کمک هزینه بارداری برای فرزند چهارم به بعد

سازمان تامین اجتماعی در ایران از پرداخت کمک هزینه بارداری فرزندان چهارم و فرزندان بعدی خانواده‌های تحت پوشش خدمات بیمه‌ای این سازمان خبر می‌دهد.

با این حساب سازمان تامین اجتماعی براساس قانون تنظیم جمعیت و خانواده و هم راستا با سیاست‌های حکومتی مبنی بر افزایش جمعیت، محدودیت‌های قانونی تحت پوشش قرار گرفتن بیمه فرزندان چهارم به بعد و همچنین محدودیت درپرداخت کمک هزینه روزهای بارداری به بیمه شدگان خود را لغو کرده است.

خبرگزاری کار ایران (ایلنا)، روز سه شنبه دوم دی ماه خبر داد که برای دریافت کمک هزینه بارداری بیمه شدگان سازمان تامیت اجتماعی باید در یک سال پیش از زایمان، حق بیمه ۶۰ روز کار را به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت کرده باشند، در مدت استراحت مشغول کار نبوده، مزد یا حقوق دریافت نکرده باشند و در تاریخ اعلام بیماری، مشغول به کار بوده یا در مرخصی استحقاقی باشند.

آنگونه سازمان تامین اجتماعی اعلام کرده میزان کمک هزینه بارداری، معادل دو سوم آخرین مزد یا حقوق بیمه شده با در نظر گرفتن روزهای استراحت است که از نخستین روز شروع استراحت، محاسبه و پرداخت می‌شود.

جمعیت زیر پوشش سازمان تامین اجتماعی، شامل حدود ۱۲ میلیون بیمه شده اصلی و بیش از ۲ میلیون مستمری بگیر است که با افراد خانواده بیمه شدگان، جمعیت بیمه تحت پوشش آن برای خدمات درمانی نزدیک به ۳۷ میلیون تن است.

مدت مرخصی زایمان برای مادران مطابق قوانین کار ایران شش ماه است که سه ماه آن باید بعد ازتاریخ زایمان باشد.

این در شرایطی است که ایسنا دو روز پیش به نقل از مرکز آمار ایران خبر داد که در سال گذشته، تهران با میانگین هزینه ماهانه زندگی دو میلیون و ۲۸۰ هزار تومان برای هر خانوار، پرهزینه‎ترین شهر ایران بوده است.

بر اساس این آمار، شهر قم کم ‎هزینه‌‏ترین شهر ایران است و متوسط هزینه زندگی ماهانه یک خانوار حدود یک میلیون و ۵۰ هزار تومان است.

این ارقام در حالی منتشر شده اند که حداقل دستمزد ماهانه کارگران در ایران در سال جاری که حدود ۶۰۹ هزار تومان است.

مقایسه این آمار نشان می دهد هزینه زندگی در شهر قم به عنوان ارزان‌ترین شهر ایران،‌ ماهانه حدود ۴۰۰ هزار تومان از حداقل دستمزد کارگران بیشتر است.

علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی در سال‌های اخیر همواره بر افزایش جمعیت تاکید کرده و معتقد است که باید جمعیت ایران ۱۵۰میلیون تن باشد.

او بیم پیر شدن جمعیت عموما شیعه مذهب ایران در سال‌های آتی را دارد و معتقد است که منابع انسانی ایران باید تقویت شوند.

آیت الله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی بارها گفته که از نظر او، افزایش جمعیت، «موضوعی مهم» برای اقتدار ملی است.

او معتقد است که نظم جدیدی در جهان در حال شکل‌گیری است و ایران باید با افزایش اقتدار در شکل‌گیری نظم جدید در جهان نقش بازی کند.

+4
رأی دهید
-52

azadeh11 - آمستردام - هلند
با این آب و هوای پاکتان دارید مردم را تشویق به زایمان میکننید....ملت یا مریضه جسمی هستند یا روانی،،،با کدام پول درمان میکننید اینها را ..ملت را که از دین گریز کردید،،یا دین عوض می‌کنند یا بی‌ دین شدند...شاه مردم را متاسفا نه‌‌ دین دار کرد و شما دین گریز،،
‌چهارشنبه 3 دي 1393 - 11:51
azadeh11 - آمستردام - هلند
با این آب و هوای پاکتان دارید مردم را تشویق به زایمان میکننید....ملت یا مریضه جسمی هستند یا روانی،،،با کدام پول درمان میکننید اینها را ..ملت را که از دین گریز کردید،،یا دین عوض می‌کنند یا بی‌ دین شدند...شاه مردم را متاسفا نه‌‌ دین دار کرد و شما دین گریز،،
‌چهارشنبه 3 دي 1393 - 11:51
alinam - تهران - ایران
بابا این حکومت اصلا پشت بسته ایرانو نابود کنه
‌چهارشنبه 3 دي 1393 - 15:41
kamran631 - لیون - فرانسه
از مغز علیل سید علی‌ گدا سگ دست ولی‌ وقیح, چیزی بیشتر از این تراوش نمیکنه ! یکی‌ نیست به این بابا بگه بدبخت، کشور مشکل آب خوردن داره و برای همین جمعیت ۷۵ میلیونی قادر به تامین آب سالم نیستیم، تو چطور میخوای آب آشامیدنی برای ۱۰۰ و یا ۱۵۰ میلیون رو تامین کنی‌ ؟! حالا مشکلات اقتصادی به جای خود محفوظ، که با نفت ۵۰ دلار و رو به سقوط همین ۷۵ میلیون رو هم نمیتونی‌ اداره کنی‌ !
‌چهارشنبه 3 دي 1393 - 15:52
عشق من کتاب - حیدرآباد - هند
بخدا اگه به من بگن که صاحب بچه شید و ما برای بچه اولتون 20 میلیون هم میدیم، باز حاضر نیستم که تو ایران بچه ام متولد شه و بزرگ شه، اقا شما گند زدین به شرافت و انسانیت مردم، دیگه بحث فقط بحث پول نیست، جامعه بیمار شده
‌چهارشنبه 3 دي 1393 - 16:00
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.