هتلدار سرشناس در دام کلاهبرداران میلیاردی

روزنامه ایران : طراح کلاهبرداری 50 میلیارد تومانی از هتلدار سرشناس مشهدی،  یک وکیل اخراجی بود.
اوایل مهرماه امسال بود که مردی به نام محمد با توجه به آشنایی با مرد هتلدار بزرگی در مشهد و اطلاع از این موضوع که دوستش قصد فروش هتل خود را دارد، ادعا کرد شخصی به نام عقیل با دوستانش که اهل امارات هستند می‌خواهند هتلی در مشهد خریداری کنند.
با میانجیگری محمد پس از سه ماه رفت و آمد، جلسه آشنایی مرد هتلدار و عقیل برگزار شد و طرفین به توافق رسیدند هتل به ارزش 50 میلیارد تومان معامله شود.
خریدار در مذاکرات بعدی به مرد هتلدار اطمینان داد 25 میلیارد تومان بدهی هتل به یکی از مؤسسات مالی و اعتباری را پرداخت کند و 25 میلیارد تومان باقی مانده را به‌طور نقدی به فروشنده پرداخت خواهد کرد.
در پی این توافقات، مرد هتلدار و عقیل به یک دفترخانه تنظیم اسناد رسمی در مشهد مراجعه کردند تا پیش‌نویس قرارداد توسط وکیل تهیه شود و اقدام‌های بعدی صورت گیرد.
اما خریدار در جلسات بعدی حاضر نشد و ادعا کرد پیش‌قرارداد را به ایمیل وی ارسال کنند تا او در تهران با وکیل خود هماهنگ باشد.وی همچنین ادعا کرد برای پرداخت 25 میلیارد تومان به مؤسسه مالی و اعتباری نیاز به وکالت بلاعزل دارد. فروشنده با مراجعه به دفترخانه اسناد رسمی در روز هجدهم آبان‌ماه وکالت بلاعزل به خریدار داد تا مراحل عقد قرارداد و معامله هر چه سریعتر انجام شود.در روز بیستم آبان‌ماه، خریدار در تماس با محمد که رابط این معامله بود، اظهار داشت: شرکای او از خارج کشور به تهران آمده‌اند و باید اسناد هتل را به آنها ارائه کند. او چهار سند ششدانگ هتل را با این ترفند از مرد هتلدار دریافت و از ارائه رسید تحویل مدارک نیز خودداری کرد.
پس از گذشت چند روز عقیل دوباره با محمد تماس گرفت و گفت می‌خواهد هتل را تحویل بگیرد.باتوجه به خواسته خریدار، لوازم و اموال این هتل در حضور وکیل فروشنده و همچنین شخصی که خود را برادر عقیل معرفی می‌کرد صورت‌برداری شد. پس از گذشت چهار روز عقیل در تماس با رابط انجام معامله گفت: شرکای او روز پنجشنبه 29 آبان ماه از قطر به ایران می‌آیند و برای آشنایی بیشتر با فروشنده هتل و صرف ناهار به یکی از مراکز پذیرایی در منطقه شاندیز مراجعه خواهند کرد.
او اجازه نمی‌داد وکیل مرد هتلدار نیز در این جلسه حضور پیدا کند. در این ضیافت مردی عرب زبان که او را خلیفه صدا می‌زدند به مرد هتلدار معرفی شد، عقیل بلافاصله دو چک برای امضا به شریکش خلیفه داد.
فروشنده هتل با دیدن چک‌ها اظهار داشت: قرار بود پول به وی تحویل شود اما آنها با مکر و حیله‌ای خاص او را آرام کردند.
مرد هتلدار از ظهر پنجشنبه تا صبح شنبه صبر کرد و با مراجعه به بانک از این چک‌ها استعلام گرفت که مشخص شد حساب بانکی خریدار هتل سه میلیون تومان موجودی دارد.پس از گذشت چند روز عقیل باحضور در این هتل داد و فریاد راه انداخته که هتل را خریده و صاحب و کارکنانش باید هرچه سریعتر محل را ترک کنند.
 این مسأله باعث درگیری بین او و مرد هتلدار شد و پلیس را به صحنه کشاند.فرمانده پلیس مشهد در این باره گفت: در پی گزارش درگیری و نزاع مرد هتلدار با چند مرد، افسران آگاهی کلانتری شیرازی مشهد مأموریت یافتند موضوع را پیگیری کنند.
سرهنگ حجت نیکمرام افزود: با اعلام شکایت مرد هتلدار مبنی بر کلاهبرداری از او تحقیقات پلیسی آغاز و مشخص شد عامل اصلی کلاهبرداری عقیل نام دارد و وکیل اخراجی است که به یکی از مؤسسات مالی و اعتباری بدهی داشته و حتی تحت تعقیب است.همچنین تحقیقات بعدی نشان می‌داد شخصی که او را خلیفه صدا می‌زدند و ادعا می‌کردند از کشور عربی همسایه به ایران سفر کرده، اهل بوشهراست و مشخصات او غیر واقعی است.تحقیقات دیگر پلیس نشان می‌داد عقیل پس از گرفتن وکالت بلاعزل سه دانگ از هتل را به نام فرد دیگری انتقال داده که این شخص نیز دستگیر شد.
فرمانده پلیس مشهد اظهار داشت: خوشبختانه با دستگیری سه متهم پرونده و برابر دستور قضایی وکالت بلاعزل مرد هتلدار به عقیل در دفترخانه اسناد رسمی باطل شد و تحقیقات از متهمان ادامه دارد.

+33
رأی دهید
-3

vafadaar - اوترخت - هلند
و اما بدین قرار بود که عقیل ذلیل شد.
دوشنبه 1 دي 1393 - 11:38
بت شکن - مونترال - کانادا
یعنی‌ خر‌های قبرس باید جلوی این مرد هتلدار که قبل از پول گرفتن وکالت بلا عزل داده و همچنین قرار بوده ۲۵ میلیارد پول را به صورت نقدی بگیرد به عرعر بیافتند..
دوشنبه 1 دي 1393 - 20:47
hassan5 - تهران - ایران
احتمالا قیمت هتل 50 میلیارد نبود .طمع هتلدار باعث این وضعیت شد
‌چهارشنبه 3 دي 1393 - 16:29
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.