اوباما: تصمیم سونی برای عدم نمایش 'مصاحبه' اشتباه بود

باراک اوباما، رئیس‌جمور آمریکا تصمیم شرکت سونی را برای عدم نمایش فیلم کمدی مصاحبه، درباره رهبر کره شمالی، اشتباه دانست.

آقای اوباما در پاسخ به سوالی در این زمینه گفت: "سونی یک کمپانی تجاری است و ضربه برگی خورده است. تهدیدهایی علیه کارکنان این شرکت بوده و من نگرانی‌هایی را که این شرکت با آنها روبرو بوده درک می‌کنم. با وجود همه این حرف‌ها، من فکر می‌کنم آنها اشتباه کردند."

سونی در پی تهدید از سوی هکرهایی که به تازگی ایمیل‌ها و داده های مهمی از کامپیوترهای این شرکت را هک و منتشر کردند، اکران فیلم "مصاحبه" (The Interview) را لغو کرد.

در فیلم "مصاحبه" به دو خبرنگار آمریکایی (با بازی جیمز فرانکو و ست روگن) فرصت مصاحبه با کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی داده می‌شود. سپس سیا آن دو را مامور ترور او می‌کند. این فیلم قرار بود در تعطیلات کریسمس امسال در سینماها اکران شود.

اوباما: تصمیم سونی برای عدم نمایش 'مصاحبه' اشتباه بود

باراک اوباما با انتقاد از تصمیم سونی گفت: "تصور کنید وقتی کسی می‌تواند دیگران را به خاطر پخش یک فیلم کمدی این طور مورد آزار قرار دهد، اگر از یک فیلم مستند خوشش نیاید، یا برنامه‌های خبری باشد که از آن خوشش نیاید، آن وقت چه کارهایی ممکن است بکند."

او گفت آمریکا زیر بار خودسانسوری نمی‌رود.

آقای اوباما تاکید کرد که شواهد نشان می‌دهد کره شمالی به تنهایی دست به این حملات زده است.

پیش از ای اف‌بی‌آی، پلیس فدرال آمریکا، کره شمالی را مسئول حمله سایبری به سونی پیکچرز دانست. اف‌بی‌آی می‌گوید تحلیل بدافزارها نشان دهنده ارتباط‌هایی با کره شمالی بوده است.

هکرها که خود را "حافظان صلح" می‌خوانند به تازگی در اخطاری به حملات ۱۱ سپتامبر اشاره و ادعا کردند که "جهان آکنده از وحشت خواهد شد."

این هکرها در پیامی در روز سه شنبه نوشته بودند:‌ "در روزهای آینده هر اتفاقی بیفتد به خاطر طمع سونی پیکچرز انترتینمنت بوده است."

اوباما: تصمیم سونی برای عدم نمایش 'مصاحبه' اشتباه بود

+28
رأی دهید
-5

amir-amir - تورنتو - كانادا
مى توانید بخاطر یک فیلم عده اى را به کشتن بدهید! همین تروریست ها چند روز قبل بیش از صد کودک را در پاکستان قتل عام کردند برایشان خیلى ساده است که تو سینما این کار را انجام دهند.
شنبه 29 آذر 1393 - 02:07
sonixax - آلمان - آلمان
وقتی به یک خواسته ی این تروریستهای کمونیست تن بدهید بیشتر از شما باج میگیرند . باید از همین اول به دهان کثیفشان کوبید.
شنبه 29 آذر 1393 - 03:30
hossein+87= - ایران - ایران
بمیر بابا. به تو چه ربطی داره!! همون غلطی که خودشون میکنن رو میگن کس دیگه ای نباید کنه. اصلا تو کی هستی که میگه اینکار خوبه یا بد؟؟!! الدنگ. تو با احمدی نژاد تو خریت خیلی فرق ندارین.
شنبه 29 آذر 1393 - 06:53
0102 - هرات - افغانستان
اوه اوه حسین جون داغ کردی حسابی! یه دستشویی برو شک نکن که خیلی برات خوبه ههههههههه
شنبه 29 آذر 1393 - 16:42
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.