هفته‌نامه سپاه: حصر به خاطر مسئله براندازی است

هفته‌نامه صبح صادق وابسته به اداره سیاسی سپاه پاسداران در تازه‌ترین ماره خود در گزارشی نوشت که دلیل اصلی حصر زهرا رهنورد، میرحسین موسوی و مهدی کروبی اعتراض به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ نیست.

این هفته‌نامه نوشت که «فتنه بستری بود که سران فتنه با حرکت نسنجیده و شتاب‌زده در آن، که حمایت لحظه‌به‌لحظه دشمنان نظام را به همراه داشت، خیلی زود به مرحله براندازی نظام رسیدند و رسیدن به این مرحله علت و دلیل روشن حصر آنان شد.»

پس از اعلام نتیجه مناقشه‌برانگیز انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ اعتراض‌هایی گسترده رخ داد که موجب دستگیری بسیاری از کنشگران سیاسی و دانشجویی و روزنامه‌نگاران منتقد در ایران شد و در نهایت نیز به حصر رهبران معترضان یعنی آقایان موسوی و کروبی انجامید.

اکنون هفته‌نامه صبح صادق در شماره اول دی‌ماه خود در مطلبی با عنوان «فتنه زمینه حصر بود نه علت و دلیل آن» نوشته «با وجود آنکه تعلل در برخورد با میرحسین موسوی و مهدی کروبی برای نظام هزینه داشت در برخورد با آنان مماشات می‌شد تا شاید به خود آیند.»

در ادامه این مطلب آمده «اما پیوند ایجاد شده بین آنان و به تعبیر نویسنده این مطلب دشمنان دیرینه نظام راه را بر آنان بست و نگذاشت از فرصتی که نظام به آنان داده استفاده کنند.»

در ادبیات بخشی از نیروهای اصولگرا «فتنه» به اعتراض‌های پس انتخابات سال ۸۸ گفته می‌شود.

نویسنده در ادامه مطلب خود نوشته که پس از آنکه آقایان موسوی و کروبی در بهمن ماه سال ۱۳۸۹ به تعبیر هفته‌نامه صبح صادق وارد فاز براندازی شدند؛ شورای عالی امنیت ملی تصمیم به حصر آنان و همسرانشان گرفت.

هفته‌نامه اداره سیاسی سپاه در پایان نوشته‌است که «شاید با ارائه این توضیحات هنوز هم افراد لجوجی خواستار رفع حصر باشند، اما بدانند که از این به بعد صحبت تکلیفی با نظام برای رفع حصر سران فتنه به معنای حمایت از براندازان است.»

با وجود انتقاد‌های تند برخی از اصولگرایان تندرو از میرحسین موسوی و مهدی کروبی، علی مطهری نماینده اصولگرای مجلس ایران بارها نسبت به حصر رهبران معترضان به انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ اعتراض کرده و خواستار تشکیل دادگاهی عادل برای بررسی اتهام‌های آنان شده است.

این در شرایطی است که علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی نیز از مدافعان حصر میرحسین موسوی و مهدی کروبی بوده است.

مصطفی پور محمدی، وزیردادگستری، ‌روز سه شنبه ۲۵ آذر، گفت که شورای امنیت ملی، نهاد تصمیم‌گیری درباره مسئله حصر خانگی میر حسین موسوی،‌ زهرا رهنورد و مهدی کروبی است و دولت و قوه قضائیه به تنهایی نمی‌توانند حل این موضوع را پیگیری کنند.

وزیر دادگستری همچنین اشاره کرده بود که هیچگونه مسئولیت ویژه‌ای در مورد حصر نداشته و این بحث تاکنون در دولت مطرح نبوده است که ما بخواهیم به عنوان دولت نظری بدهیم.

در این ارتباط، حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران، روز ۱۶ آذر در پاسخ به شعار دانشجویان در مراسم روز دانشجو برای رفع حصر رهبران معترضان به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ گفت که «راه ما و مسیر ما همانی است که از روز اول به شما وعده دادیم. عهد ما با شما شکستنی نیست.»

هنگام سخنرانی آقای روحانی در دانشگاه علوم پزشکی ایران، تعدادی از دانشجویان با شعار «پیام ما روشنه حصر باید بشکنه» خواستار رفع حصر میرحسین موسوی،‌ مهدی کروبی و زهرا رهنورد شدند.

پیش از این، فاطمه کروبی، همسر مهدی کروبی، اول مهرماه گذشته گفته بود: «ظاهرا حصر و حبس‌های غیرقانونی اولویت دوستان دولتی نیست.»

+4
رأی دهید
-40

shirzan e irani - استکهلم - سوئد
به خاطرِ اعتراض به کودتا آنها در حبسِ دجالِ کبیر و دجالِ صغیر پسرش هستندکه از پدر سبو عتر است، بر فرضِ محال هم این باشد مگر این نظام چگونه مستقر شد، چگونه است که رطب خورده منع رطب می‌کند، علاوه بر مگر آن هندو نگفت مردم یک حکومتی را میخواستند حال دیگر آن را نمی‌‌خواهند، مردم در ۸۸ این پیام را دادند که نه بیتِ متعفنِ رهبری فاسدان را میخواهند ، نه سپاهی دزدِ قاچاقچی و نه لباس شخصی‌ قاتلِ چماقدار و مأمورانِ خامنه ایی و نه آخوندِ سیاسی ملعبه دستِ ک گ ب و تروریست‌ها را، آنها در همین نظامِ گندیده به موسوی رأی دادند و از کروبی حمایت کردند چون یکی‌ به قانون معتقد بود و آن دیگری شهامتِ باز گشأیی فسق و فجورِ این نظامِ ضدّ انسانی‌ و کافر را داشت ، اینهمه سوزشِ شما‌ها و انتقام گیری از آنها به خاطرِ باور مردم به آنها بود که با این مافیا بازی و خریدِ آدمهایِ نظام باز مردم به آنها رأی دادند، یقیناً خامنه ایی و یارانش جزِ اصحابِ دوزخ هستند و هیزمِ آن ، حالا با ثروتِ مردم و اسلحه ایی که همان مردم به دستتان دادند رو به خودشان نشانه بروید،...
‌سه شنبه 2 دي 1393 - 14:08
shirzan e irani - استکهلم - سوئد
.. این سپاهِ کثیف هم تمامِ مهندسی‌ این اعمال و همکاری با کودتا را انجام داد اما مانندِ رهبرِ مافنگی دزد قاتلِ و دروغگویشان در آن زمان اعلام کردند سپاه هیچ دخالتی نمیکند، ارواحِ اون پدر‌هایِ قاچاق چی‌ پرورتون , مارمولک هایِ سبزِ لجنی.
‌سه شنبه 2 دي 1393 - 14:08
invincible - مینستا - آمریکا
سپاهی، بسیجی‌ و ساندیس خورها همه خائن به مردم هستن که نوکر بی‌ جیره و مواجب آمریکا و اروپا هستن که مملکته ثروتمند ایران رو به تاراج میدن، اگر نبودن چرا آمریکا میگذار تریتا پارسی‌ (رئیس نایاک) که از رژیم پول میگیره آزادانه فعالیت کنه؟ و در اروپا هم جاک استرا (وزیر امور خارجه انگلیس) و لامونت (وزیر پیشین کابینه فرانسه) برای رژیم لابی می‌کنن، هموطن بیدار شو که فردا خیلی‌ دیره، پولهای دزدی مردم همه در آمریکا هست
‌سه شنبه 2 دي 1393 - 22:23
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.