پیشروی پیشمرگ‌های کرد عراق به سوی مرکز شهر سنجار

مسعود بارزانی، رئیس اقلیم کردستان عراق از کوه‌های اطراق سنجار بازدید کرد

نیروهای پیشمرگ کرد عراق با حمایت جنگنده‌های کشورهای ائتلاف به رهبری آمریکا در حال پیشروی در داخل شهر سنجار (شنگال) در شمال عراق هستند.

مسعود بارزانی رئیس اقلیم کردستان عراق امروز یکشنبه ۲۱ دسامبر در بازدید از کوه‌های اطراف سنجار با اعلام شکسته شدن کامل محاصره این منطقه گفت که در عرض ۴۸ ساعت گذشته، نیروهای کرد کنترل دو مسیر اصلی کوهستانی را در اختیار گرفته‌اند.

به گفته آقای بارزانی "بخش بزرگی از مرکز شهر سنجار هم آزاد شده، در حالی که گرفتن مرکز شهر جزئی از برنامه اولیه عملیات نبوده است."

شهر سنجار که ساکنان آن عمدتا پیروان آیین ایزدی هستند، اوایل تابستان به اشغال شبه‌نظامیان گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) در آمد.


امدادرسانی به ایزدی‌ها

ژیار گل، خبرنگار بی‌بی‌سی فارسی در منطقه می‌گوید که نبردی سنگین در داخل و اطراف سنجار در جریان است و پیشمرگ‌های کرد پیش‌بینی می‌کنند که در مدت کوتاهی کنترل شهر را به دست بگیرند.

به گفته خبرنگار ما، برای اولین بار طی ماه‌های گذشته امدادگران توانسته‌اند خود را به مناطق کوهستانی سنجار برسانند که ایزدی‌ها بعد از حمله داعش در آن گرفتار شده بودند.

بسیاری از ساکنان سنجار که بعد از حمله داعش از شهر گریختند، در کوه‌های اطراف پراکنده بودند و به دلیل محاصره منطقه و نبودن امکان کمک‌رسانی در وضعیت بسیار وخیمی به سر می‌بردند.

عملیات بازپس‌گیری سنجار از هفته گذشته آغاز شد و نیروهای پیشمرگ کرد موفق شدند طی چند روز مسیرهای کوهستانی اطراف شهر را در اختیار بگیرند.

+168
رأی دهید
-6

Tehran iran - تهران - ایران
تنها کسانى که در مقابل این داعشهاى کثافت سر و جان مردم را حفاظت میکنند کردهاى قهرمان هستند ، عربهاى سوریه و عراق با اینکه از طرف آخوندها حمایت مالى و سلاح میشوند ولى باز هم عرضه دفاع از خاک و مردم را ندارنند . بژى پیشمرگه
یکشنبه 30 آذر 1393 - 15:41
ajdar20 - فینکس - ایالات متحده
ایول کرمانجی پایند باشین
یکشنبه 30 آذر 1393 - 20:02
تیتو تیتو - تهران - ایران
با همکاری ائتلاف ؟!!دم بچه های مهندسی جنگی ایرانی گرم که باعث اتحاد و هماهنگی بین نیروهای عراقی شدن . امریکا هم فهمید که عراق دیگر منتظر امریکا نمیمونه و با همکاری ایران این نکبت های داعشی اسراییلی رو بیرون میکنه .
یکشنبه 30 آذر 1393 - 20:30
Barzani - کریستیانساند - نروژ
Tehran Iran اگر ملت بزرگ اریایى چه کرد و یا فارس یا بلوچ و اذرى با هم متحد شویم و دین کثیف عربها را بدور بندازیم و به اصل خود برگردیم دیگر هیچ پاپتى نمیتونه بهمون زور بگه
یکشنبه 30 آذر 1393 - 20:53
باور عمیق - قم - ایران
احسنت مرگه پیشی . بالاخره اینهمه سلاح و امکانات و ادوات و حمایت ایران خوشبختانه شما هم یه تکانی به هیکل مبارکتون دادید . البته افسوس که داعش در آنجا هر آنچه که نمیبایست انجام میداد را انجام داد .
یکشنبه 30 آذر 1393 - 21:12
universe123 - لندن - بریتانیا
اون Iیرانیهائی که همیشه میگفتند کردها ایرانی هستند کجا هستند??? چرا به کردها کمک نمیکنند???
یکشنبه 30 آذر 1393 - 22:38
mushe - تل اویو - اسرائیل
درود به قوم کرد
یکشنبه 30 آذر 1393 - 22:47
mountainman - استکهلم - سوئد
Tehran iran - تهران - ایران. اغراق زیادی نکنید. کردها هم کم شکست نخوردن. اگه ائتلاف نبود الان داعش داشت تو سلیمانیه نکاح میکرد
دوشنبه 1 دي 1393 - 00:40
aram-2014 - شیراز - ایران
باور عمیق جان . متاسفاته دار و دسته ی داعش به همان خدایی اعتقاد دارند که مثل تو کباده ی عبادتشو می کشند.
یکشنبه 30 آذر 1393 - 23:37
rashin 83 - تورنتو - کانادا
زیاد جو گیر نشین بابا. خبرها رو دنبال کنین یکم اطلاعاتتونو ببرین بالا بعد بیاین وسط حرف بزنین. اگه سپر مقاومت کردستان نبود الان داشتین زن و دختر صادر میکردین به داعش که.
دوشنبه 1 دي 1393 - 04:28
invincible - مینستا - آمریکا
ما همه امیدواریم با نابودی دولتهای دیکتاتور مثل دولت تروریست ایران، و سوریه صلح به منطقه برگرده. دلیل بوجود آمدن داعش دولت فاسد و دست نشاندهٔ مالکی در عراق و سوریه بود که مردم رو شکنجه و اعدام میکردن. آمریکا خیلی‌ عالی‌ دولت تروریست ایران رو برای غارت ذخائر کشور تقویت میکنه. هیچ کشوری در تاریخ برای آمریکا و اروپا مثل دولت آخوندی منفعت نداشته. منافع کشورها از ایران از بیلیون به تریلیون میرسه. بانک فرانسه رو ببینید. ۲.۴ تریلیون از کجا آورده؟
دوشنبه 1 دي 1393 - 04:53
قاضی محمد - کرمانشاه - ایران
به امید خدا پیشمرگه ها داعش رو له میکنن من امیدوارم که محاصره کوبانی که توسط داعش و ترکیه هست اون هم شکسته بشه بهم کوردها و ایرانی ها تبریک میگم
دوشنبه 1 دي 1393 - 06:36
رضاخان - تاسمانی - استرالیا
Barazani نروژ برادر اندکی صبر سحر نزدیک است
دوشنبه 1 دي 1393 - 06:39
جنگنده - تهران - ایران
بدبختها, حمایت ایران باعث این پیروزیها بود نه ائتلاف, ائتلاف که خودش داعش را بوجود آورد و به اشتباه!!!!!! محموله سلاح برایشان از آسمان میفرستاد. شماها انقدر دشمنی و عناد دارید که مغزتان هم فاسد شده.
دوشنبه 1 دي 1393 - 06:53
Shirvan - اربیل - عراق
بعضى ازین ادم هاى عغده یی هتا وقتى کرد ها دارن قهرمانى هاى خودشونو إثبات میکنند دست از بی اخلاقى هاى خودشون بر نمیدارن، کردها ثابت کردن هر بی سروپایی به این خاک قصد تجاوز داشته باشه میشود اینی که میبینید. اخه بى سرو پا اگه کرد ها نبودن الان تروریستا تو شهر تو داشتتن جهاد نکاه میکردند.
دوشنبه 1 دي 1393 - 08:56
توپوزی - لینز - اتریش
قاضی محمد -کرمانشاه و رضا خان -تاسمانی نشانه شرف و عقل و تربیت هستند و مثل آدم کامنت گذاشتند و نظرشان را گفتند.چندتا .... هم به اسم کرد از اربیل و کانادا به ایرانیها و اشغالتر از ان نوکران خامنه ای از قم به دلاوران پیشمرگه و هم میهنان کرد توهین میکنند.هر دو این گروه از یک توبره میخورند فقط جهت بی ادبی و فحش کاری اش فرق میکند
دوشنبه 1 دي 1393 - 12:18
باور عمیق - قم - ایران
aram-2014 - شیراز - ایران . اگر این نهایت برداشت شما از حقیقت است که پس وا اسفا
دوشنبه 1 دي 1393 - 18:32
universe123 - لندن - بریتانیا
mountainman - استکهلم - سوئد: اگه ائتلاف نبود الان داعش داشت تو سلیمانیه نکاح میکرد. بعد سلیمانیه هم نوبت تهران میشد. درود بر کردها و همچنین آمریکا و اروپا که امدند و بداد کردها رسیدند........................... جنگنده - تهران - ایران: تمام دنیا داره از کردها حمایت میکنه...این ایران است که منزوی شده و جائی در ائتلاف جهانی ندارد.
‌سه شنبه 2 دي 1393 - 01:02
universe123 - لندن - بریتانیا
کردستان را از دست اشغال گران ازاد خواهیم کرد. امپراتوری ماد در راه است و تاریخ کردها زنده خواهد شد.
‌سه شنبه 2 دي 1393 - 01:06
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.