با خواندن دعای «اللهم کن لولیک» در سازمان ملل، شوق دیدار ولیعصر ایجاد نمی‌شود

 این استاد حوزه و دانشگاه صبح امروز جمعه، ۲۸ آذرماه، در مراسم سوگواری عزاداری ایام پایانی ماه صفر در بیت شهید صدوقی طی سخنانی گفت: حضرت ولیعصر آب حیات است و برای دیدن و زیارت او باید تشنه دیدار شد.

وی افزود: باید در وجود انسان نسبت به این آب حیات بخش، تشنگی و طلب ایجاد شود، چراکه آب و تشنه هر دو به دنبال یکدیگرند.

ناصر نقویان تاکید کرد: این نیاز و عطش با تسبیح چرخاندن، دعای ندبه خواندن، سینه زدن و دعای اللهم کن لولیک خواندن در سازمان ملل ایجاد نمی‌شود.

وی در این رابطه به بیان روایتی پرداخت و گفت: مردم به‌طور گسترده برای استخاره و کارهای خود مدام به پیامبر مراجعه می‌کردند تا وقتی که وحی شد هرکس می‌خواهد به دیدن پیامبر برود باید صدقه بدهد، پس از این مراجعات کم شد و همان‌ها می‌گفتند چرا وقت رسول اکرم را بگیریم! ولی علی (ع) برای دیدن رسول اکرم صدقه می‌داد و برای عشق‌اش هزینه می‌داد.

این استاد حوزه گفت: دوست راننده‌ای می‌گفت روز تولد امام عصر از مسافران کرایه نمی‌گیرم و به مسافران می‌گویم آقا حساب کرده است! برخی آقایان و خانم‌های بدحجاب و... هم می‌پرسیدند آقا کرایه ما را هم حساب کرده؟ می‌گفتم بله! آقا آنقدر مهربان است که کرایه بدحجابان را هم حساب کرده است!

نقویان گفت: همین کار این راننده چه تاثیراتی در دل مردم ایجاد کرده که شاید یک طلبه نتواند این کار را روی منبر انجام دهد.

وی نمونه دیگری را نیز عنوان کرد و گفت: هنگام رمضان در آنکارا بودم. صف طولانی تشکیل شده بود و می‌گفتند افطاری رایگان است! از اعتقادات و حجاب سوال نمی‌کردند و حتی به خانم‌های بی‌حجاب هم افطاری می‌دادند ولی برخی امروز تقواسنج و تفتیش سنج دارند!

نقویان به رفتار امیرالمومنین هم در این رابطه اشاره کرد و گفت: حضرت افطار خود را به اسیری که معلوم نبود چه آیینی دارد، بدون پرسش بخشید.

حجت الاسلام نقویان در بخش دیگری از سخنانش به زمان ظهور ولیعصر اشاره کرد و گفت: با آمدن حضرت ولیعصر، ماکت بهشت در دنیا رونمایی می‌شود؛ نجابت، پاکی و درستی در جامعه گسترده می‌شود و مردم آن را لمس می‌کنند.

وی نمونه بارز این رفتار با صداقت را حاج سید جواد حیدری عنوان کرد و گفت: وقتی آن مرد به رحمت خدا رفت، هیجان و ولوله در مردم یزد افتاد، مردمی که نه برای پول گرفتن بلکه برای دیدار به سراغش می‌رفتند.

ناصر نقویان در پایان گفت: دنیا، عروس ۷۰ سالهٔ بزک شده است، در حالیکه ما از این غافل هستیم واگر روی واقعی او را ببینیم از دنیا روی بر می‌گردانیم.

+61
رأی دهید
-15

مدافع حق - مادرید - اسپانیا
قرن بیست ویکم مردک چه مزخرفات و موهوماتى به خورد مردم میده بد تر از همه تحصیل کرده هاى هم هستن که قبول میکنن این چرندیاتو .. ماکت بهشت !!! غیبت کبرا ؟؟؟؟؟
جمعه 28 آذر 1393 - 21:23
arian1 - ابادان - ايران
چرا در دین شیعه انقدر برای خدا رقیب درست می کنند چرا باید بجای صحبت کردن از خالق هستی وپرستش خداوند یکتا از یک بنده خدا ومخلوق او صحبت کنند وبنده خدا را مهمتر از خود خداوند نشان دهند اخر این اخوندهای فاسد واحمق چه هدفی از بت سازی مخلوقات پروردگار دارند.
جمعه 28 آذر 1393 - 21:35
amir-amir - تورنتو - كانادا
اگر این امام زمان و تفاسیر فتنه و روضه کربلا را از شماها بگیرند به خدا قسم که هیچ چیز دیگرى در چنته ندارید که به مردم عرضه کنید.
جمعه 28 آذر 1393 - 22:15
perser68 - فلوریدا - آمریکا
با آمدن حضرت ولیعصر، ماکت بهشت در دنیا رونمایی می‌شود.. تازه ماکتش رونمایی میشه؟؟؟ چرت نگو مردیکه !با این حرفا شکم مردم سیر نمیشه!.
جمعه 28 آذر 1393 - 23:10
razmandeh - استکهلم - سوئد
بیچاره امام زمان پاش برسه ایران بجرم فتنه و براندازی میبرندش کهریزک !!!!! بعدش هم رهبر میگه غیبت زیاد بوده برو و ولی‌ خودتو بیار حالا این بیچاره باید بره باباشو بیاره !!!! فکر کنم از ترس این چیز هاست که از توی چاه بیرون نمیاد !!!!
شنبه 29 آذر 1393 - 00:07
metti - تهران - ایران
فستمعون القول ویتبعون الاحسنه...مرسی اقای نقویان درسته که هنوز خیلی رعایت میکنی و جرات نداری به سره مار حمله کنی ولی حرفت زیبا بود برسد به دست مراجع دنیاپرسته رزل مفت خور و بی وجود شیعه...
شنبه 29 آذر 1393 - 08:56
ANTI JAHL - هامبورگ - آلمان
amir-amir - تورنتو - کانادا-- نه عزیز اشتباه میکنی‌، اگه همرو زشون بگیرن تازه تخصص اصلی‌‌شون کمر به پایین هستش
شنبه 29 آذر 1393 - 14:07
غربت سرد - بروکسل - بلژیک
چه ناتویی بوده محمد؟ دیده مفتی داره استخاره میکنه،گفته وحی شده که بایست پول بدید؟!!
شنبه 29 آذر 1393 - 20:20
کوروش مهری - یزد - ایران
1-امام زمان(موهوم)خوب ابزاریه دست آخوند واسه خر کردن ملت2-پیامبرهم راه کلاشی رو بلد بوده مثل همه آخوندا!!3-بهشت واسه فریب ملت هنوز هم کار میکنه.تف بر هر چی آخونده!!وخاک بر سر هر چی
یکشنبه 30 آذر 1393 - 07:58
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.