وزیر دفاع: ایران چهارمین قدرت موشکی جهان است

پارسینه : سردار سرتیپ پاسدار دکتر «حسین دهقان» در مصاحبه با برنامه «من طهران» شبکه العالم، در پاسخ به سوؤالی درباره جایگاه کشورمان در میان کشورهای جهان از نظر قدرت موشکی گفت: ایران در میان کشورهای دارای توان موشکی دارای جایگاه مناسبی است و در جایگاه پس از آمریکا، روسیه و چین، قرار دارد.

وی افزود: متناسب با تهدیدات احتمالی علیه کشور، تلاش کرده ایم تا برد موشک هایمان را افزایش دهیم و در این زمینه به بردهای لازم رسیده ایم.

** تلاش برای رادار گریز کردن موشک ها

دهقان خاطرنشان کرد: در حال حاضر تلاش می کنیم تا دقت اصابت موشک ها و ماندگاری آنها را افزایش بدهیم و موشکهایمان را رادار گریز نماییم.

** امنیت ملی مهم است حتی اگر تهدید آنسوی مرز باشد

وی در پاسخ به سوؤالی درباره اظهارات وزیر خارجه عراق مبنی بر اینکه کشورش مانعی ندارد که هواپیماهای ایرانی مواضع داعش را در این کشور هدف قرار دهند، و اینکه آیا هواپیماهای ایرانی بر فراز عراق پرواز کرده و مواضع داعش را هدف قرار داده اند، اظهار داشت: امنیت ما برای ما مهم است، حتی اگر جریانی خارج از مرزهای ما بخواهد تهدیدی را برای ما ایجاد کند. خط قرمز ما امنیت ملی ما است.

** خط قرمز ما امنیت ملی و عتبات متبرکه در عراق است

وی تأکید کرد: این را ما صراحتا اعلام کردیم که در عراق عتبات متبرکه خط قرمز جمهوری اسلامی ایران است، اگر داعش یا هر جریان مسلحی بخواهد این مراکز را تهدید کنند، جمهوری اسلامی ایران وارد خواهد شد.

سردار دهقان گفت: ما مرزی داریم که برایمان مهم است، اگر داعش بخواهد از این منظر وارد مرز یا حریم ما شود حتما با آن مقابله خواهیم کرد، ولی امروز ما نیازی به آن نمی بینیم؛ آنچه هست اگر دولت عراق به صورت رسمی از ما کمک بخواهد حتما این اقدام را انجام خواهیم داد.

وزیر دفاع درباره حمله هفته گذشته رژیم صهیونیستی به برخی مواضع ارتش سوریه نزدیک دمشق گفت: جریان داعش یک جریان صهیونیستی است و به طور طبیعی اسراییل هر اقدامی که برای حمایت از داعش بتواند انجام بدهد، آن اقدام را انجام خواهد داد و از هر انجام هر اقدامی که باعث تضعیف مقاومت شود، امتناع نخواهد کرد.

سردار دهقان خاطرنشان کرد: این موضوع به افرادی در منطقه باید تفهیم شود که اتفاقاتی که در سوریه و عراق می افتد در واقع به هدف تأمین امنیت اسراییل است.

وی افزود: این افراد باید بدانند زمانی که اسراییل در تجاوز 50 روزه باریکه غزه را می کوبید، داعش هیچ واکنشی به این تجاوز نشان نداد، پس نتیجه می گیریم که آنچه در منطقه انجام می شود، خواست اسراییل، آمریکا و نظام سلطه است و هر کاری که اسراییل انجام می دهد، با هدف تضعیف جبهه مقاومت انجام می دهد.

سردار دهقان گفت: جریان های مقاومت در فلسطین اشغالی، لبنان و سوریه زیرساخت های صنعتی نظامی بسیار قابل توجهی دارند و قادرند که همه مراحل طراحی و تولید موشک ها را انجام بدهند و ما هم در مقاطعی با جریان های مقاومت در بخش های صنعتی و تکنولوژی همکاری کرده ایم و رسماً هم اعلام کرده ایم که با مقاومت در این بخش ها همکاری خواهیم کرد و مقام معظم رهبری هم فرموده اند که کرانه باختری رود اردن نیز باید مانند باریکه غزه مسلح بشود. حمایت از مقاومت در راهبردهای عمومی جمهوری اسلامی ایران قرار دارد، و این امر را دنبال خواهیم کرد.

** آمریکا و اسراییل جرأت تجاوز به ایران را ندارند

وزیر دفاع در پاسخ به سوؤالی درباره تهدیدهای مستقیم آمریکا و رژیم صهیونیستی در سالهای گذشته مبنی بر هدف قرار دادن تأسیسات هسته ای و سایر تأسیسات، گفت: در طول دوران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، هیچ برهه ای را سراغ نداریم که به نوعی آمریکایی ها و اذناب آنان در جهت تضعیف نظام ما اقدامات عملی فروگذار کرده باشند.

سردار دهقان تأکید کرد: آنان هر آنچه که در توان داشتند در حوزه های مختلف نظامی، سیاسی و اقتصادی و فرهنگی به کار گرفتند؛ ولی همه این عداوت ها و کینه ها و محدودیت ها و تحریم ها موجب شده که ملت ما مقاوم تر و موفق تر خودش را به عرصه بیاورد؛ و همه اقدامات آنان را ناکام بگذارد.

وی افزود: اینکه آنان تهدید کردند یا می کنند، و یا همواره بحث از گزینه روی میز می کنند، دال بر پوشالی بودن این تهدید است، به این معنا که اگر قادر به انجام کاری بودند و می توانستند چه مدیریت صحنه و یا مدیریت پیامدهای اقدامات گستاخانه خود را در اختیار بگیرند، به خود تردید راه نمی دادند.

سردار دهقان خاطرنشان کرد: در عین حال که این تهدیدات را جدی گرفتیم، هیچگاه تردیدی در اراده و عزم ملت ما نبوده بلکه همواره حقانیت خود را توانستیم در این مسیر مقاومت به دنیا اثبات کنیم.

وی گفت: امروز هم فکر می کنیم چیزی که آمریکایی ها را ترغیب کرده به اینکه بیایند در فضای متفاوتی با جمهوری اسلامی ایران تعامل کنند، نه از بابت این است که ما به نقطه ای رسیده ایم که بخواهیم تعامل و یا مذاکره را بپذیریم، بلکه بیشتر نیازی که است که آنان دارند که می خواهند فضا را به صورتی ترمیم کنند، تا پیامدهای مثبت تری را برای خودشان و امنیت و چهره از بین رفته و مخدوش و تنفری که در سایه اقدمات آنان در جهان ایجاد شده، اقداماتی را انجام دهند.

وی تأکید کرد: از این رو فکر می کنیم که همواره تهدید می تواند از جانب آمریکایی ها وجود داشته باشد؛ اما آنچه که مهم است، ما در مقابل این تهدیدها همواره از بالاترین سطح آمادگی برخورداریم و مطمئنیم که هیچگاه آمریکا و اسراییل به خودشان جرأت اینکه بخواهند به ما تجاوز کنند، نخواهند داد.

سردار دهقان افزود: اساسا هم موضوع موشکی در بحث مذاکرات هسته ای در هیچ زمانی از طرف ما پذیرفته نشده است، و اکنون نیز طرف مقابل اصراری بر این موضوع ندارد.

** هیچ اراده ای نمی تواند موضوع موشکی را روز میز مذاکره هسته ای بگذارد

وی در پاسخ به سوؤالی درباره تلاش های آمریکا و گروه 1+5 برای وارد کردن موضوع سامانه های موشکی ایران در مذاکرات گفت: آنچه که امروز با 1+5 درباره آن مذاکره می کنیم، صرفا موضوع هسته ای است و به غیر از موضوع هسته ای هیچ موضوع دیگری در دستور کار قرار نگرفته و نخواهد گرفت.

سردار دهقان خاطرنشان کرد: بخش موشکی مربوط به توان دفاعی جمهوری اسلامی ایران است و این موضوعی است که ما تصمیم می گیریم چه باشد و چه نباشد؛ و هیچ اراده ای نمی تواند خارج از اراده ما خودش را بر تصمیماتی که که ما در این حوزه می گیریم اعمال کند، و اساسا هم موضوع موشکی در بحث مذاکرات هسته ای در هیچ زمانی از طرف ما پذیرفته نشده است، و اکنون نیز طرف مقابل اصراری بر این موضوع ندارد، و به عبارتی پذیرفته که جزو مقوله های مورد مذاکره نیست.

** داعش جریانی تکفیری - صهیونیستی و تهدیدی برای منطقه و جهان است

سردار دهقان در پاسخ به سوؤالی درباره کمک های جمهوری اسلامی ایران به عراق جهت مقابله با گروه تروریستی داعش و واقعیت نقش ایران در زمینه مقابله با داعش در عراق گفت: داعش را جریان تکفیری صهیونیستی و همچنین تهدیدی برای منطقه و جهان می دانیم، از کشورهای مختلف اروپایی و اقصی نقاط جهان افرادی با انگیزه های مختلف به داعش پیوستند و با آن همکاری می کنند و بسیاری از جنایات ضد انسانی و ضد بشری را که اساسا در تاریخ بشر سابقه نداشته است، انجام می دهند.

وی افزود: این افراد به طور طبیعی یک روز به کشورشان باز می گردند، و اگر قرار باشد این نوع رفتار در آن جا در سایه این اندیشه غلط تحقق پیدا کند به طور حتم یک تهدید جدی برای بشریت در همه جا شکل می گیرد.

** آموزش و تجهیز داعش توسط آمریکا و رژیم صهیونیستی

سردار دهقان خاطرنشان کرد: داعش را یک جریان محلی نمی دانیم، بلکه اسراییل و آمریکا داعش را در بحث آموزش و تجهیز پشتیبانی می کنند، متاسفانه برخی از کشورهای منطقه با برداشت و تحلیل غلطی که از وضعیت دارند، در این راستا همراهی می کنند؛ تصور آنان این است که با تقویت داعش قادرند ابعاد و دایره نفوذ جمهوری اسلامی ایران را محدود و کشورهای اسلامی را گرفتار وضعیتی خطرناک کنند .

وی تأکید کرد: امروز ما شاهد نابودی و تخریب زیرساخت های اساسی سوریه و عراق توسط این جریان صهیونیستی هستیم، همچنین دهها هزار نفر را در مناطق مختلف قتل عام کرده و نسل کشی می کنند، این یک جریان ضد ثبات در منطقه است.

** به دولت های سوریه و عراق سلاح و مشورت می دهیم

وزیر دفاع گفت: بطور طبیعی در سوریه و عراق ما با دولت ها برای حفظ ثبات و امنیت آنان همکاری می کنیم؛ ما ثبات و امنیت در سوریه و عراق را در راستای ثبات و امنیت منطقه می دانیم.

سردار دهقان افزود: در بعد سلاح و تجهیزات، معمولا دولتهایشان از ما خرید می کنند و در بعد آموزش و مشاوره در خدمت ارتش و نیروهای مقاومت سوریه و لبنان و عراق هستیم، این را خیلی روشن و صریح اعلام کردیم.

** حضور سردار سلیمانی در جرف الصخر برای مشاوره و راهنمایی است

وی همچنین درباره گزارش هایی درباره حضور سردار قاسم سلیمانی در عراق و فرماندهی برخی از عملیات مانند عملیات جرف الصخر گفت: حتی اگر سردار سلیمانی در آن جا حضور پیدا کرده و می کند، باز هم از موضع مشاوره، راهنمایی و آموزش است؛ ما نیرویی را به عنوان نیروی ایرانی در سوریه و عراق مستقر نکرده ایم، افرادی نیز که در آنجا حضور یافته اند جهت مشاوره و آموزش هستند، تا به سازماندهی و آموزش کمک کنند، و در زمینه طرح های عملیاتی مشاوره دهند.

وزیر دفاع گفت: فرماندهان صحنه همگی محلی هستند، نیروهای عمل کننده همه مردم عراق هستند، امروز معتقدیم مردم عراق به همراه دولت و مرجعیت قادرند مساله عراق را حل کنند و همانگونه که تا کنون موفقیت های چشمگیری را کسب کرده اند انشاء الله در آینده نزدیک عراق را از لوث وجود این جریان صهیونیستی و تکفیری پاک خواهند نمود.

سردار دهقان تأکید کرد: خبر وجود موشک های ایرانی در انبار اطراف دمشق که مورد تجاوز اسراییل قرار گرفت، صحت ندارد و تردیدی نداریم که اسراییل در هر جایی که بتواند امکانات مقاومت را نابود کند، از هیچ کاری دریغ نخواهد کرد.

سردار دهقان درباره موضوع کمک های نظامی ایران به ارتش لبنان و ممانعت های آمریکا از رسیدن این کمک ها گفت: امنیت لبنان برای ما مهم است و در ارتباط با مسایل عراق و سوریه هم تعریف می شود.

وی افزود: آنچه که از نظر ما اصل بود، این است که مانع تبدیل شدن فضای درگیری های سوریه، عراق و لبنان به فضای درگیری های شیعه و سنی بشویم، لذا به دولت لبنان پیشنهاد اعطای کمک های نظامی را دادیم تا دولت و ارتش این کشور بتوانند با جریان های تروریستی که امنیت مردم را به خطر انداخته اند، مبارزه کنند و فهرستی را هم به مسؤولان لبنانی ارائه کردیم و قرار شد که این فهرست را بررسی کنند.

** اقلام پیشنهادی به مسؤولان لبنانی آماده است

سردار دهقان خاطرنشان کرد: در لبنان قانونی وجود دارد که هر کشور ثانی که بخواهد به دولت بیروت کمک یا هبه ای اعطا کند، این کمک یا هبه باید به تصویب دولت برسد. ترکیب دولت لبنان معلوم است و اعضای این دولت نمایندگان گروه های سیاسی مختلف هستند، لذا وزارت دفاع ایران نتوانست مصوبه ای را از دولت لبنان برای اعطای کمک های نظامی دریافت کند، و هچنان آماده هستیم. اقلامی را که به مسؤولان لبنانی پیشنهاد کرده ایم آماده است، و زمانیکه مسؤولان لبنانی آمادگی خود را برای دریافت این اقلام اعلام کنند، این اقلام را در اختیار آنها خواهیم گذاشت.

به گفته وی، ما نیرویی را به عنوان نیروی ایرانی در سوریه و عراق مستقر نکرده ایم، افرادی نیز که در آن جا حضور یافته اند جهت مشاوره و آموزش هستند.

** موضوع هسته ای، بهانه ای برای مقابله با ایران

وزیر دفاع در پاسخ به سؤالی درباره درخواست آژانس بین المللی انرژی اتمی برای بازدید از سایت پارچین گفت: آژانس تاکنون چند بار پارچین بازدید کرده است، نقاط مورد نظر در آن را مورد بازرسی قرار داده و از برخی نقاط نیز نمونه برداری کرده است. در مقطعی نیز اعلام کردند که به چیزی که نشان دهنده فعالیت در راستای نظامی باشد دست نیافته اند. ولی ما اصولا بر این باوریم که موضوع هسته ای بهانه ای برای مقابله با جمهوری اسلامی ایران و نفوذ آن در منطقه و جهان است؛ و آنها در این زمینه هیچگونه سند و دلیلی ندارند. علاوه بر این، معمولا منابع خبری آژانس، اسراییلی ها و منافقین هستند و آژانس به عنوان یک نهاد بین المللی بازیچه دست دشمنان ما قرار گرفته است.

سردار دهقان با تأکید بر شفافیت فعالیت هسته ای جمهوری اسلامی ایران و انجام آن زیر نظر آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت: در حال حاضر نیز ناظران، آژانس در مراکز فعالیت هسته ای ایران، مستقر هستند و اقدام به نظارت می کنند و موضوعی پنهانی نداریم که آن را از کسی مخفی نگهداریم. با این وجود اعلام کرده ایم که اگر سند متعبر قابل استنادی وجود داشته باشد، آمادگی پاسخگویی در این باره را داریم.

** در مذاکرات اخیر اسناد جعلی ارائه شد

وزیر دفاع افزود: خوشبختانه در دور اخیر مذاکرات هسته ای مجموعه ای از اسناد جعلی از سوی آژانس ارائه شد که در جلسه کارشناسی برای بررسی این مباحث، خود آنها به فقدان سندیت این اسناد اعتراف کردند. بلکه حتی در مقابل از مسؤولان ایرانی می خواستند تا سندی در اختیار آنها بگذارند. این در حالیست که آنها هنوز مدعی هستند. اما بارها اعلام کرده ایم که انحراف و فعالیت [خارج از چارچوبی] نداشته ایم و اتهام های مطرح شده در این باره علیه ایران، بی اساس و نابجاست. از این رو اعلام کرده ایم که چنانچه اسنادی مبنی بر انجام این فعالیت ها از سوی ایران در اختیار دارند، به آن پاسخ خواهیم داد.

وزیر دفاع ایران با درخواست از آژانس بین المللی انرژی اتمی برای خودداری از پرونده سازی علیه ایران با استناد به اخبار منتشره از سوی صهیونیست ها و منافقین، تأکید کرد: آژانس تاکنون بارها به این جمع بندی رسیده که اخبار مذکور فاقد اعتبار و نادرست هستند و مطرح کردن مجدد مسایل با استناد به این اخبار، به منزله تداوم بهانه جویی برای ادامه این نزاع است.

** آمادگی ایران برای بازدید بازرسان آژانس از منطقه مریوان

سردار دهقان با اشاره به ادعاهای واهی آژانس درباره فعالیت هسته ای ایران گفت: اخیرا آژانس ادعا کرد که ایران در منطقه مریوان، اقدام به انجام تستی کرده است. به همین دلیل از ما درخواست کردند تا این منطقه را مورد بازرسی قرار دهند. ما نیز با اعلام آمادگی در این زمینه از آژانس پرسیدیم که مریوان کجاست و چه فعالیتی در آن انجام می شود و بیایید این منطقه را بازرسی کنید. آنها مصرانه پیگیر این موضوع بودند. ما در مرحله اخیر مذاکرات، اعلام کردیم که بیایید و این منطقه را مورد بازرسی قرار دهید. آنها پاسخ دادند که ما نیازی نداریم مریوان را ببینیم!

مشروح این مصاحبه یکشنبه شب 30 آذر ماه ساعت 21:30 دقیقه از شبکه العالم پخش می شود.

+42
رأی دهید
-115

sharafYabi - بیمبه - انگولا
روسیه هم اولین قدرت موشکی و هسته ایی دنیا است. S300 را هم به شما نداد، اما ببینید که این همه موشک و هسته نتونست اقتصاد و رفاه ملت را تضمین کنه و پولشان و اقتصادشان ظرف دو ماه شد نصف. دنبال چه میگردید؟ تا زمانی‌ که از گرفتن تصمیمات به وسیله زیر شکم و تستوسترون دست برندارید و از عقل ملت استفاده نکنید، راه به جای نخواهید برد. ضمنا دوست دارم بدونم که این قدرت چهارم در دنیا به قیمت پانصد میلیارد دلار تمام شد و یا بیشتر؟ و چه کارهای دیگر با این پول برای ملت میشد انجام داد؟
شنبه 29 آذر 1393 - 18:36
perser68 - فلوریدا - آمریکا
درغگو،درغگو، درغگو،کلاهبردار، کلاهبردار،کلاهبردار،شارلاتان ،شارلاتان ،شارلاتان.. این کل حکومته منفور آخوندیه و نه بیشتر!
شنبه 29 آذر 1393 - 18:38
razmandeh - استکهلم - سوئد
آچه آّر آّر کردن تا کی‌ ؟؟؟ آچه کی‌ دیدید یک الاغ توی مسابقات قهرمانی اسب دوانی شرکت کنه !!!! الاغ فقط باید آّر آّر کنه !!!! البته سرداران ما این کار را خوب بلدند !!!!!
شنبه 29 آذر 1393 - 18:40
paksan - آمریکا - آمریکا
پس کره شمالی که موشکهاش رو کپی میکنید چی؟ اسرائیل چی؟ بازم بگم!!! خداشفا بده این بدبختهای مغرور رو.. با این کارها میخواید کی رو بترسونید؟ شماها بهتره درباره اثر صنایع هسته ای روی 125 صنعت توضیح بدید و این حرفهای تخیلی رو بگذارید برای سرکار گذاشتن جنتی و احمد خاتمی...
شنبه 29 آذر 1393 - 18:47
smart292 - ونکوور - کانادا
خوب که چی‌؟ در عوض از نظر اقتصادی ،رتبه آخر را دارد ، از نظر فساد رتبه اول را دارد و فاسد‌ترین کشور دنیا است.،از نظر تروریسم رتبه اول را دارد ،از نظر رعایت نکردن در حقوق بشر رتبه اول را دارد ،رتبه اول اعدام‌ها را در جهان دارد،و در ضمن صدام حسین و قذافی هم این موشک‌های روسیه و چین را هم داشتند و دیدید که چه عاقبتی داشتند . این هنر نیست ، بلکه آدم کشی است، دزدیدن پول‌های ملی‌ توسط رهبر دزد ایران و آن سپاه بی‌ لیاقت است.به امید آزادی مردم ایران از این رژیم استبدادی اسلامی
شنبه 29 آذر 1393 - 19:08
acemeace - کلن - آلمان
ایران پس از زیمباوه، افغانستان و نیکاراگوئه در مقام چهارم قرار گرفته
شنبه 29 آذر 1393 - 19:19
رضا بندری - کلن - آلمان
خیلی زر میزنه.معلوم نیست چی میزنن که اینطوری میرن فضا؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!
شنبه 29 آذر 1393 - 19:26
xavii - لندن - بریتانیا
قطعاً درست فرمودن، خدا حافظشون باشه
شنبه 29 آذر 1393 - 20:43
Darya_ir - دوسلدورف - المان
کشوری که تمام هواپیماهای مسافربری اش کهنه و از رده خارج شده از اوکراین وروسیه و ترکیه میخرد . وجان صد ها مسافر ایرانی را گرفته .است انوقت وزیر دفاع مدعی است که .. ایران چهارمین قدرت موشکی جهان است . واقعا مسخره است .
شنبه 29 آذر 1393 - 21:13
arzoye ensaniat - استکهلم - سوئد
جلوی قاضی ملغ بازی،وزیر خارج ایران لوو داد چی‌ دارید،دیگه چهارتا بشگه نفت را رویهم گذاشتید ،پرش کردید باروت ،اسمشو گذاشتید موشک،به سمت شرق شلیک کنی‌،یا رو هوا منفجر می‌شه یا غرب میاد زمین،ماله بد بیخ ریشه صاحبش،دنیا از شما بهتر میداند شما چی‌ دارید،خالی‌ نبندید،ابرو تون که ندارید بیشتر میره،از ما گفتن.
شنبه 29 آذر 1393 - 19:28
Shirdel - لندن - انگلیس
ماشالله ایران موشکی
شنبه 29 آذر 1393 - 20:09
parsi parsi - کرمان - ایران
ایران نهم است ،چهارم فرانسه است. به ترتیب امریکا روسیه چین فرانسه هند انگلستان ژاپن کره ایران اسرائیل .
شنبه 29 آذر 1393 - 21:17
فاطی قاطی - موگادیشو - سومالی
زرشک.این هالو هنوز داره خواب میبینه نکبت.چهارمین قدرت زر زدن هست بعد از سودان وسومالی و پاکستان وافغانستان.
شنبه 29 آذر 1393 - 21:22
انگوری انگوری - لندن - انگلیس
ماشالله بابا ۳۵ سال مملکت را به .. دادند که تو فشفشه هوا کردن ۴رم بشن ، احسند ! آوریییین
شنبه 29 آذر 1393 - 20:04
فدای آقا - اودنسه - دانمارک
احسنتم و درود بر جمهوری‌اسلامی شیعه اتمی ایران. ای دشمنان مشرک ولایت بدانید که در ایمان و تقوی در رتبه نخست هستیم. این همیشه ثابت شده که ایمان بر شمشیر پیروز است. پس با یک محاسبه ساده و منطقی به این نتیجه می‌رسیم که ولایت امام زمان عج قدرتمندترین در جهان است و انشالله بزودی شاهد ظهور مبارک امام عصر اجل الله و تعالی فرجه و الشریف خواهیم بود. پروردگارا هر چه زودتر فرج مولای ما را برسان و آن هم‌وطنانم را که هنوز در بطلان هستند به راه راست هدایت بفرما. آمین.
شنبه 29 آذر 1393 - 21:20
danial nabi - استكهلم - سوئد
دروغ یا راست، آمریکا و عیادی اوباش تا حالا که جرات حمله به ایران را نداشته، حالا هی‌ بعضیها اینجا الکی‌ قدرت ایران را به تمسخر بگیرند، در اصل خود را مسخره میکنند،. در مورد ار کیو ۱۷۰ هم همین اراجیف را می‌گفتند و خود را جر و واجر میکردند.
شنبه 29 آذر 1393 - 22:22
animallover - آکلند - نیو زیلند
شکسته نفسی نفرمایید… اولید داداش . چون شما ایمان دارد ولی امریکا,روسیه , چین که ندارند.
شنبه 29 آذر 1393 - 23:21
shahram73 - لندن - انگلیس
در صد سال اخیرمیلیونها نفر جان خود را از دست داده اند یک تاریخ نویس انگلیسی نوشت .قرن بیستم خوننینترین قرن تاریخ بوده است ؛ تعداد کشته شدگان درجنگها در قرن بیستم سه برابر تعداد کشته گان در کل جنگها ازقرن اول میلادی تاسال 1899بوده است؛ ازسال 1914 بیشتر از صد میلیون نفر قربانی جنگها شده اند تصورش را بکنید بیش از صد میلیون نفر جان خودشونو از دست داده اند از دست دادن یک نفر در جنگ فاجعه ای جانگداز و درد آور است حال تصورش را بکنید این مصیبت جانسوز دل میلیونها نفر را فشرده م وبه درد آورده ؛ ولی در کلام مقدس پیشبینی شده که خدای آسمانها سلطنتی را که تا ابدالاباد زایل نشود برپا می کنه واین سلطنت به قومی دیگر منتقل نخواهد شد بلکه تمامی آن سلطنتها را خورد کرده مغلوب خواهد ساخت وخودش تا ابدالاباد استوار خواهد ماند؛دانیال.44.2
شنبه 29 آذر 1393 - 23:44
آغا فدام - دوسلدورف - آلمان
آغا فدای هممون، راست میگن به جون آغا.امامشون که مقوایی و موشکهاشون حتما کاغذی.
یکشنبه 30 آذر 1393 - 01:23
henryaaaa - لوس انگلس - امریکا
زرشک . چاخان . مثل همیشه دروغ ، بزرگ نمایی و غیر واقعی‌. جمهوری دروغ و ریای اسلامی.
یکشنبه 30 آذر 1393 - 02:34
shahram73 - لندن - انگلیس
ایران 4هست ؛ اول ،سومالی .پاکستان ،افغانستان و بعد ایران ، این 4 هستند یکی برای جنگ ودومی رای وسومی بت پرستی وچهارمی خرافات در واقهه نفهمترین آدها اینجاهند حالا خوبه ما اول نیستیم اقای فدای امام
یکشنبه 30 آذر 1393 - 08:23
dara20 - تهران - ايران
خفه بمیر مزدور احمق
یکشنبه 30 آذر 1393 - 09:51
Hamid411 - لس آنجلس - آمریکا
موشکی یا پوشکی؟
یکشنبه 30 آذر 1393 - 10:16
shahram73 - لندن - انگلیس
فدای آقا .می گی امام زمان اصلان پدرش کی مادرش کی وجود خارجی داره در کدوم کتاب آیا کسی اون را دیده چطوری می تونی حرفتو اثپات کنی که اصلان هست ،ولی در کتاب مقدس یوحنا 16.3می خونیم خدا جهان را انقدر معبت نمود و پسر یگانه شو داد تا هرکه به ایمان بیاورد هلاک نگردد بلکه حیات جاویدان ،وهر که به او ایمان نیاورد بر او حکم شده الان .خیلی مواظب باش چه فکر می کنی عاقل باش
یکشنبه 30 آذر 1393 - 07:36
Faryade_Khamoosh - آخن - آلمان
بقول اون دوستى که اولین کامنت را نوشت. اصلا شما خداى موشک اصلا ارتش شما بزرگترین ارتش دنیا. خوب که چى؟ اصلا امریکا و اسرائیل و هیچ احدى جرات نکنه نزدیک بشه به شما. عزیزم برادر نادان الآن دیگه دنیاى جنگ داغ نیست. دنیاى جنگ اقتصادیست. ٣ سوت کل مملکتت فلجه میشه کره شمالى. روسیه رو ببین با اون پهناورى و اون ارتشش و اون همه غرور الآن دهنشون سرویس شده جورى که مجبور شدن به زخائر ارزیشون دست بزنن. بخوان اذیتتون کنن بدجور اذیتتون میکنن.
یکشنبه 30 آذر 1393 - 10:50
kefli iskender - برگن - نروژ
پوتین نیز در رابطه با تایید افاصات جناب وزیر دفاع سردار سرتیپ پاسدار دکتر رزمنده جان برکف پیرو خط ولایت فقیه برادر حسین دهقان(بقول ناصرالدین شاه به القاب ریده شد) گفت ایجاد پایگاههای سپر هسته ای توسط ناتو ریشه در همین نگرانی های غرب از قدرت موشکی ایران دارد . و سپس افزود من دیگه حالا می توانم آسوده بخوابم زیرا که حسین دهقان بیدار است !
یکشنبه 30 آذر 1393 - 13:35
mammal - لندن - انگلیس
مگر اینکه خودتون از خودتون تعریف کنید، در دنیا رسم هست که موسسه‌های معروف این آمار‌ها را میدهند،، ولی‌ تا بحال هیچ کدامشان حرفی‌ از تکنولوژی بالای موشکی ایران نزده. ضمنا همین امروز ویدیو پوتین آمد که وقتی‌ خبرنگار از برنامهٔ موشکی ایران حرف زد کولی خندید، چرا که میدون که چیزی جزٔ پشم نیست
یکشنبه 30 آذر 1393 - 19:09
dimeke - گنبد - ایران
شهرام 73 جان دو سه تا هم آدرس کتاب مقدس بدهید که عیسی گفته باشه مرا و مادرم را بخوانید(به من دعا کنید) یا مرا بپرستید. ممنون خواهیم شد.بزای بستن دهان وهابیها؟!
یکشنبه 30 آذر 1393 - 19:59
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.