با این تکنولوژی هر غذایی که می پزید عالی میشود!

آشپزان حرفه ای ممکن است سالها تمرین کنند تا یاد بگیرند چگونه به گونه ای بسیار عالی مرغی را بریان کرده یا یک پای توت فرنگی بپزند. ولی ممکن است برای ما که تمرینی ندیده ایم ولی میخواهیم مانند یک سر آشپز به چنین نتایجی در خانه دست یابیم هم راهی وجود داشته باشد. یک گروه سان فرانسیسکویی June  را ساخته  است. یک فر هوشمند که میتواند به صورت اتوماتیک غذایی را که در داخلش نهاده میشود را شناسایی کرده و آن را به صورت خیلی خوبی بپزد.

این فر که به اندازه ی کافی برای جا دادن پیتزا و سوخاری ها جا دارد، دارای یک صفحه ی نمایش 5 اینچ لمسی، درجه ی دیجیتالی و پردازنده های Nvidia است. درب شیشه ای اش طوری ساخته شده که داغ نشود و عناصر گرمایی درونی اش از کربن فیبر ساخته شده اند. ولی چیزی که june  دارنده ی وای فای را از دیگر وسایل جدا میکند، نرم افزار و سخت افزاری است که توانایی های تشخیص غذایش را بالا میبرد و قوی میکند.
درون فر دوربین اچ دی واید انگل قرار دارد که وقتی با الگوریتم های هوشمند دستگاه  و درجه ی درونی اش ترکیب میشود، june  را قادر میسازد تا نوع غذای داخل فر را کشف کرده و تعیین کند چقدر برای پختنش وقت نیاز است. هم اکنون کمپانی میگوید که این دستگاه مجموعه از غذاهای رایج را شناسایی میکند مانند نان و گوشت ولی این سیستم در طول زمان و با به روز رسانی های بیشتر ، دقیق تر خواهد شد و سطح داده هایش را گسترش خواهد داد. یکی از بنیان گذاران و رئیس کمپانی ، مت ون هورن به the verge  میگوید: فعلا ما در استیک، ماهی سفید، سالمون، بیکن، خمیر شیرینی ، مخلوط براونی ، توست، نان شیرینی حلقوی و همبرگر استادیم.
این فر با یک اپلیکیشن همراه می آید که روند پیشرفت غذای شما را چک میکند و وقتی وغذا ها آماده شده یا نزدیک به آماده شدن اند ؛ هشدار میدهد. همچمین میتوانید از این برنامه ی کاربردی به عنوان کنترل از راه دور استفاده کنید. که دمای فر را تنظیم کرده یا کلا خاموشش کنید. همچنین جریان زنده را از طریق دوربین فر نشان میدهد بنابراین آشپز ها میتوانند روند پیشرفت غذای خود را از راه دور ببینند. به علاوه این برنامه مجموعه ای از دستور پخت غذا ها را دارد که به کاربران کمک میکند تا در مورد غذاها برنامه ریزی کنند.
در آخر Jun  کاوشگر دمای درونی دارد که دمای داخل چیزی را که در حال پختنش هستید را پیگیری میکند. که کار را برای غذاهایی مانند استیک و غذاهای پختنی که به دما وابسته اند ، آسان میکند.این فر در دوره ی قبل از سفارش 1.495 دلار است. کمپانی میگوید که اولین سفارشات را در بهار 2016 میفرستد و بعد از جولای قیمتش 2995 دلار میشود.
+30
رأی دهید
-3

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.