نبش قبر آخرین تزار روسیه و همسرش برای تعیین اصالت

نیکلای دوم، آخرین تزار روسیه، همراه با همسر و پنج فرزندشخبرگزاری فرانسه از سن پترزبورگ روسیه از نبش قبر بقایای آخرین امپراتور روسیه تزاری و همسر او برای «آزمایش ژنتیکی» و تعیین اصالت بقایای آنها خبر می‌دهد.
 
بازرسان و محققان روس روز چهارشنبه، اول مهرماه، بقایای جسد نیکلای دوم و ملکه آلکساندرا، از خانواده سلطنتی رومانف را در قالب تحقیقی تازه نبش قبر کردند.
 
خانواده رومانف حدود ۳۰۰ سال بر روسیه تزاری حکومت کرد تا این که نیکلای دوم در سال ۱۹۱۷ در پی انقلاب بلشویکی در این کشور از سلطنت کناره‌گیری کرد.
 
در سال ۱۹۱۸ آخرین تزار روسیه همراه با همسر، پنج فرزند و چند خدمتکارشان به دست بلشویک‌ها تیرباران شد و اجساد آنها را در یک معدن رها کردند. پس از مدتی کوتاه بلشویک‌ها اجساد را سوزانده و دفن کردند.
 
تحقیق تازه که با نبش قبر بقایای اعضای خانواده سلطنتی روسیه آغاز شده به مناسبت نزدیک شدن به صد سالگی این برهه از تاریخ روسیه انجام می‌شود تا پس از احراز هویت تمامی اعضای خانواده سلطنتی همگی در یک نقطه دفن شوند.
 
به گفته مدیر گروه محققان، روز چهارشنبه از جسد نیکلای دوم، همسر او و همچنین اونیفورم آلکساندر دوم، پدربزرگ آخرین تزار روسیه، که خود ترور شده بود نمونه‌برداری شده است.
 
محققان روس نخستین بار پس از کشف گوری دسته‌جمعی در نزدیکی یکاترین‌بورگ در منطقه آرال در سال ۱۹۹۱ تحقیق درباره قتل خانواده سلطنتی روسیه را آغاز کردند.
 
تزار، همسر و پنج فرزندش پس از انقلاب روسیه به منطقه آرال تبعید شده و در همین منطقه نیز تیرباران شدند.
در گور دسته‌جمعی یکاترین‌بورگ بقایای تزار و همسر او و سه تن از فرزندان آنها یافت شد و حکومت روسیه در سال ۱۹۹۸ رسما هویت آنها را احراز کرد.
 
در سال ۲۰۰۷ نیز در گوری دیگر در نقطه‌ای دیگر از منطقه آرال دو جسد یافت شد که باور بر این است از آن ولیعهد تزار، آلکسی، و دیگر دختر او، ماریا، بوده است. این دو در زمان مرگ به ترتیب ۱۳ و ۱۹ سال داشتند.
+48
رأی دهید
-2

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.