"عروسی یک‌نفری" برای زنان مجرد در ژاپن

مدل‌ها با کیمونوهای ویژه‌ عروس در یک شوی لباس در ژاپن

یک آژانس مسافرتی در کیوتو، یکی از زیباترین شهرهای ژاپن، سازماندهی مراسم عروسی برای زنان مجرد را آغاز کرده است.

خبرگزاری کیودو گزارش داده که تور دو روزه‌ی "عروسی یک‌نفری" گردشگری سرکا شامل انتخاب لباس شب ویژه، دسته‌ گل و آرایش مو، لیموزین، اقامت در هتل و یک آلبوم عکس یادگاری برای شماست.

توموئه ساوانو، یکی از اولین کسانی که این "ازدواج یک‌نفری" را امتحان کرده است، می‌گوید:" این امکانات حس اعتماد‌ به‌ نفس مرا افزایش داد... تاثیر آن برابر با یک تجربه‌ی فوق‌العاده مثل بازدید از یک دژ میراث جهانی بود".

از ماه مه که این خدمات ارائه شده است حدود ۳۰ زن از سراسر ژاپن "عروس یک‌نفری" شده‌اند. به گفته آژانس گردشگری سرکا، تقریباً نیمی از آنان زنان سابقاً مزدوجی بوده‌اند که یا مراسم عروسی نداشته‌اند یا از تجربه‌ی آن راضی نبوده‌اند.

یوکیکو اینوئه، رئیس شرکت به کیودو می‌گوید او این امکانات را "برای تشویق زنان به داشتن احساسات مثبت در مورد خود" ایجاد کرده است اما اذغان می‌کند که " برخی گفته‌اند که استفاده از آن می‌تواند آنها را تنها، بدبخت و غمگین کند."

تایمز ژاپن به تازگی در گزارشی نوشته است: " در سراسر کشور، ژاپنی‌های زیادی به دلیل سالخوردگی، شهرنشینی، گذشتن از سن ازدواج و افزایش میزان طلاق تنها زندگی می‌کنند."

تایمز ژاپن از موسسه ملی جمعیت و تحقیقات امنیت اجتماعی ژاپن نقل کرده که انتظار می‌رود جمعیت کشور تا سال ۲۰۶۰ بین ۲۶ تا ۳۸٪ کاهش یابد.

+21
رأی دهید
-12

sarap - ونکوور - کانادا
چه خوب میشد اگه تو ایران راه بندازن این مراسمو! از کلی طلاق جلوگیری میشه! تقریبا نصف دخترای ایرانی بخاطر پوشیدن لباس عروس و آرایشو یک شب پرینسس شدن عروسی میکنند بعدشم که میرن میبینن زندگی شوخی نیست زرتی طلاق میگیرند !
جمعه 5 دي 1393 - 22:27
truck driver - سیدنی - استرالیا
لطفا یکی از اون جیگرای ژاپنی رو بعد از مراسم پول خرج کنان و کلی چرند و پرند دیگه که فقط از تو مغز بانوان مکرمه و محترمه درمیاد رو به اینجانب ارسال نکوده جهت منزل داری و ماساژ کف پای این حقیر ( انقده از صب تا شب ترمز میگیرم کف پام درد میگیره آخه) ، سر مبلغشم به تفاوق میرسیم نارنگی من
شنبه 6 دي 1393 - 01:25
سهیل ایرانی - اصفهان - ایران
sarap - ونکوور - کانادا لایککککککککک
شنبه 6 دي 1393 - 04:32
مهدی جون - لندن - انگستان
بفرستیدشون تهران
شنبه 6 دي 1393 - 08:08
shirzan e irani - استکهلم - سوئد
ای کاش به جایِ گرفتن جشن تکلیف کذایی و یا عروسی‌‌هایِ فرمالیته برایِ دخترانِ ایرانی‌ در هجده سالگی یک چنین جشنی می‌گرفتند تا به این خاطر به یک عمر زندگی‌ تحمیلی و بیخودی دچار نشوند آنوقت به نکات اصلی‌ و مهمِ یک زندگی‌ مشترک فکر میکردند نه تشریفات و جذابیت‌هایِ ظاهری آن.
یکشنبه 7 دي 1393 - 01:02
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.