وزارت کار ایران: استخدام زنان خارجی در خانه‌ها ممنوع است

علی اقبالی، مدیر اشتغال اتباع خارجی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفته است که کار زنان خارجی به عنوان خدمه یا با عناوین دیگر در خانه‌های مسکونی در ایران غیرقانونی است.

به گفته آقای اقبالی، در ایران به زنان فلیپینی یا کشورهای دیگر اجازه کار داده نشده است و "اگر در منازل مسکونی به عنوان خدمه به کار گرفته شوند، طبق قانون با متخلفان برخورد خواهد شد."

او هشدار داد که افرادی که زنان کشورهای دیگر را استخدام کنند، به مراجع قضایی معرفی می‌شوند.

طبق قانون، بر اساس آنچه وزارت کار ایران می‌گوید، مجازات به‌کارگیری اتباع خارجی "غیرمجاز" به ازای هر روز، پنج برابر حداقل دستمزد و در صورت تکرار ۱۰ برابر حداقل دستمزد خواهد بود.

مدیر اشتغال اتباع خارجی وزارت کار توضیح داده است که در صورت تکرار، در نهایت شخصی که زنان خارجی را در خانه استخدام کرده است، ۹۱ روز تا ۱۸۰ روز زندانی خواهد شد.

مقام‌های فیلیپین تخمین می‌زنند حدود دو میلیون نفر از اتباع این کشور در خاورمیانه مشغول کار باشند.

بخشی از این نیروی کار که زنان فلیپینی هستند، در کشورهای عربستان سعودی، امارات متحده عربی، قطر، عمان، لبنان، عراق و ایران مشغول کار بوده‌اند.

در ایران بعضی از خانواده‌ها کارگران زن فلیپینی را برای کار در خانه یا نگهداری از فرزند استخدام می‌کنند.

+20
رأی دهید
-37

Apocryphal - اورلاندو - ایالات متحده
خوب اگه کارگ ر خارجی بکار نگیرند باید یکیو بیارن تو خونشون بعدش هم همونطور که تو اخبار و پیامها. هشدار میدن منتظر حمله دوست و نامزد طرف و بسته شدن دست و پاشون و سرقت اموال و به گرو. گان رفتن بچشون و هزار خطر جانیه دیگه باشن،
‌سه شنبه 2 دي 1393 - 11:48
siavash2a - تهران - ایران
من چند مورد تو تهران دیدم بیشتر زنان فیلیپینی برده جنسی هستن یا خدمتکار
‌سه شنبه 2 دي 1393 - 16:00
dark night - تهران - ایران
سیاوش۲ a - تهران- ایران دوست عزیز اینطور که تو میگی‌ که زنان فیلیپینی دوگانه سوز هستن نیست، اولا که کارگرهای مطیعی هستند با قیمت پایین و بدون بیمه‌ ، بعدشم از کنار اونا بچها یخد کار فرما می‌تونن زبان انگلیسی‌ یاد برگیرند.
‌چهارشنبه 3 دي 1393 - 01:08
Dianat - شیراز - ایران
جناب اقای مدیر بنده تا حالا سه بار خانمهای ایرانی جهت نگهداری از مادرم استخدام کرده ام که دو مرتبه ازاد و یک مرتبه از طریق شرکتها ولی متاسفانه همه انها دزد از اب در امدند در ضمن حقوق انها نیز بالای یک میلیون تومان بوده و دوست ندارم مادرم به خانه سالمندان ببرم چون روی چشممان نگهداری میکنیم این را بگویم که مادر عزیزمان هیچ ثروتی ندارد تا بعضی از دوستان فکر نکنند بخاطر مسایل مالی است ( تکلیف بنده چیست )
‌چهارشنبه 3 دي 1393 - 11:03
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.