صدها کارگر واگن پارس اراک برای تمدید قرارداد نماینده‌شان اعتصاب کردند

صدها نفر از کارگران کارخانه واگن پارس اراک در اعتراض به تمدید نشدن قرارداد نماینده خود، دست از کار کشیده‌اند.

خبرگزاری کار ایران، ایلنا، امروز (چهارشنبه ۳ دی) گزارش داد که ۹۰۰ نفر از کارگران در اعتراض به عدم تمدید قرارداد علی درخشنده‌بخت، رئیس شورای اسلامی کار این واحد تولیدی، اعتصاب کردند.

ایلنا به نقل از یکی از کارگران می‌گوید که شش عضو دیگر شورای اسلامی کار واگن پارس هم در اعتراض به تمدید نشدن قرارداد کاری رئیس این شورا قراردادهای جدید خود را امضا نکرده‌اند.

در ایران فعالیت سندیکاها و اتحادیه‌های مستقل کارگری با محدودیت‌های بسیاری مواجه است و عملا در بسیاری از کارگاه‌ها و کارخانه‌ها کارگران خواسته‌های خود را از طریق تشکیلات نیمه دولتی شورای اسلامی کار پی می‌گیرند.

سهامدار اصلی واگن پارس قرارگاه خاتم الاوصیا، وابسته به سپاه پاسداران است. به گزارش ایلنا این قرارگاه به تازگی مدیر جدیدی برای کارخانه واگن پارس تعیین کرده است.

کارگران به ایلنا گفته‌اند که مدیر جدید از امروز آغاز به کار کرده و "به قصد اعمال محدودیت بیشتر بر کارگران" تغییراتی ایجاد کرده است. از جمله در انتظامات و نگهبانی افراد جدیدی به کار گرفته شده‌اند.

ایلنا همچنین گزارش می‌دهد: "کارفرما در ادامه تغیبرات خود به تازگی مدیر انتظامات واگن پارس را با وجود آنکه دو ماه به پایان قرارداد کارش باقی مانده بود از کار منفک کرده است و یک نظامی بازنشسته را جایگزین او کرده است."

کارگران واگن پارس در ماه‌های گذشته و در اعتراض به مسائل مدیریتی و حقوق معوقه خود دست به اعتصاب زده‌اند.

+31
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.