نگرانی اداره هوانوردی آمریکا از افزایش خرید پهپادها

افزایش خرید پهپاد در کریسمس، اداره هوانوردی آمریکا را نگران کرده است

افزایش خرید پهپاد در میان شهروندان آمریکایی‌ها برای کریسمس، اداره هوانوردی این کشور را وادار کرده برای صاحبان این هواپیماهای بدون سرنشین، یک مجموعه توصیه ایمنی منتشر کند.

پهپادهای حرفه‌ای و غیرحرفه‌ای یکی از محبوب‌ترین کالاهایی هستند که شهروندان آمریکایی کریسمس و سال نوی میلادی به عنوان هدیه خریده‌اند.

بر اساس اطلاعات سایت آماوزن، علاقه‌مندان می‌توانند با قیمتی حدود ۱۵۰ دلار یک نمونه ارزان از این پرنده‌های هدایت‌شونده را بخرند اما حرفه‌ای ترین محصول شرکت هابی‌فیلیپ از سازندگان این پهپادها، حدود ۸ هزار دلار قیمت دارد.

اداره هوانوردی آمریکا اکنون برای صاحبان این پهپادها توصیه‌های ایمنی منتشر کرده و از آنها خواسته پرنده‌های هدایت‌شونده خود را نزدیک هواپیماهای مسافری یا در مکان‌های شلوغ نزدیک به سطح زمین و در حال مستی به پرواز درنیاورند.

واشنگتن پست نوشته در شرایطی که مقام‌های اداره هوانوردی آمریکا با افزایش نگران‌کننده تعداد حوادث ناشی از برخورد پهپادها با هواپیماهای تجاری و سایر هواپیماها روبرو هستند، این توصیه‌های ایمنی بسیار معقول به نظر می‌رسند.

آنها نگران‌ افزایش محبوبیت این پهپادها هستند که در کنار قیمت مقرون به صرفه آنها می‌تواند مشکلات را تشدید کند.

مایکل هارتا رئیس اداره هوانوردی آمریکا به خبرنگاران گفته "این موضوع نگرانی فزاینده‌ای ایجاد کرده است. بسیاری از مردم می‌توانند از پس خرید این تکنولوژی تازه‌ بربیایند اما هنوز خیلی‌ها با قواعد پرواز آنها آشنا نیستند. "

اداره هوانوردی آمریکا در کارزاری که برای هشدار در مورد این پرنده‌های هدایت‌پذیر به راه انداخته از مردم خواسته وقتی پهپادهایی را که هدیه گرفته‌اند به پرواز درمی‌آورند "کارهای شیطنت‌آمیز نکنند." این اداره هشدار داده "نگذارید پهپادهایتان در ارتفاع بالاتر از ۴۰۰ پا (۱۲۱ متر) بپرند و موقع پرواز آنها، دست‌کم پنج مایل از فرودگاه‌ها و ورزشگاه‌ها فاصله داشته باشید."

کنگره آمریکا به اداره هوانوردی این کشور دستور داده که در حریم هوایی این کشور جایی برای پهپادها باز کند.

واشنگتن پست می‌نویسد این اداره به کندی در حال تدوین مقررات و استانداردهای دائمی برای امنیت پرواز پهپادها است.

در کارزار اطلاع‌رسانی برای نحوه به پرواز درآوردن پهپادها، شرکت‌های تولیدکننده هم حضور دارند که بازار بزرگی برای این پرنده‌های کنترل‌شونده پیش‌ روی خود می‌بینند.

+8
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.