اکسیر جوانی، زیبایی یک زن را گرفت

پزشک زیبایی به بهانه جوان‌سازی‌ پوست، زنی را تحت درمان قرار داد و با استفاده از اسید صورتش را سوزاند و زیبایی را از او گرفت.

حالا با گذشت چند‌ماه از این ماجرا قربانی این حادثه دچار عوارض زیادی ازجمله تورم تارهای صوتی، ریزش مژه، مشکلات روانی و... شده است و پرونده پزشک زیبایی در دادسرا در جریان است.شاکی که زنی 40ساله است ماجرا را برای خبرنگار همشهری اینطور بازگو کرد:« چند‌ماه قبل به یک چشم پزشک در زاهدان مراجعه کرده بودم که او گفت یک متخصص پوست و زیبایی می‌شناسد که می‌تواند کاری کند چهره‌ام زیبا‌تر از قبل شود.

او از این دکتر خیلی تعریف کرد و گفت دکتر پروازی است و از تهران به زاهدان می‌آید. وقتی مشتاق شدم تا نزد این متخصص پوست بروم مبلغی از من زیرمیزی دریافت کرد و نشانی او را داد. من هم سراغ دکتری که فکر می‌کردم متخصص پوست است رفتم. جلوی در مطب او تابلوی بزرگی نصب شده بود و داخل مطب پر از مدارک پزشکی‌اش بود. به همین دلیل به او اعتماد کردم و قرار شد طی چند جلسه عمل جوان‌سازی‌ پوست روی صورتم انجام شود. »

جوانی با اسید

وی ادامه داد:« نخستین مرتبه دستیاران خانم دکتر روی صورتم کار کردند. او همه نوع وسایل پزشکی در مطبش داشت. با خودم فکر می‌کردم با این همه امکانات می‌تواند برایم معجزه کند. در جلسه دوم خود خانم دکتر سراغم آمد و بعد از ماساژ پوستم مایعی را روی صورتم ریخت که درد و سوزش همه وجودم را فرا گرفت. درحالی‌که از شدت سوزش به‌خودم می‌پیچیدم از او درباره این مایع سؤال کردم و او گفت اسید روی صورتم ریخته تا پوست صورتم جمع شود.

او گفت تا 3روز نباید صورتم را بشویم. من هم تا 3روز این شرایط را تحمل کردم تا اینکه پوست صورتم کنده شد. در این مدت اسید وارد دهان و چشمانم شده بود و هر روز در بدنم پیشروی می‌کرد. طوری که به تارهای صوتی و حنجره و لثه هایم آسیب زد و حتی باعث شد مژه‌هایم دچار ریزش شود. شرایط سختی بود. درد و سوزش ناشی از اسید یک طرف، آسیب‌هایی که هر روز متوجه آنها می‌شدم از سوی دیگر عذابم می‌داد. هر روز اتفاق تازه‌ای برایم می‌افتاد. دیگر صدایم مثل قبل نبود و وقتی تلفنی صحبت می‌کردم همه فکر می‌کردند مرد هستم. با این حال هنوز فکر می‌کردم همه اینها بخشی از درمان و جوان‌سازی‌ پوست است تا اینکه سرانجام باورم شد که یک جای کار اشکال دارد. »

دستگیری در مطب

این زن با وجود مشکلاتی که برایش پیش آمده بود راه پر پیچ و خمی برای شکایت از پزشک زیبایی در پیش داشت. او در این‌باره می‌گوید:«دیگر طاقت نیاوردم و به چند ارگان و نهاد پزشکی مراجعه کردم و در آنجا بود فهمیدم خانمی که به بهانه جوان‌سازی‌ پوست چنین بلایی سرم آورده جراح نیست و همه حرف‌هایی که به من درباره زیبایی پوست صورتم گفته بود، دروغ بوده است. به همین دلیل از او شکایت کردم و پیگیر ماجرا شدم.

پس از بررسی‌ پرونده‌ام و با توجه به شکایتی که کرده بودم حکم جلب خانم دکتر صادر شد. با وجود اینکه حکم جلب این زن صادر شده بود اما مأموران نمی‌توانستند او را دستگیر کنند. تا اینکه قرار شد یک روز من به بهانه مداوا وارد مطبش شوم و اگر او در آنجا حضور داشت مأموران را خبر کنم. » شاکی ادامه می‌دهد:«بالاخره یک روز من وارد مطب شدم و چند مأمور که یکی از آنها زن بود هم پشت در بسته منتظر ماندند. در آنجا خانم دکتر را دیدم و به طرف در رفتم تا راه را برای ورود مأموران باز کنم.

وقتی در باز شد مأمور زن داخل مطب آمد. خانم دکتر و دستیارانش به تصور اینکه وی مشتری است، سراغ او رفتند و می‌خواستند او را هم به بهانه جراحی پوست به دام بیندازند اما وی خانم دکتر را دستگیر کرد. با بررسی مدارک پزشکی آن زن مسجل شد که برخی مدارک او جعلی است و او مجوزی برای انجام عمل زیبایی نداشته است. »
به‌دنبال دستگیری این زن پرونده در دادسرای عمومی و انقلاب زاهدان به جریان افتاد و قرار است به‌زودی در این‌باره تصمیم‌گیری شود.

کاش زیر بار این جراحی نمی‌رفتم

زن جوان درباره مداوای بخش‌های آسیب دیده صورتش می‌گوید: «تا به حال حدود 27میلیون تومان برای مداوای صورتم هزینه کرده‌ام اما معلوم نیست که آیا صورتم مثل قبل می‌شود یا نه. از این گذشته مشکلات زیادی در چشم، دهان، گلو، لثه‌ها و... برایم به‌وجود آمده است. من فقط می‌خواستم با این جراحی پوستم کمی جوان‌تر شود و نمی‌دانستم چنین بلاهایی سرم می‌آید. اگر به چند‌ماه قبل برگردم هیچ وقت زیر بار چنین جراحی نمی‌روم. »

پریسا قنبری، وکیل مدافع شاکی نیز در این‌باره به همشهری می‌گوید:« اتهام متهم در این پرونده ایراد صدمات بدنی، جرح عمدی و مداخله در امور پزشکی است. » وی می‌گوید: «موکلم زن فعال و تلاشگری بود اما مشکلاتی که این ماجرا برایش درست کرده باعث شده زندگی او فلج شود. او علاوه بر مشکل زیبایی برای لثه‌ها، تارهای صوتی ، حنجره، چشم و گلویش مشکلات زیادی درست شده و زندگی عادی‌اش مختل شده است. هرچند مدتی از شکایت ما در دادسرا می‌گذرد و همه شواهد و مدارک علیه پزشک است اما دادیار پرونده منتظر نظریه پزشکی قانونی است تا کیفرخواست پرونده را صادر کند. »

+69
رأی دهید
-37

تهران شهر من - هامبورگ - آلمان
بعضی ها باید روانشان را درمان کنند تا ظاهرشان را.... هر روز در روزنامه ها شاهد این گونه واقعه هستیم ولی کو گوش شنوا .... از عکس قیل از این اتفاق معلومه که این خانم فقط فکر و ذکرش ور رفتن تو صورتش بوده .....
‌پنجشنبه 4 دي 1393 - 11:47
کامیاب قزوینی - ملبورن - استرالیا
از این دکتر گلابی ها که با ضرب و زور وارد دانشگاه شدند و مدرک گرفتند زیاد داریم مثل 4 تا از همکلاسیهای خودم زمانی که ایران بودم تا یه مریض میرفت پیششون بعد از معاینه یک نوار قلب و یا یک آزمایش خون و ادرار و یا عکس و سونوگرافی مینوشتندسر همدیگه تا مریض بیچاره بره بگیره در صورتیکه بیمار اصلا نیاز نداشت به این چیزها و بیمار مجبور بود پولش رو خودش یا بیمه پرداخت کنه . یکبار من معترضشون شدم گفتند خوب ما هم باید پول در بیاریم و قسط وامهامون رو بدیم.
‌پنجشنبه 4 دي 1393 - 11:50
واقع بین ایرانی - هامبورگ - المان
این زنها برای اینکه از صورت نکبت بودن در بیایند و خودشان جوان تر از انچه هستندنشان بدهند دست بهر کاری میزنند. این خانم جوان با اسید سوخته همانند تمام زنهای دیگر نه تنها شکل شمایل طبیعی خودشان را قبول ندارند و هزاران نوع مواد ارایشی زیبا سازی هم وجود دارد و از انها استفاده میکنند باز هم سعی دارند شکل نکبت خودشان را بهتر نموده تا بگویند از حالت و شمایل چکیتا بیرون امده اند.خوب دقت که این زن چقدر هزینه کرد تا خودش را جواننرشان دهد. حالا اگر یک صدم از این پول را بچه اش نیاز داشت امکان نداشت پرداخت کند. یعنی جانش در میامد تا یک صدم انرا خرج بچه خودش کند. امان از این اکله ها
‌پنجشنبه 4 دي 1393 - 12:48
delmorde - یوتوبوری - سوئد
مملکتی که رشوه و دزدی در ان جرم نیست از این بهتر نمیشه. اخه کدام پفیوزی به این کلاهبردار جانی اجازه مطب داده. اون ی دزد خائنی که مجوز داده تا این حرام لقمه مطب باز کنه در درجه اول مجرمست. که باید از کار اخراج شود و بعد این زنیکه را مجازات نمایند و اسم او را از طریق رسانه اعلام کنند تا دیگر کسی جرات نکنه دست به چنین اعمالی بزند و جان مردم را بخطر اندازد.
‌پنجشنبه 4 دي 1393 - 13:11
Darya_ir - دوسلدورف - المان
دوست گرامی . delmorde - یوتوبوری - سوئد. باشما موافقم
‌پنجشنبه 4 دي 1393 - 14:18
اصحاب کهف - بروکسل - بلژیک
عجب احمقی! طرف اسید هرروز داشته بیشتر و بیشتر توی سرش نفوذ میکرده و میسوزونده،اونوقت صبرکرده تا پوستش کنده بشه،بعد بفهمه!!!!! بدبختی ایران و ایرانی همینه.اختلاف فرهنگ و تفاوت طرزتفکری که بین جامعه ایرانی هست،در هیچ جامعه دیگری در دنیا وجودنداره.واسه همینم هست که سرنوشتمون اینه که هست!
‌پنجشنبه 4 دي 1393 - 14:56
بت شکن - مونترال - کانادا
این دختر بیچاره گناهی ندارد، اکثریت جنس مونث حتی در ۷۰ سالگی انگیزه زیبا شدن را دارند تا جائی که میگویند (بکشم خوشگلم کن)، اما اون چشم پزشک بی‌ شرف را که زیرمیزی گرفته و اطلاعات نادرست داده و طبعا از اون زنک هم پورسانت می‌گرفته را باید خود زاهدانی‌ها همشون را به چار میخ بکشند..!!
‌پنجشنبه 4 دي 1393 - 15:33
MehranIrani - تهران - ایران
یه شعری بود در کتاب فارسی که مجبورم بخاطر شرح حال امروزه یه کم عوضش کنم:. ما برون را بنگریم و قال را **** نی درون را بنگریم و حال را . تا زمانی که فقط ظاهر ملاک تصمیم گیریه جامعست ، مورد بالا و موارد مشابه ادامه داره
جمعه 5 دي 1393 - 10:16
sadriuk - لندن - انگلستان
بقول قدیمی ها بکش ولی خوشگلم کن حکایت این باباست آخه زن حسابی حالا نه پوست جوان داری نه دل ودماغ جوانی
یکشنبه 7 دي 1393 - 03:07
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.