راز پوست‌های بدون چروک کشف شد

محققان موفق به کشف آنزیمی شدند که پوست را پیر می‌کند.

به گزارش ایرنا از ساینس، محققان دانشگاه "کلمبیا" در انگلیس معتقدند که مسدود کردن این ژن موجب رها ساختن پوست از چین و چروک می‌شود.

این کشف راه را برای ابداع کرم‌ها و درمان‌هایی که پیری پوست را نقض می‌کند هموار می‌سازد.

محققان در یک آزمایش که 20 هفته به طول انجامید متوجه شدند موش‌هایی که فاقد آنزیم Granzyme-B هستند به اندازه قابل توجهی کم‌تر از موش‌هایی که دارای این آنزیم هستند پیر می‌شوند.

محققان متوجه شدند موش‌های فاقد این آنزیم همچنین به طور قابل توجهی پوست‌های نرم‌تری دارند و کولاژن پوست آن‌ها سالم‌تر است.

محققان به طور تصادفی زمانی که سرگرم بررسی نقش Granzyme-B بر تصلب شریان و حملات قلبی بودند، متوجه نقش این آنزیم بر روی پیری پوست شدند. در جریان این آزمایشات آن‌ها همچنین متوجه تفاوت کیفیت پوست در گروه‌های مختلف موش‌ها شدند.

محققان می‌گویند: این کشف می‌تواند به ابداع داروهایی منجر شود که آنزیم Granzyme B را مسدود و از پیری پوست ممانعت کند.

آنها امیدوارند که این داروها به زودی تجاری شوند.

+50
رأی دهید
-1

ernakola - کرمان - ایران
سالهاست که تبلیغات با محتوا و کیفیت یکسان نیست....مرحله اول : اعلام کشف پدیده علمی.....مدتی بعد مرحله دوم: تبلیغات گسترده در ماهواره و بیلبردهای تبلیغاتی و بروشورهای رنگی گلاسه در مورد استفاده از فلان کرم برای جوان ماندن... .مرحله سوم: مصرف کننده بعد از یک دوره مصرف تفاوتی با قبل احساس نمی کند ....مثال : کرم های حلزون و شترمرغ و ضد آکنه که این کمپانی ها به همین بهانه پول زیادی از جیب مردم بیرون کشیدند !!!
جمعه 5 دي 1393 - 04:28
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.