ناسا: کره زمین در شهریورماه نابود نمی‌شود

سازمان فضایی آمریکا (ناسا) آب پاکی روی شایعه‌ داغ فضایی این روزهای اینترنت ریخت و گفت که قرار نیست کره زمین در اثر برخورد یک سنگ آسمانی عظیم‌الجثه در  شهریور ماه نابود شود. در واقع ناسا گفته است که این اتفاق قرار نیست در ماه‌ها یا سال‌ها یا حتی دهه‌های آینده بیفتد.
 
شایعه برخورد شهاب‌سنگ با زمین در ماه سپتامبر اولین بار توسط یک گروه مذهبی مسیحی به رهبری افرین رودریگز منتشر شد. این کشیش در پیغامی که در وبسایت این گروه (و شبکه‌های اجتماعی)‌منتشر کرد گفت که روز داوری نزدیک است و خداوند قرار است مردم را به سزای اعمالشان برساند. «همجنس‌گرایان در سراسر کره زمین پراکنده‌اند و کلیسا چیزی نمی‌گوید...در چین، آدم‌خوارها بچه‌ها را می‌خورند و در آمریکای جنوبی خون انسان خرید و فروش می‌شود...قوانینی تصویب شده‌اند که اجازه قتل جنین را می‌دهند...» رودریگز ادعا کرد که خداوند به او تکه سنگی بزرگ، یا یک شهاب‌سنگ، را نشان داده است که قرار است به پورتوریکو ( مجمع‌الجزایری در شمال شرقی منطقه کارائیب در جنوب شرقی ایالات متحده آمریکا) برخورد کند.
 
 طبق پیش‌‌بینی این کشیش افتادن این شهاب‌سنگ سپس باعث زلزله‌ای به قدرت ۱۲ ریشتر خواهد شد که «نشان‌دهنده قدرت خداوند در کره زمین است.» این کشیش به این زلزله بسنده نمی‌کند و پیش‌بینی خود را اینگونه ادامه می‌دهد که این زلزله باعث خواهد شد که امواجی به به اندازه هزار فیت (کمی بیش از سیصد متر) در سطح اقیانوس بلند شوند که این مجمع الجزایر را غرق خواهند کرد. ادامه این امواج و زلزله سپس بقیه کشورهای آمریکای لاتین و در نهایت کل کره زمین را در بر خواهد گرفت.
 
با آنکه رودریگز هیچ دلیل علمی برای اثبات ادعایش نداشت، اما اینترنت و شبکه‌های اجتماعی باعث شدند که این پیش‌بینی او دست به دست بچرخد تا اینکه بالاخره ناسا پادرمیانی کرد و گفت که اگر قرار بود شئی‌ای به این بزرگی در یک ماه آینده به کره زمین برخورد کند، آنها باید تا به حال آن را رصد می‌کردند.
 
«هیچ دلیل علمی، حتی یک مدرک کوچک، مبنی بر احتمال برخورد یک شهاب‌سنگ یا یک شئی فضایی به کره زمین در این تاریخ وجود ندارد.» رئیس بخش «اجسام نزدیک به کره زمین» در ناسا با گفتن این حرف ادامه می‌دهد که هیچ شهاب‌سنگ یا ستاره دنبال داری که ممکن است اثری بر کره زمین داشته باشند را رصد نکرده‌ایم. در واقع در صد سال آینده کمتر از یک صدم درصد امکان برخورد خطرناک یک شئی فضایی با کره زمین وجود دارد.
 
این اولین بار نیست که شایعه نابودی کره زمین به خاطر برخورد یک شئی فضایی فراگیر می‌شود. در سال ۲۰۱۱ قرار بود ستاره دنباله‌داری به نام الین کره زمین را نابود کند و در سال ۲۰۱۲ هم قرار بود که تاریخ بشر بنابر پیش‌بینی مایاها -از قبایل تاریخی آمریکای جنوبی- با برخورد یک شهاب سنگ نابود شود.
+14
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۶
  alvares - زوریخ، سوییس

  ناسا هم دنیا رو سر کار گذشته، سال ۲۰۱۰ قرار بود دنیا به اتمام برسد، ولی‌ اینطور نشد، معلوم نیست این اخبار را از کدوم جیبشان در میاو‌رند، این داستان تبلیغاتیست برای مردم که جیبشان را خالی‌ کنند، درست مانند آب و هوا پیدا کردن در خارج از منظومه شمسی‌ که این هم داستانی‌ست دروغ ، چون آنها قصد دیگری دارند خودشان هم می‌دانند که به غیر از زمین هیچ کجای این عالم مسکونی نیست، از دست این دروغ گویان که فقط فکر جیب
  33
  3
  دوشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۴ - ۰۸:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  جنگنده - تهران، ایران

  به هر حال با گناه و کفر و فسادی که مردم انجام میدهند و کره زمین را برداشته و انسان متحیر از این حجم فساد و کفر که دیگر برای اکثریت عادی شده (( مانند بدنمایی خانومها، دزدی، سکس، همجنسبازی، حیوان بازی، دروغ، تظاهر، ریا، کفر، شرک، استفاده ابزاری از دین، شرابخواری، مواد مخدر و هزاران گناه دیگر )) میماند، بعید نیست که عذاب الهی نزدیک باشد. فقط به همین نظرات برخی از کاربران همین سایت دقت کنید تا اوج شهوترانی و فساد و عناد با خداوند و مذهب را ببینید.
  35
  8
  دوشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۴ - ۰۹:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  با دارا و سارا - ملبورن ، استرالیا

  [::alvares - زوریخ، سوییس::]. یا حرف منطقی بزن. یا سکوت عاقلانه بکن..... وقتی چیزی نمیدونی ... مینویسی..اولا. ناسا تنها مرکز پژوهشی علمی در جهان هست. که هیچکدام از دانشمندهای ان بخاطر پول کار نمیکنند. تا به حال عکس پژوهش گر ناسا را برای تبلیغ دیده ای؟ ..دوما..کی تو شنیدی که ناسا از جناب عالی پول طلب کرده. که اینبار به فکر سر کیسه کردن افتاده. سوما. همون هواپیمای که شما سوار اون شدین. زیر نظر ناسا پرواز میکنه. همون ماهواره ای که شما را به جهان متصل میکنه. نیمی از پیشرفتهای پزشکی .همه و همه زیر نظر ناسا ست...چهارم. کی ناسای بدبخت گفته بود که جهان در سال 2010 به پایان میرسه. چرا خریت یک عده مذهبی نادان را به گردن علم میندازی.
  5
  37
  دوشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۴ - ۰۹:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  با دارا و سارا - ملبورن ، استرالیا

  [::جنگنده - تهران، ایران::]. داشتن مغز کافی نیست. چون پسه و بادوم هم مغز دارن. باید ازش کار گرفت. به همون اندازه ای که از .... کار میگیری. نصف اون رو از مغزت بگیر. که دیگه اینچنین ... ننویسی. همت کن.
  1
  21
  دوشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۴ - ۰۹:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  با دارا و سارا - ملبورن ، استرالیا
  [::alvares - زوریخ، سوییس::]. به ولیل اینکه در کهکشان راه شیری. میلیاردها ستاره داره. این امکان رو میدن که یکی از این ستارها سیاره ای رو شبیه زمین داشته باشه. البته کل یونیورس چون به شکل آینه هست . این امکان رو صد در صد میدن. که نتنها کره زمین کاملا شبیه زمین باشه. حتا. شخصی مثل شما هم در اون کره باشه. این حدس کاملا صد در صد هست. ولی فاصله انقدر زیاد هست و اصلا کجا هست نمیدونن.
  5
  19
  دوشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۱
  uk.ali - لیورپول، انگلستان
  تمام مذهبی های دنیا از هر ترفندی سوءاستفاده می کنند برای قول مردم عوام و بس !
  4
  8
  دوشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  جنگنده - تهران، ایران
  [::با دارا و سارا - ملبورن ، استرالیا::]. علم کنونی،‌چیزی جز فساد و تباهی نسل بشر به همراه نداشته، شاید این علم خوبیهایی اندک برای بشر داشته ولی اثرات مخرب آن یه خصوص روی محیط زیست و سلامتی نوع بشر، غیر قابل جبران است. علمی که معنویت و اخلاق همراهش نباشد، میشود علم امروزی که به جز گسترش فساد و جنگ و تبعیض و بی عدالتی و تخریب طبیعت، دستآورد دیگری ندارد. در ضمن بد نیست به داستان حضرت موسی (ع) و قوم فرعون که پیشرفته ترین و ثروتمندترین و نیرومندترین قوم زمان خود بود هم نگاهی بیاندازی تا متوجه شوی چگونه به اذن خداوند، قوم بنی اسرائیل که مورد ظلم فرعونیان به واسطه دانش و ثروتشان بودند، توانستند قوم فرعونیان را نابود کنند، فرعونیان آن زمان هم مانند فرعونیان این زمان مغرور به قدرت علمی خودشان بودن و خداوند متعال را نفی میکردند ولی چنان بلای سرشان آمد که در خواب هم نمیدیدند. انقدر به علم شیطانی غربی، مغرور نشو و بدان که اگر خداوند متعال بخواهد، با یک پشه ریز، کل غرب و علمی که در خدمت تفکرات شیطانیشان است را میتواند نابود کند. علم امروز ماحصلش فساد و جنگ و تبعیض است. توبه کنید.
  19
  6
  دوشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  با دارا و سارا - ملبورن ، استرالیا
  [::جنگنده - تهران، ایران::]. بابا عجب روی تو داری. دفعه دیگه سر درد گرفتی. بجای خوردن قرص. باید بری چند خط قران بخوری. عجب عقلی تو داری. بسیجی. لااقل برای خودت شعور قائل شو. مثلا اثرات مخرب علم پزشکی این بوده. که شما رو سالم و صحیح تو بیمارستان به دنیا اورده. همون بهتر بود که توی کارتون lcd به دنیا میومدی. رو که نیست سنگ پای نادانیه.
  3
  16
  دوشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  alvares - زوریخ، سوییس
  [::با دارا و سارا - ملبورن ، استرالیا::] وقتی‌ تو چیزی نمی‌دونی ، بالا رو ببند، کدوم اهمقمریکأی پس گفت سال 2010 زمین نبود میشه، یا نشنیدی، یا خودت رو زدی به.. میدونی‌ تو همون سال چه پولی‌ به جیب آمریکا رفت، مردم ساده لوح فکر میکردند که آخر زمان رسیده البته بعضی‌ از مردم، دوما کدوم عقل سلیمی می‌تونه باور کنه که انسان بتونه روزی منظومه شمسی‌ را ترک کند، حد اقل 50 سال نوری طول میکشه، ساده لوح امسال تو زیاد پیدا می‌شه، ولی‌ عقل میگه همه سر کارند با این تعارض فکر که از آمریکا نشات میگیره، تو و امسال تو میتونید به این چرت و پرتها ایمان داشته باشید، شاید مثل تو تو اورانوس هم باشه که داره اونجا یک قول دوقل بازی میکنه، ادامه بعده، بهش میرسی‌..
  12
  3
  دوشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  جنگنده - تهران، ایران
  [::با دارا و سارا - ملبورن ، استرالیا::]. رو تو داری که هرچی میخوری باز بلغور میکنی. بنده با علم مخالف نیستم با علمی که اکنون در دنیا وجود دارد و در جهت منافع شیاطین غربی و شرقی و به عنوان ابزاری برای چاپیدن و کشتار ملتهاست اعتراض دارم . علم پزشکی هم تا جایی خوبه که در آزمایشگاه های سری انواع و اقسام ویروسها مانند ابولا و ایدز و غیره را بوجود نیاورد و به جان ملت نیاندازد یا جراح برای درمان بیماری طلب پول هنگفت از بیمار نمیکرد. در ضمن جان انسانها دست خداوند است و اگر زمان مرگ کسی فرا رسد حتی اگر تمام دانشمندان پزشکی جهان هم جمع شوند نمیتوانند از مرگ او جلوگیری کنند. به جلبک ذهنی مانند تو دوباره میگویم که مشکل از علم نیست، مشکل استفاده ابزاری و در جهت قدرت و فساد و تبعیض از علم است. مشکل از (( علم زدگی )) میباشد.
  10
  4
  دوشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۴:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  جنگنده - تهران، ایران
  [::با دارا و سارا - ملبورن ، استرالیا::]. در ضمن جناب خالیفوسور، اتفاقا در هزاران سال قبل که علم پزشکی انقدر پیشرفت نکرده بود هر خانوم، هفت هشت تا بچه سالم به دنیا میاورد و هیچ اتفاقی هم نمیافتاد. این در زمان حال است که انقدر انواع استرس و تشعشعات مختلف و امواج مضر و غذاهای مسموم و داغون به زور همین علم شیطانی غربی به انسان مسخ شده کنونی تزریق میشود که زنها برای آوردن یک بچه هم کلی زجر میکشند تا به دنیا بیاورند چه برسد به چندتا بچه.
  8
  3
  دوشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۴:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۸
  senator x - تهران، ایران
  با دارا و سارا - ملبورن ، استرالیا:دوست عزیز من فکر میکنم منظور ایشان این باشد,که اگر قرار زمین منهدم شود,مردم آنچه را که پس انداز کردند,خرج آرزوهایشان میکنند.از این شایعه کی سود میبرد؟سرمایه دارها
  0
  2
  دوشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۵:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  چلوکباب بی کره - اوتاوا، کانادا
  علم به خودی خود بد یا خوب نیست. مساله نوع استفاده ماست. میشه از اون در جهت درمان بیماریها استفاده کرد یا بمب ساخت و شهرها رو به نابودیی کشاند. دین هم همین است میشود چون دجالان برای کسب قدرت از ان استفاده کرد و به اسم خودی و غیر خودی چون خمینی و خامنه ای و داعش دشمن تراشی کرد. یا از ان برای گسترش معرفت و اخلااق بهره گرفت. قابل توجه دوستانی که علم یا دین را زیر سیوال میبرند.
  0
  3
  ‌سه شنبه ۳ شهریور ۱۳۹۴ - ۰۰:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  عموعقلی - پاریس، فرانسه
  آقا ما بریم مواد غذایی بخریم انبار کنیم فکر کنم بعدش خوب میشه کاسبی کنیم
  0
  1
  ‌سه شنبه ۳ شهریور ۱۳۹۴ - ۰۸:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.