اندازه انگشت دست راست، شاخص اندازه بیضه و میزان باروری مردان!

 اگر مرد هستید انگشتانتان بیشتر از آنچه فکر می‌کنید حرف برای گفتن دارند! محققان می‌گویند اندازه انگشت دست راست مردان بزرگسال، شاخص خوبی برای اندازه بیضه و میزان باروری آن‌ها است.

به گزارش سرویس پژوهش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، مردانی که انگشت حلقه آن‌ها از انگشت اشاره‌شان بزرگ‌تر است بیضه‌های بزرگ‌تری دارند و احتمال پدر شدنشان از کسانی‎که این چنین نیستند بیشتر است.

محققان کره جنوبی ابتدا طول انگشتان دوم و چهارم مردان را اندازه‎گیری کردند و سپس به‎طور جداگانه و مستقل اندازه بیضه آن‌ها توسط یک متخصص مجاری ادراری مورد آزمون قرار گرفت.

نتایج نشان داد که نسبت انگشت اشاره و حلقه به طور معکوس سهم حجم بیضه یک مرد بالغ را تعیین می‌کند، به این معنا که داشتن انگشت حلقه کشیده‌تر با داشتن بیضه بزرگ‌تر در ارتباط است و بر عکس.

همچنین این آزمایش نشان داد که سن و قد تأثیر چندانی بر حجم بیضه ندارند در حالی‎که وزن اثری حاشیه‌ای دارد، مطالعات قبلی نشان داده بود که اندازه انگشت دوم تا چهارم با سیستم تولید مثل مردان در ارتباط است.

ژن‌های هاکس که چگونگی تکوین اندام‌ها را تعیین می‌کند وظیفه رشد انگشت و رشد آلت تناسلی را در مرحله جنینی بر عهده دارند و در این مطالعه تأثیر تقدم و تأخر انگشتان دست مردان در سبقت از بقیه در باروری مشخص شده است.

+36
رأی دهید
-16

Navit - آنتورپن - بلژیک
یعنى فقط تصور کن کیا منفى میدن هاهاهاها
شنبه 6 دي 1393 - 11:07
سهیل ایرانی - اصفهان - ایران
ها ها پس بگو من چرا این قدر حشریم خخخخخخخ
شنبه 6 دي 1393 - 11:18
arkadash - نیکوزیا - قبرس
الان خبرگزاری ایسنای مرکز لرستان به این نتیجه رسیده؟!
شنبه 6 دي 1393 - 11:50
MehranIrani - تهران - ایران
دست راست و انگشت حلقه؟ تا اونجائیکه یادمه انگشت حلقه دست چپه!!!
شنبه 6 دي 1393 - 13:19
فاطی قاطی - موگادیشو - سومالی
اینها رو لرهای اهل بلوچستان کشف کردن.:d!!!!ولی من هنوز خط کش دستمه دارم نتایج این کشف علمی رو شخصا امتحان میکنم.به امید روزی که بوسیله یه کشف جدید اندازه و سایز بقیه جاهای مخوف رو هم پیدا کنن.
شنبه 6 دي 1393 - 13:45
shirzan e irani - استکهلم - سوئد
آفتابه لگن بیست دست شام و نهار هیچی‌، میزانِ باروری به تعدادِ اسپرم‌هایِ سالم بستگی دارد نه ابعاد, با این تفاصیلِ گفته شده پس باید نسلِ گاو میش دنیا را از باروری تصاحب کند.
یکشنبه 7 دي 1393 - 00:57
yashainiran - ایران - ایران
ای بابا یعنی از موقعی که مطلبو خوندین هنوز در فکر اندازه گیری انگشتهای دستتون هستین!!!!!!!!! ابن مطلب سرکاریه
یکشنبه 7 دي 1393 - 06:28
bakhtiyarian girl - ایذه - ایران
فاطی قاطی - موگادیشو - سومالی میدونستی خیلی بامزه ای؟ لرهای اهل بلوچستان یعنی چی دقیقا.............همون با خط کشت ور برو بهتره
یکشنبه 7 دي 1393 - 12:00
مانفرد - ایران - ایران
چرت و پرته ///من یکی رو میشناسم نه تنها همچین مشخصاتی نداره بلکه یدونه از بیضه هاش رو هم از دست داده .....15 تا بچه داره و هنوز هم میخواد افزایشش بده .
دوشنبه 8 دي 1393 - 06:50
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.