پاسخ صادق زیباکلام به حسین شریعتمداری/ نمی شود ما بشویم غرب زده و شما وطن پرست

صادق زیباکلام در پاسخ به سخنان شریعتمداری نوشت:

بسمه تعالی


سرور مکرم جناب آقای حاج حسین شریعتمداری
    مدیر مسئول روزنامه وزین کیهان دامة اقباله

 با سلام و عرض ادب، همانطور که مستحضرند انجمن اسلامی دانشجویان دانشکده ادبیات وعلوم انسانی دانشگاه تهران روز چهارشنبه 26 آذر نشستی برگزار می کنند در خصوص بررسی روند برنامه هسته ایی کشور . آقایان دکتر هرمیداس باوند، احمد شیرزاد، سیروس ناصری و این بنده حقیر از طرف انجمن دعوت شده بودیم. آقای سیروس ناصری البته نتوانستند حضور پیدا کنند . بخش هایی از آنچه که در آن نشست گفته شد توسط سایت ها درج شدند. مطالب گفته شده بالاخص توسط آقای دکتر شیرزاد و بنده با مخالفت و واکنش تند جنابعالی و برخی دیگر از همفکرانتان قرار گرفت.
برخی از این واکنش ها را که بنده بعد از نشست دانشگاه تهران رصد کردم عبارت بودند : مصاحبه خود جنابعالی و جناب سردار محمد کوثری با خبرگزاری فارس؛ اشاره اخبار ساعت 19 شبکه اول (27 آذر)؛ پاسخ های سردار محمد کوثری و آقای هادی ثروتی در برنامه زنده " بدون خط خوردگی" رادیو گفتگو (27 آذر) ، مصاحبه جناب ابراهیم کارخانه ایی رئیس محترم کمیته هسته ایی مجلس، اظهارات سرکار زهره طیب زاده (نماینده محترم مجلس)؛ سرمقاله جناب محمد اسماعیلی در روزنامه جوان (27 آذر) تحت عنوان "دانشگاه تهران پاتوق مخالفان هسته ایی".

اینها بخشی از مطالب دوستان در پاسخ به عرایض بنده و دکتر شیرزاد بودند. بنده هیچ گلایه ایی از جانب آنها ندارم. بالاخره صدا و سیما تعلق به شما دارد و هرچه را که دلتان بخواهد در آن می گوئید. این هم حرف و حدیث تازه ایی نیست. دیش های ماهواره که از در و دیوار مملکت بالا رفته و حتی در روستاهای کشور هم ظاهر شده اند حاصل انحصار شما بر صدا و سیمای کشور است.

جناب شریعتمداری عزیز ، سخن بنده نه اصلاً در باب آنست که بنده در دانشگاه تهران چه گفتم و شما و دوستانتان چه پاسخ هایی داده اید و دارید می دهید ؛ و نه اصلاً گلایه از تحریف، دروغ و روایت یکسویه صدا و سیماست. نزدیک به سه ساعت مطالب نشست دانشگاه تهران در خصوص برنامه هسته ایی کشور ضبط شده که ما آنجا چه گفتیم و شما و همفکرانتان چه پاسخ داده اید. دست کم چند صد دانشجو در آن سه ساعت شاهد و شنونده حرفهای ما بودند و می توانند شهادت دهند که آیا در آن سه ساعت کلامی که در جهت مصالح و منافع ملی کشور و نظام بود گفته شد یا نه؟

جناب شریعتمداری، انگیزه من از نوشتن این نامه به محضرتان بازگو کردن داستانی است که در دوران خردسالی ام که به مدرسه می رفتم اتفاق می افتاد. بعضی وقتها از مدرسه که تعطیل می شدیم در سر راه منزل با بچه های دیگر دعوا می کردیم. من و برخی دیگر از بچه ها هر قدر هم که در دعوا کتک می خوردیم به "بزرگترمان" یک کلام نمی گفتیم. مادرم کشتیارم می شد که "کی تو را به این روز انداخته"، اما یک کلام نمی گفتم. اما برخی از بچه های دیگر بعد از دعوا به "بزرگترشان" مراجعه کرده و به اصطلاح دادخواهی می کردند. حالا جناب شریعتمداری شده داستان من و شما. من و شما بر سر مسئله هسته ایی ، جنگ، آمریکا یا هر مسئله دیگری مجادله مان می شود. بنده در یک سخنرانی ، مقاله یا مناظره مطلبی را می گویم یا می نویسم. جنابعالی هم پاسخ می دهید. اما متاسفانه دعوا فقط میان من و شما نمی ماند. جنابعالی، آقای حمید رسایی و سایر "دلواپسان" توافق ژنو را سال گذشته بدتر از ترکمنچای اعلام فرمودید. بنده اما از توافق ژنو دفاع کردم و از جنابعالی و همفکرانتان این سئوال را پرسیدم که هسته ایی علیرغم این همه هزینه هنگفتی که مستقیم و غیر مستقیم ( هزینه تحریم ها) برای کشور داشته، چه فایده و ثمری اقتصادی برایمان به بار آورده؟ بالطبع شما و دوستانتان هم پاسخ هایی داده اید. اما متاسفانه "دعوا" صرفاً میان من و شما باقی نماند. "بزرگتری" بنام قوه قضائیه وارد مجادله من و شما شد و به شما کاری نداشت اما من را بواسطه آنچه در پاسخ شما در خصوص هسته ایی گفته بودم به اتهام "تشویش اذهان عمومی" و "تبلیغ علیه نظام" به یکسال حبس محکوم نمود. بنده یکسال دوندگی کردم تا با لطف برخی ازمقامات قوه قضائیه حبسم تبدیل شد به 5 میلیون تومان جزای نقدی.
جناب شریعتمداری، این همان حکایت دعواهای دوران مدرسه مان است. نمی شود که شما و دوستانتان هر چه دلتان می خواهد در مورد سیاست های هسته ایی این دولت بگوئید و گفته هایتان مصداق وطن پرستی و انقلابی گری توصیف شود اما اگر کسی سیاست های هسته ایی دولت قبلی را مورد مواخذه قرار دهد گفته هایش مصداق غرب زدگی، شرق زدگی، مزدوری و..... توصیف شود و بعد هم دادستانی انقلاب علیه اش پرونده تشکیل بدهد؟ جناب سردار کوثری هم در برنامه زنده رادیویی هم در مصاحبه با "فارس" علنا می فرمایند که مسئولین قضایی باید با این افراد(یعنی بنده و دکتر شیرزاد) برخورد نمایند. دیگران هم مطالبی قریب به همین مضامین فرموده اند.اگر جنابعالی یا ایشان از مفید بودن آنچه هسته ایی برای کشورببارآورده یقین دارید(که ظاهرا دارید)، پس چرا برای جلوگیری از آنچه که بنده یا دکتر شیرزاد در انتقاد از برنامه هسته ایی می گوییم متوسل به زور می شوید؟ حرفهای بنده یا دکتر شیرزاد در حضورچند صد دانشجو در دانشگاه تهران بود. جنابعالی می فرمایید حرفهای ما درست نبوده و شما درست می اندیشید، بسم الله شما و سردار کوثری،دکتر جلیلی، آقای ثروتی و....بفرمایید که چرا حرفهای ما نادرست و مال شما درست است؟ چرا پای قوه قضاییه را وسط می کشید؟ آیا در کشور های دیگر هم کسانی را که با این یا آن سیاست دولت های شان مخالفت می ورزند یا انتقاد می کنند را خائن، مزدور،صهیونیست،غربزده، وابسته، نفوذی، عامل بیگانه و....خطاب می کنند و خواهان آن می شوند که "قوه قضاییه و یا سایر مقامات دهان آنانرا ببندند"؟


                                                                                                                ایام بکام باد
                                                                                                              صادق زیباکلام
                                                                                بیست و هشتم آذرماه یکهزاروسیصدونودوسه

+206
رأی دهید
-4

omide por jalal - لس‌انجلس - آمریکا
شریعتمداری نوچه اسرائیل است ! مهره نفوذی صیهونیست برای جلوگیری از پیشرفت ِ ایران و به دنبالِ ایجاد موقعیتِ مناسب برای حمله اسرائیل به ایران و ویرانیِ کشور می‌‌باشد ! ایشان که حتا مدرکِ دانشگاهی هم ندارد به کمکِ صهونیست مدیر مسول یکی‌ از قدیمی‌‌ترین روزنامه‌های ایران شده است تا کشور را به ویرانی بکشاند ! یا این است یا باید قبول کنیم که با سهمیه ساندیس و پارتی بازی رهبری شده مسولِ کیهان ! ضمنا حتما محاکمه او را در قبالِ شکایتِ شیرین عبادی با وکالتِ نسرینِ ستوده در یوتوب ببینید و ببینید چگونه با وراجی از دادنِ مدارک به دادگاه طفره میرود ! مدرکِ دروغ گوی !
شنبه 29 آذر 1393 - 01:17
amir-amir - تورنتو - كانادا
نحوه صحبت شما با این آدم منقل نشین خیلى با کلاس و بوى دمکراسى مى دهد این شخص و امٽا ل این ها با دمکراسى و مناظره بیگانه اند و یا اینکه اصلا آن را قبول ندارند اینها گاهى به همسنگر خودى مى پرند و پاچه شان را گاز مى گیرند شما که جاى خود دارید.
شنبه 29 آذر 1393 - 02:01
karaji - گتنبرگ - سوئد
یاسین تو گوش خر میخونی بنده خدا !
شنبه 29 آذر 1393 - 02:18
paksan - آمریکا - آمریکا
شما چه انتظاری دارید از دیکتاتوری خامنه ای؟! در دیکتاتوری خامنه ای حرف زدن آزاد هستش ولی بعدش می برندد زندان و اگر به دیکتاتور بگی آزادی نیست میگه همه که دارن همه چیز میگن و حرفشون رو میزنند؟! بله می زنند و زندان می روند و .. خامنه ای دیکتاتور کوچک یا صغیر بعد از انقلابه که در این 25 سال حکومتش کشور را ویران کرده و حالا با تبلیغات و بگیر و ببند میخواد بگه ما کشور رو ساختیم!؟ بگید خوب این انرژی هسته ای و کیک زرد شما منافعش چیه؟! تولید سوخت برای یک نیروگاهی که تا بیست سال سوختش رو از روسیه خریدید؟! بمب اتم دارید می سازید خوب چرا تقیه میکنید. همه می دانند که فتوا تابع زمان است و هرکسی میتواند فتوا را باطل کنه وقتی دورانش گذشت. یادتون باشه یکی از کله گندهاشون تنباکو رو فتوا داد که حرامه ولی آیا الان خود خامنه ای سیگاری و پیپ نمیکشه؟این خوش رقصی ها فقط دروغه و تنها کسی که گول خورده همین اوبامای بدبخت هستش
شنبه 29 آذر 1393 - 03:28
paksan - آمریکا - آمریکا
مهمترین حرفی که زده شد این بود : فتوای خامنه ای برای حرام بودن بمب اتمی باطل هستش چراکه فتوا تابع زمان هستش و اعتبارش فقط برای همون لحظه اس و میشه به راحتی آنرا شکست . پس لپ کلام اینه که این همه هزینه و بدبختی مردم برای شهوت قدرت دیکتاتور و رسیدن به بمب اتم هستش و خواهید دید با داشتن بمب اتم دیگه مردم را زنده زنده به سیخ میکشند همانکاری که در کره شمالی الان با مردم میکنند و هیچکس نه جرات حرف زدن داره و نه اینکه دنیا میتونه اعتراض کنه.
شنبه 29 آذر 1393 - 03:46
Neda02 - اتاوا - کانادا
یک لحظه فکر کن این شریعت مغز بلغوری تو رفتار و گفتارش تجدید نظر کنه!
شنبه 29 آذر 1393 - 05:15
92ارشام - لندن - ایران
اقای زیباکلام مراقب باش،حسین بازجو به کسی رحم نمی کند.پس از چندبسط تریاک وسرحال امدن میرود بازجویی .به همکارانش دستورمیدهد چه کسانی را ببرند کهریزک و چه کسانی مانند ستاربهشتی مورد رافت اسلامی قراربگیرند.اینها نوازش کردنشان شلاق است.داعش پیش اینها لنگ انداخته است!
شنبه 29 آذر 1393 - 10:55
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.