ایران مسابقات قهرمانی بسکتبال آسیا را با پیروزی آغاز کرد

تیم ملی بسکتبال ایران در اولین بازی خود در رقابت‌های قهرمانی آسیا ژاپن را با نتیجه ۸۶ بر ۴۸ شکست داد.
 
ایران بازی را با ترکیب مهدی کامرانی، حامد آفاق، صمد نیکخواه بهرامی،‌ اوشین ساهاکیان و حامد حدادی آغاز کرد.
در کوارتر اول این مسابقه امتیاز کمی بین دو تیم رد و بدل شد، اما در نهایت ایران این کوارتر را روی بازی خوب مهدی کامرانی توانست ۱۵ بر ۱۱ به پایان برد.
 
دیرک باوئرمان سرمربی تیم ملی بسکتبال ایران با آوردن بازیکنان اصلی در همان آغاز کوارتر سوم باعث شد دفاع ژاپن در زمان حمله بارها به مشکل مواجه شود.
 
در ادامه مسابقه و در کوارتر دوم بازیکنان ایران با هماهنگی خوب و ایجاد فضای مناسب امتیازهای خود را افزایش دادند. حضور حامد حدادی در زیر سبد هم بارها بازیکنان ژاپن را به دردسر انداخت.
 
در کوارتر دوم مهدی کامرانی با حرکات نفوذی، پاس‌های دقیق و اوشین ساهاکیان با ریباندهای موثر نقش عمده‌ای در امتیازآوری ایران داشتند. ایران در پایان نیمه اول بازی ۳۷ بر ۲۲ از حریف خود پیش افتاد.
 
هماهنگی خوب اوشین ساهاکیان، مهدی کامرانی و حامد حدادی در کوارتر سوم دفاع ژاپن را بارها به دردسر انداخت. ایران در کوارتر سوم هم توانست ۲۱ بر ۱۴ ژاپن را شکست دهد.
 
بازیکنان ژاپن در کوارتر چهارم قصد داشتند روی شوت‌های سه امتیازی اختلاف امتیاز خود را با ایران کاهش دهند که چندان در آن موفق نبودند.
 
ایران در نهایت با تسلط کامل بر بازی، کوارتر چهارم را با نتیجه ۲۸ بر ۱۲ بر نفع خود به پایان برد و در مجموع ۸۶ بر ۴۸ ژاپن را در اولین بازی مسابقات قهرمانی آسیا مغلوب کرد.
 
دفاع ایران در این مسابقه اجازه کار را به بازیکنان ژاپن نداد و این تیم در نهایت تنها موفق شد ۴۸ امتیاز به دست بیارود.
قهرمان رقابت‌های بسکتبال آسیا در چین سهیه شرکت در المپیک ۲۰۱۶ ریو را به دست خواهد آورد و سه تیم برتر دیگر این رقابت‌ها به مسابقات انتخابی المپیک راه پیدا خواهند کرد.
 
ایران در دومین بازی خود در مرحله گروهی باید مقابل هند قرار بگیرد. تیم ملی بسکتبال ایران در گروه یک این رقابت‌ها با هند، ژاپن و مالزی هم گروه است.
+35
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.