اینترنت در کره شمالی به طور کامل «قطع شده است»

کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در حال کار با کامپیوتر

گزارش‌های منتشره حاکی است که دسترسی به وبسایت‌ها و اینترنت در کره شمالی به طور کامل قطع شده است اما آمریکا حاضر نشده که در این زمینه اظهارنظر کند.

باراک اوباما، رییس جمهوری ایالات متحده آمریکا، سه روز پیش وعده داد که کره شمالی تاوان حمله گسترده هکری به شرکت سونی پیکچرز را خواهد داد.

با وجود این، ماری هرف، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا، روز دوشنبه، اول دی، از اظهار نظر درباره اینکه آیا واشینگتن مسئول قطع اینترنت در کره شمالی است، خودداری کرد.

خبرگزاری فرانسه گزارش داده که خانم هرف در عین حال که گفته ایالات متحده «گزینه‌های مختلف» درباره چگونگی پاسخ دادن به کره شمالی را بررسی می‌کند اما افزوده است: «ما واکنش‌های خود را نشان خواهیم داد؛ بعضی از آنها مشاهده می‌شوند، بعضی‌ها شاید نه».

دوگ مدوری، یک کارشناس وب جهانی، قطع کامل اینترنت در کره شمالی را تایید کرده است.

کره شمالی آمریکا را به حمله موشکی تهدید کرد

ساعاتی پیش از آنکه خبر قطع کامل اینترنت در کره شمالی منتشر شود، این کشور، رییس جمهوری آمریکا را متهم کرد که با بی‌مسئولیتی شایعات مربوط به حمله سایبری کره شمالی به شرکت سونی را پخش می‌کند.

کره شمالی می‌گوید آماده حمله موشکی به کاخ سفید، ساختمان وزارت دفاع (پنتاگون) و خاک آمریکا است.

به گزارش آسوشیتدپرس، این لحن گفتار شیوه معمول تبلیغات سیاسی در رسانه‌های دولتی کره شمالی در دوره‌های اوج تنش‌های سیاسی با واشینگتن است. اما انتشار یک بیانیه بلند از سوی شورای دفاع ملی، نهاد قدرتمند کره شمالی، نشان دهنده حساسیت پیونگ یانگ به فیلمی درباره ترور رهبر این کشور است.

کیم جونگ اون، وارث چند دهه کیش شخصیت سازی خانواده اون در رهبری کره شمالی است.

آمریکا، کره شمالی را به حمله سایبری به شرکت سونی و سپس به تلاش برای حملات تروریستی به سالن‌های سینما در آمریکا متهم کرده است. این تهدیدات باعث شد که شرکت سونی اکران فیلم «مصاحبه» را لغو کند.

باراک اوباما در سخنرانی پایان سال خود وعده داد که به حمله هکری کره شمالی پاسخ مناسب خواهد داد. وی در مصاحبه با تلویزیون سی ان ان که روز یکشنبه ۳۰ آذر پخش شد گفت: آمریکا مسئله قرار دادن کره شمالی در فهرست دولت‌های مدافع تروریسم را بررسی می‌کند.

کمیسیون دفاع ملی کره شمالی به رهبری کیم جونگ اون هشدار داد ارتش یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفری کشور آماده استفاده از همه جنگ افزارهای ممکن علیه آمریکا است.

اداره سیاست‌های این کمیسیون در بیانیه‌ای که توسط خبرگزاری مرکزی رسمی کره شمالی منتشر شد گفته است: «شدید‌ترین حمله‌های متقابل ما به سوی کاخ سفید، پنتاگون، و تمام کشور آمریکا، زباله‌دان تروریسم هدف گیری خواهد شد که از حمله‌هایی که اوباما (باراک اوباما) وعده داده به مراتب سنگین‌تر خواهند بود».

کره شمالی گفته است می‌داند چگونه ثابت کند که در حملات سایبری نقش نداشته است و انجام یک تحقیق مشترک با آمریکا را پیشنهاد کرده است.

کره شمالی و آمریکا که در جریان جنگ‌ شبه جزیره کره از سال ۱۹۵۰ تا ۱۹۵۳ می‌جنگیدند از نظر اصولی هنوز در حالت جنگ هستند زیرا جنگ کره با متارکه و نه با آتش بس خاتمه یافت.

آمریکا حدود ۲۸۵۰۰ نیروی نظامی را با هدف مقابله با تجاوزات کره شمالی، در کره جنوبی مستقر کرده است. رودرویی این دو کشور با برنامه‌های هسته‌ای و موشکی و به علاوه ادعاهای مربوط به نقض حقوق بشر در کره شمالی تشدید شده است.

بهار سال گذشته پس از تهدید‌های جدی کره شمالی بر انجام حملات اتمی علیه کره حنوبی و آمریکا، تنش‌ها بار دیگر شدت یافت.

+50
رأی دهید
-14

دوستدار - استهکلم - سوئد
کاملا با این بیانیه از طرف کره شمالی اعلام شده موافقم . اینکه کره شمالی گفته است می‌داند چگونه ثابت کند که در حملات سایبری نقش نداشته است و انجام یک تحقیق مشترک با آمریکا را پیشنهاد کرده است. این نوع خرابکاریها و بزدلیها کار روسیه و جمهوری اسلامی ایران است. کره شمالی چیزی برای پنهان کردن ندارد انچه که می بایست پنهان کند را اشکار کرده . این رژیم ایران و رژیم روسیه هستند که خرابکار و بزدل و پنهانکار هستند.
‌سه شنبه 2 دي 1393 - 11:07
karaji - گتنبرگ - سوئد
کار کره شمالی ، روسیه و ایران ساخته است ،این احمق‌ها فکر می‌کنند تو زمینی که قانون بازی و تماشاگران بازی و داور همگی‌ به ضرر آنهاست میتوانند مسابقه دهند !!
‌سه شنبه 2 دي 1393 - 11:38
قیس - اهواز - ایران
بعضی وقت ها فکر میکنم اصلا چرا باید انسان‌ها به جنگ فکر کنن واقعا چرا نمیشه همیه چیزو با حرف زدن درست کرد مگه خداوند به انسان زبان وعقل نداده،چرا آمریکا باید فیلمی درست کند که تنش در منطقه وجهان زیاد بشه چرا باید طرفین همدیگرو به کشتار مردم تهدید کنن مگه انسان چقد عمر میکنه که باید به خاطرش کسی رو به مرگ تهدید کرد لعنت بر سیاست کثیف امریکا،بعد میگن چرا مردم ایران میگن مرگ بر سیاست‌های مداخله جویانه امریکا
‌سه شنبه 2 دي 1393 - 12:29
همسایه دکتر شریعتی - ایران - ایران
راست گفته بی عرضه تر و احمق تراز این حرفهاست که بدونه حمله سایبری یعنی چه! دیجیتال نمی فهمه این دیکتاتور احمق
‌سه شنبه 2 دي 1393 - 12:40
aashena - اتاوا - کانادا
دوستدار - استهکلم - سوئد همچین بیانیه میدی که انگار با کیم جونگ داداشی
‌سه شنبه 2 دي 1393 - 16:42
agha_ehsan - تهران - ایران
باز CIA اومد و شامورتی بازی جدیدی راه انداخت . تاریخ صد سال پیش تا امروز رو که نگاه می کنیم یک بمب که سهله ، حتی یه دونه نارنجک بدون برنامه ریزی سیا تو آسیا منفجر نشده . اونهمه کودتاهای غیر انسانی که فقط مردم آسیا و نسلهاشون تاوانش رو دادن که CIA را انداخت و اسمشون رو گذاشت انقلاب !! حالا اینها به درک . آدم فقط دلش به حال مردم عادی میسوزه که اسیر این پسرک جیم پینگ پونگ هستن و اونقدم بیچاره اند که آزادیشون فقط از طریق بمب ریختن اوباما رو سرشون میسره !!
‌سه شنبه 2 دي 1393 - 16:52
amir-amir - تورنتو - كانادا
امریکائیها ظاهرا عقلشان را در این قضیه ساده از دست داده اند به جاى قبول پیشنهاد کره شمالى که خود مى توانست بهانه اى براى تفاهم و حل مناقشه اتمى نیز باشد بیشتر به تحریک و سنگ اندازى مشغول شدند. حال اگر کره دیوانگى کند و تهدید موشکى اش را عملى کند امریکا و اقمار او بیشترین آسیب را خواهند دید و کره شمالى چیزى ندارد که از دست بدهد
‌سه شنبه 2 دي 1393 - 18:27
ericson - کالیفرنیا - ایالات متحده امریکا
دوستداراز استکهلم وطن فروشی نکن
‌سه شنبه 2 دي 1393 - 17:05
lilyazad - ونکور - کانادا
دوستان خواهش می‌کنم انقدر اسم ایران رو بدتر نکنید، ما اگر خودمون هم اینطوری در باره کشورمون حرف بزنیم به ضرر خودمون هست چون در کشور دیگه زندگی‌ می‌کنیم و اونها هم میگند ما که بد کشورمون رو میگیم خودمون از همون‌ها هستیم.. خواهش می‌کنم در جامعه خارجی‌ها به جای بد گویی از کشورمون فقط سکوت اختیار کنیم و بگیم امیدواریم که همه چیز بهتر بشه، به جای اینکه انگ تروریست رو به کشور خودمون بدیم با زبان خودمون، این نسبت تروریست به خودمون نهایتاً به ضرر خودمون تموم خواهد شد...پس دقت کنیم وقتی‌ حرف می‌زنیم جلوی خارجی‌ها
‌سه شنبه 2 دي 1393 - 20:38
massoudoslo - اسلو - نروژ
کره شمالی کشوری پوکیده و گرسنه هستش با سیستمی دیکتاتوری و کور و اقتصادی بسیار ضعیف و بسیار دینی که دینشون کمونیستی هستش و پیغمبرشون هم کیم جونگ !! کره شمالی قبل از رو صحنه رفتن فیلم جنجالی و کمدی (مصاحبه) به امریکا اعتراض کرده بودند که این فیلم رو پخش نکنن و کلهم به حضرت پیامبر زنده کمونیست در کره شمالی(کیم جونگ پدر و پسر ) بی احترامی میشه :))) در ضمن در کره شمالی کتابی چاپ شده که رهبر کره شمالی رو اینطوری تعریف میکنه : رهبر در شکم مادر بیشتر چند هفته کوتاه نبوده و زودتر از همه از مادر متولد شده ۲ . در ۲ هفتگی شروع به دیودن میکنه ۳. رهبر اصلا دستشویی نمیکنه و اصلا به هیچ درز و سوراخی نیاز نداره و کلی چرت و پرت های دیگه که خوراک خنده شده تو امریکا ! کره شمالی میدونه که هیچ کاری ازش ساخته نیست و اگه زیاد هم گرد و خاک کنه میذارن از گرسنگی بمیرن .
‌چهارشنبه 3 دي 1393 - 08:31
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.