دومین هفته لیگ برتر ایران بدون کارلوس کی‌روش: کلاف سردرگم

به گفته علی کفاشیان، کارلوس کی‌روش نمی‌تواند قرارداد خود را با فدراسیون فوتبال ایران به هم بزند و به ایران باز خواهد گشتدر تقویم روی میز رییس فدراسیون فوتبال ایران، آخرین تاریخ حضور کارلوس کی‌روش ۲۸ خردادماه ثبت‌شده است. درست بعد از بازی ایران مقابل ترکمنستان. کارلوس کی روش برای گذراندن مرخصی سه هفته‌ای راهی پرتغال شده بود و بر اساس برنامه‌ای که به فدراسیون فوتبال ارائه کرده بود، باید روز ۱۸ تیر ماه به ایران بر می‌گشت.
 
اما خبر فوت همسر سابق او تاریخ بازگشت سرمربی تیم ملی به ایران را تغییر داد. او در تماس با علی کفاشیان و بعد علیرضا اسدی (دبیر کل فدراسیون) اعلام کرد که روز هشتم مردادماه در تهران خواهد بود. کی‌روش مرخصی خود را برای سه هفته دیگر تمدید کرد.
تمدید شدن مکرر مرخصی مردی که قرار بود ۳ هفته بعد از بازی ایران مقابل ترکمنستان در تهران باشد، شک و شبهاتی را در فوتبال ایران به وجود آورد.
 
شایعه‌ای که بعد از اخراج "میگل هررا" سرمربی تیم ملی مکزیک به دلیل کتک زدن یک خبرنگار منتشر شد، با تأیید روزنامه "او ژوگوی" رسمیت بیشتری پیدا می‌کرد. این که کارلوس کی‌روش جزو گزینه های سرمربیگری تیم ملی مکزیک شده و دلیل حضور طولانی مدتش در پرتغال، نه تنها فوت همسر سابق که شاید بررسی بیشتر پیشنهاد مکزیکی‌ها است.
 
علی کفاشیان که پیش از تمدید دومین مرخصی سرمربی تیم ملی، در جلسه اتحادیه مدیران باشگاهی فوتبال ایران گفته بود: "کی‌روش در این غم بزرگ باید صبر بیشتری داشته باشد"، این بار پس از شنیدن خبر مذاکره فدراسیون فوتبال مکزیک با سرمربی تیم ملی ایران، به خبرگزاری فارس گفت:"کی‌روش از ایران رضایت دارد و همچنان تحت قرارداد با تیم ملی است ضمن این‌که او به مسابقات و برنامه‌های آینده تیم ملی فکر می‌کند نه به پیشنهاد برای سرمربیگری هیچ کشوری ازجمله مکزیک."
 
رییس فدراسیون فوتبال ایران که به نظر می‌رسید از شنیدن خبر مذاکره همتای مکزیکی‌اش با سرمربی تیم ملی ایران کمی هم شوکه شده به خبرگزاری فارس گفت: "ما با او در ارتباط هستیم و سرمربی تیم ملی به‌زودی به ایران بازخواهد گشت ضمن اینکه برنامه‌های تیم ملی نیز در مدت غیبت او در ایران با هماهنگی‌هایی که انجام می‌دهد در حال برگزاری است و پس از بازگشت کیروش مقدمات برای برپایی اردوی تیم ملی برای ادامه حضور در مسابقات مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه فراهم خواهد شد."
 
این مرخصی نیز برای سومین بار تمدید شد؛ بازهم به مدت سه هفته و البته بدون دلیلی تازه. تمدید مجدد مرخصی کارلوس کی‌روش به معنی از دست رفتن یک فرصت سه هفته‌ای برای تماشای لیگ بود.
 
سرمربی تیم ملی که پیش‌ ازاین و در زمان تصمیم‌گیری مشترک فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش، به‌صورت هفتگی با رسانه‌های ایران گفت‌وگو می‌کرد اما از ۲۸ خردادماه با هیچ رسانه ای در داخل و خارج از ایران حاضر به گفت‌وگو نشد.
 
سرمربی تیم ملی ایران فقط یک بار از طریق مترجم خود گلایه جدی‌اش از انتشار خبر فوت همسر خود را به گوش علی کفاشیان رساند تا رییس فدراسیون فوتبال در گفت‌وگو با "خبرآنلاین" با تأیید ناراحتی کیروش از این اتفاق بگوید: "او به من گفت این خبر منتشر نشود و من هم گفتم ما قطعاً چنین کاری نمی‌کنیم. ولی نمی‌دانم چطور بعضی از رسانه‌ها این خبر را فهمیدند. کی‌روش از این بابت بسیار ناراحت است و می‌گوید نباید اخبار زندگی خصوصی من در رسانه‌ها انتشار یابد."
 
علی کفاشیان با طرح گلایه کارلوس کی‌روش از بروز خبر به رسانه‌ها کمی جریان تمدیدهای مکرر مرخصی سرمربی تیم ملی را زیر سایه برد. اما خیلی زود فشار دوباره رسانه‌ها برای بازگشت سرمربی آغاز شد. روزنامه "ایران ورزشی" با بررسی تعداد روزهای حضور سرمربی تیم ملی در ایران، مدعی شد که کارلوس کیروش طی یک سال اخیر ۲۰۱ روز در ایران حضور نداشته که ۱۴۴ روز از این مدت را با استفاده از مرخصی از کشور خارج شده.
 
باز شدن بحث نارضایتی کارلوس کیروش از پرداخت نشدن اولین بخش پیش‌قراردادش و این‌که سرمربی تیم ملی با همین دستاویز می‌تواند قرارداد خود را با فدراسیون فوتبال ایران لغو کند و قانونا سرمربی تیم ملی مکزیک شود، واکنش علی کفاشیان را به همراه داشت.
او در مصاحبه با خبرنگار "کاپ نیوز" گفت: "من هم ناراحتم. عمل جراحی داشتم و خیلی ناراحتم. من با کارلوس کیروش تماس جدیدی نگرفتم ولی بعید می‌دانم به خاطر مسائل مالی ناراحت باشد. او به ما متعهد است و ما هم به او. یک دیرکرد نمی‌تواند قرارداد ما را به هم بزند."
 
به نظر می‌رسد داستان مرخصی بلند مدت سرمربی تیم ملی و بی میلی او برای بازگشت تبدیل به کلاف سردرگمی برای فدراسیون فوتبال شده است. رییس فدراسیون که حالا باید به‌زودی برای این غیبت طولانی‌مدت سرمربی‌اش به هیئت رئیسه فدراسیون هم پاسخ منطقی بدهد، حالا حتی شاید به‌صورت دقیق اطلاعی از دلیل عدم بازگشت کارلوس کی‌روش ندارد. هرچند به نظر می‌رسد مذاکرات مخفی سرمربی پرتغالی با مکزیکی‌ها را بتوان مهم‌ترین دلیل این غیبت طولانی دانست.
کارلوس کی‌روش دومین هفته لیگ را هم از دست داد تا به عبارتی، فوتبال ایران بدون چشم‌های سرمربی‌اش وارد هفته سوم شود. سؤال اینجاست که کی‌روش از کدام هفته بازی‌ها را تماشا خواهد کرد و آیا اصلاً او دوباره لیگ ایران را خواهد دید؟
+4
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.