شمخانی: تهران خواستار از سرگیری روابط دیپلماتیک با واشنگتن نیست

ایلنا :علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان در گفتگو با فایننشال‌تایمز گفت که حتی اگر توافق جامع هسته‌ای بتواند به کاهش تنش‌های بین ایران و آمریکا کمک کند، تهران به دنبال از سرگیری روابط دیپلماتیک با واشنگتن نخواهد بود.

شمخانی در این گفتگو افزود: موضع ایران در منطقه با نقش‌آفرینی آن در تغییر مسالمت‌آمیز دولت بغداد در تابستان گذشته و تداوم حضور بشار اسد به عنوان رئیس جمهوری سوریه در دمشق تقویت شد.

وی در ادامه عنوان داشت که ایران و ایالات متحده می‌توانند به گونه‌ای رفتار کنند که از انرژی خود علیه یکدیگر (در منطقه) استفاده نکنند. از این نظر یک توافق هسته‌ای می‌تواند بسیار حیاتی باشد، همه چیز به صداقت آمریکایی‌های در گفتگوهای هسته‌ای بستگی دارد.

دبیر شورای امنیت ملی کشورمان در پاسخ به پرسشی در مورد دیدارهای معمول دیپلمات‌های ایرانی و آمریکایی طی گفتگوهای کشورمان با گروه 1+5 و امکان نزدیکی بین دو کشور، گفت: "خیر، مذاکرات تنها برای موضوع هسته‌ای است."

شمخانی همچنین برخی شک و تردید‌های مطرح شده از سوی دیپلمات‌های غربی مبنی بر اینکه رهبر معظم انقلاب اساسا از یک توافق هسته‌ای بادوام حمایت نمی‌کند را رد کند.

به گفته وی "اگر ایشان به دنبال علتی برای قطع مذاکرات هسته‌ای بودند، زمان کافی برای انجام آن طی یک سال و نیم گذشته وجود داشت.

+13
رأی دهید
-77

Hojati 47 - استکهلم‌-سوئد - استکهلم‌-سوئد
..چرا نظر مردم رو سوال نمی‌کنین..چرا یک رفراندوم تو این ۳۵ سال نگذشتین و از مردم بپرسین چی‌ میخوان و کیو میخوان..
‌سه شنبه 2 دي 1393 - 11:22
shirzan e irani - استکهلم - سوئد
حال تهران شده تو و اون بیتِ خبیثِ رهبری که مردکی بی‌ نام و نشان و بد سابقه به عنوان طفیلی و کار چاق کنِ نظامِ طالبانی با پیشنهادِ منتظری به تهران فرا خوانده شد تا از این آبِ گًل الود و مملکتِ بی‌ صاحب شده استفاده و دستورتِ اربابِ خود ک گ ب را به ثمر برساند،اولین قربانی هم خودِ منتظری باشد . شرم بر تهران و ایران که شما‌ها شده اید نماینده آنان تا به نفع اربابان دم بجنبانید، اتفاقا مردم ایران بیشترین روابطِ دیپلماتیک با امریکا را خواهانند آنهم به خاطرِ سازمانِ ملل و حقوقِ بشر ، / خر و گوساله خودتی و هم ردیفانِ وطن فروشت.
‌سه شنبه 2 دي 1393 - 12:40
khosrow abadani - لندن - انگلستان
این پاچه خوار نظام فکر میکنه تمام قدرت های جهانی به جمهوری اسلامی نیاز دارند و باید ناز آخوند ها را بکشند. بروید به فکر بدبختیی ها ئی باشید که به سر مردم آوردید و روز به روز بد تر میشه. کره شمالی هم چنین جفنگ هائی میگه که شکر خوری زیادیست.
‌سه شنبه 2 دي 1393 - 14:17
Tehran iran - تهران - ایران
اوباما شانس بیش از حدّ را به شما قاتلهاى ضد بشرّیت داده. باید از همون روز اول میکردتون عبرت براى تمام دنیا، با سر کار آمدن بوش سوم کارت بازیتون باطل خواهد شد
‌سه شنبه 2 دي 1393 - 16:28
SAMOSHOMA - منچستر - انگلستان
خیلی‌ احمق تشریف دارید شمخانی قلدر. آخه به چیتون می‌نازید؟ به اقتصاد قوی؟ به مردم گرسنه؟ به دزدیهاتون؟به اتحادتون؟به امام زمانتون؟ خوب برید حقتونو از مهدیه غائب بگیرید. هاهاهاهاهاها. خوب شکمو میدید جلو با اون قیفهٔ زشتتون مردم میترسونید، لوو لوو خور خور هستید نه یک قدرت جهانی‌. بخدا بچم عکستونو می‌بینه شب خوابش نمیبره.
‌سه شنبه 2 دي 1393 - 18:19
azadeh11 - آمستردام - هلند
مملکت هر کی‌ هر کی‌ ..هر کی‌ میاد دهن را که باز می‌کنند بوی گندش مردم را خفه می‌کنند،،،
‌سه شنبه 2 دي 1393 - 19:05
dark night - تهران - ایران
دماغت چرا بزرگ شده پینوکیو.
‌چهارشنبه 3 دي 1393 - 00:54
perser68 - فلوریدا - آمریکا
چرا ؟؟؟؟؟ حیفه!!! بیا ترو خدا ! رابطه رو برقرار کنین شاید از این طریق یه مشت فدای آقا به نونو نوائی برسن! بازار داره کساد میشه، کفگیر به ته دیگ خورده!
‌چهارشنبه 3 دي 1393 - 06:35
vahid.sharifi - ونكوور - كانادا
به جهنّم! لیاقت ندارید شما ها.. برید با پاکستان و افغانستان رابطه داشته باشید!
‌چهارشنبه 3 دي 1393 - 19:07
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.