مایلی‌کهن: تیم امید بسیار کم‌تجربه است/اختلافی با کی‌روش ندارم

مدیرفنی تیم ملی امید گفت: تیم ملی امید بسیار کم‌تجربه است و نسبت به تیم‌های امید ادوار گذشته تجربه کمتری دارد به همین خاطر باید سطح توقعات را پایین بیاوریم.

محمد مایلی‌کهن در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در کیش، در رابطه با حضورش در تیم ملی امید گفت: همیشه به این مسئله که بتوانم کمترین کار را برای کشورم انجام دهم، باعث افتخارم است. تعدادی مربیان شایسته مثل محمد خاکپور، مجید صالح و هادی طباطبایی در این تیم حضور دارند. در مقاطع مختلف در خدمت این دوستان بودم. در تیم ملی سال 96 با محمد خاکپور و در جام جهانی فوتسال کنار مجید صالح بودم که در آن مسابقات تیم ما به رتبه چهارم دنیا رسید.

وی افزود: اصلا پست و مقام برایم اهمیت ندارد و برای کمک کردن تمام تلاشم را می‌کنم. بازیکنان سال 96 و 98 نه تنها از لحاظ فنی بلکه از لحاظ اخلاقی هم بسیار خوب بودند. خوشبختانه این عزیزان کم‌کم پا به عرصه مربیگری می‌گذارند و در این زمینه هم توانایی‌های خود را نشان دادند. نمونه‌های بارز این مطلب یحیی گل‌محمدی، علیرضا منصوریان، نعیم سعداوی، حمید استیلی و .. هستند. افرادی مثل خداداد عزیزی، رضا شاهروی و ... هم هستند که می‌توانند در دوره مربیگری به موفقیت برسند. یکی از دلایل موفقیت فولاد خوزستان حضور فردی مثل نعیم سعداوی است. افراد زیادی آمدند و رفتند و او در فولاد مانده و به این تیم کمک می‌کند.

مایلی‌کهن خاطرنشان کرد: دیدم جوی به راه افتاده که طی آن می‌گویند این تیم حتما باید به المپیک برود شکی نیست که کار بسیار سخت است و علیرغم شایستگی بازیکنان این تیم باید بگویم که این تیم نسبت به تیم‌های ادوار گذشته فوق‌العاده کم‌تجربه است و قابل قیاس با آن تیم‌ها نیست.

مدیرفنی تیم ملی امید در رابطه با اینکه تیم ملی امید فعلی و تیمی که او هدایتش را به عهده داشت، چقدر تفاوت دارد،‌ اظهار داشت: همانطور که گفتم این تیم فوق‌العاده کم‌تجربه است. با وجود اینکه این تیم بازیکنان لیگ برتری زیادی دارد اما تعداد محدودی از آنها در لیگ برتر بازی می‌کنند.

وی در پاسخ به این سؤال که ناشناخته بودن بازیکنان تیم ملی امید می‌تواند پوئن مثبتی برای آنها باشد، گفت: این موضوع را قبول ندارم. اگر تیم‌های ملی امید در ادوار گذشته از راهیابی به المپیک بازماندند دلیلش اختلاف ارگان‌های مربوطه بوده است و آن برنامه‌ریزی مناسبی که باید اتفاق می‌افتاده را ندیدیم. فاصله‌ای که بین فدراسیون و کمیته المپیک بود، یا اختلافاتی که با سازمان تربیت‌بدنی به وجود می‌آمد در کنار مشکلات خروجی بازیکنان کار را با مشکل روبرو می‌کرد. به صراحت می‌گویم کار بسیار سخت‌تر از چیزی است که شما تصور می‌کنید.

مایلی‌کهن در پاسخ به این سؤال که همچنین کادر فنی تیم امید هم کم‌تجربه است و خیلی‌ها می‌گویند مسئولیت فنی اصلی تیم را شما بر عهده دارید، خاطرنشان کرد: اصلا من با کسی تعارف ندارم و به هیچ وجه این مسئله درست نیست. من در تیم‌هایی که خودم مسئولیت فنی آن را به صورت مستقیم بر عهده داشتم همیشه از همکاران و کارشناسان مشورت گرفتم. اگر چیزی به ذهنم برسد می‌گویم و حتی همین حالا هم اعلام کردم این تیم بی‌تجربه است شاید اشتباه کرده باشم. این بازیکنان آینده خوبی دارند اما در حال حاضر زمان زیادی وجود ندارد و 3 ماه دیگر مسابقات آغاز می‌شود.

وی در رابطه با اختلافاتی که بین او و کارلوس‌ کی‌روش وجود دارد و آیا این مسئله روی کار تیم تاثیر منفی می‌گذارد، گفت: می‌دانم که قرار بوده این سؤال را اول بپرسید اما آن را بعد از 3 سؤال مطرح می‌کنید. بنده به این سؤال پاسخ نمی‌دهم و اصلا اختلافی ندارم. به صراحت می‌گویم در تیم ملی امید نقش مشورت‌دهنده دارم و هیچ دخالتی ندارم و کاری به کارلوس‌ کی‌روش ندارم که بخواهم مشکلی به وجود بیاورم.

مایلی‌کهن در مورد اینکه برای تقویت کادر فنی قصد اضافه کردن مربیان خارجی دارد، گفت: این موضوع را باید از خاکپور بپرسید اما طبق صحبتی که با خاکپور داشتم او اعلام کرد قصد دارد یک مربی دروازه‌بانان و یک مربی بدنساز خارجی را کنارش قرار دهد.

وی در مورد اینکه آیا پتانسیل تیم ملی امید همین نفرات فعلی است، اظهار داشت: به هیچ وجه اینطور نیست نفراتی که اکنون در تیم مشاهده می‌کنیم نفراتی هستند که از قبل دعوت شده‌اند. کادر فنی بررسی‌های لازم را انجام می‌دهد تا اگر بازیکنی جا مانده باشد او را به تیم ملی دعوت کند. تیم ملی محل حضور بازیکنان شایسته است. ممکن است بازیکنان خوبی در لیگ یک داشته باشیم و قرار است بررسی‌های لازم انجام شود.

مدیرفنی تیم ملی امید در پاسخ به این سؤال که چه نکته مثبتی در این تیم می‌بیند، گفت: مهمترین نکته مثبت این تیم تفکر محمد خاکپور و همکارانش است که تمام فکر و ذکر خود را به این تیم معطوف کرده‌اند. متاسفانه در جامعه ورزش و مربیان ما و حتی جامعه بازیکنان ایرانی فکر حرفه‌ای دیده نمی‌شود. قالب مربیان و بازیکنان درآمد خوبی از فوتبال دارند اما رفتار حرفه‌ای نداریم و تمرکز‌مان را روی سایر امور می‌گذاریم و فقط در بخشی از ذهن‌مان به فوتبال توجه می‌کنیم. باز هم می‌گویم تیم ملی امید خیلی کم‌تجربه است و این ریسک بسیار بزرگی است. این تیم را می‌توان با گذشته مقایسه کرد و به این نتیجه رسید.

مایلی‌کهن در پایان در رابطه با اینکه برای موفقیت این تیم چه خواسته‌ای از مردم و مسئولان دارند، خاطرنشان کرد: خواسته خاصی ندارم همیشه با کمترین امکانات ساختم. فقط امیدوارم اهالی فوتبال و مدیران در این رابطه همکاری کنند و در مورد بحث خروجی بازیکنان کمک لازم را انجام دهند. مردم باید بدانند که نباید توقعات را بالا برد تا تیم دچار مشکل شود. اینکه بگویند بعد از 40سال این تیم حتما راهی المپیک شود، درست نیست. باز هم می‌گویم زمان بسیار کم است و تیم امید بسیار کم‌تجربه است. نباید توقعات را بالا برد.

+5
رأی دهید
-17

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.