ابهامی که کمیته بررسی حساب‌های مالی فدراسیون با آن مواجه شد/ واریز 13.5 میلیارد تومان به حساب یک شخص

کمیته بررسی حساب‌های مالی فدراسیون فوتبال با یک ابهام مواجه شده است.

کمیته 5 نفره همچنان در حال بررسی حساب‌های مالی فدراسیون فوتبال است. این کمیته چند روزی است که کار خود را آغاز کرده و با ابهاماتی مواجه شده است. اما اخیرا این کمیته با ابهامی بزرگ مواجه شده که از نظر یکی از اعضای کمیته، تخلف محسوب می‌شود.
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ کریم بهرامی رئیس هیات فوتبال قم که عضو این کمیته است، در مورد این موضوع می‌گوید: «ما تا به حال حساب‌هایی را بررسی کرده‌ایم که اسناد ریالی داشته‌اند. مدارک اسناد دلاری را تازه در اختیار ما گذاشته‌اند و هنوز در این رابطه به جمع بندی نرسیده‌ایم. در بخش اسناد ریالی یک ابهام وجود داشت که از نظر ما تخلف بوده است.»
او ادامه می‌دهد: «فدراسیون فوتبال 13.5 میلیارد تومان از پول‌های خود را به حساب یک ایرانی مقیم دبی واریز کرده که مشخص نیست این پول چرا به حساب یک شخص واریز شده است. البته فدراسیون گفته که این پول برای تبدیل ریال به دلار بوده ولی اینکه چرا فدراسیون خودش حساب مستقل ارزی ندارد و چرا از طریق سفارت خانه ها اقدام نکرده مبهم است. این موضوع از نظر ما تخلف محسوب می‌شود. مشخص نیست که این پول چه مدتی در حساب این فرد بوده و اگر سودی از این رقم حاصل شده، به کجا رفته است. این‌ها ابهامی است که در این اسناد داشته‌ایم و خواهان توضیح فدراسیون در این رابطه هستیم. روند بررسی‌های اسناد هم همچنان ادامه دارد.»
پیشتر علی کفاشیان گفته بود که فدراسیون فوتبال برای انتقال پول از حساب هوشنگ مقدس استفاده می‌کند. او دلیل این کار را هم پرداخت پول کارلوس کروش و نقد کردن پول‌هایی که از فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا می‌رسد عنوان کرده بود. کفاشیان در مصاحبه‌های خود گفته که فدراسیون فوتبال به دلیل شرایط تحریم‌ها نمی‌تواند حساب ارزی داشته باشد چراکه یک بار هم فدراسیون در مالزی حساب باز کرده بود و استاندارد چارتر، هنوز پس از گذشت چند سال، یک میلیون دلار پول فدراسیون فوتبال را نزد خود نگه داشته و به دلیل وجود تحریم‌ها، اجازه نمی‌دهد این پول قابل برداشت شود. یک بار دیگر هم فدراسیون قصد داشت یک و نیم میلیون دلار از پول‌های خود را از طریق سفارت ایران در سوئیس به تهران بیاورد که تا به حال فقط 450 هزار دلار از این پول به دست فدراسیون رسیده. این 450 هزار دلار، همان پولی است که گفته می‌شود به صورت چمدانی به فدراسیون داده شده و فدراسیون هم با آن پول داورها را داده است.

+3
رأی دهید
-3

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.