ joel edgerton بی‌ نظیر است.
یکشنبه 7 دي 1393 - 18:07
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.