پاسخ پرویز پرستویی به حرف‌های شریفی‌نیا / جایی که ایشان باشد، پا نمی‌گذارم

 محمدرضا شریفی‌نیا بازیگر سینما و تلویزیون در بخشی از گفت و گویش با روزنامه سینمایی بانی فیلم به بازیگرانی پرداخته بود که آن‌ها را وارد سینما کرده است. ا در همین مصاحبه گفته بود که نقش رضا مارمولک را در فیلم «مارمولک» کمال تبریزی قرار بوده او بازی کند.

پرویز پرستویی که نقش رضا مارمولک را به شکل درخشانی در این فیلم اجرا کرده، حالا به شریفی‌نیا پاسخ داده و گفته که «خدا آن روز را نیاورد که بخواهم جایگزین شریفی‌نیا شوم.»

پرستویی که با ایسنا گفت‌وگو کرده، اظهارات شریفی‌نیا درباره نقش رضا مارمولک را از اساس کذب خوانده و گفته: «این موضوع مهمی نیست و ممکن است یک نقش به چند نفر پیشنهاد شود اما چیزی که آزارم می‌دهد خلاف واقع‌ گویی‌است. کاملاً مطمئنم منوچهر محمدی تهیه‌کننده «مارمولک» که فیلم‌نامه از طرح ایشان شکل گرفت پیشنهاد این نقش را به کسی نداده و از همان ابتدا که فکر این فیلم را مطرح کرد، نقش رضا مارمولک را به من پیشنهاد داد؛ زمانی که حتی نه نویسنده و نه کارگردان انتخاب‌شده بود. خوشبختانه در طول 46 سال بازیگری که هیچ ادعایی هم در کارم ندارم، جایگزین کسی نبوده‌ام.»

پرستویی بابیان اینکه اگر این گفته‌ها از سوی شخص دیگری مطرح می‌شد، جواب نمی‌داده است، اظهار کرده: «همیشه گفته‌ام جایی که شریفی‌نیا باشد حضور پیدا نمی‌کنم. حتی اگر بفهمم نقشی قبل از من به او پیشنهادشده باشد، قطعاً قبول نمی‌کنم، هدفی که سال‌ها دنبال کرده‌ام. برنامه «هفت» بارها من را برای حضور در استودیو دعوت کرده است و یکی از دلایل اصلی‌ که نپذیرفتم، نشستن ایشان بر روی آن صندلی است. متأسفانه آن‌قدر اعتمادبه‌نفس دارد که هر چه به ذهنش می‌آید، می‌گوید.»

شریفی‌نیا در این مصاحبه گفته بود که بازیگران بسیاری را به سینمای ایران معرفی کرده یا برای بازی نقش‌هایی پیشنهاد داده که برایشان موفقیت به همراه داشته است. در بین بازیگرانی که شریفی‌نیا از آن‌ها اسم برده، نام بازیگرانی چون زنده‌یاد خسرو شکیبایی، لیلا حاتمی، حسن پورشیرازی، پارسا پیرزفر و. به چشم می‌خورد.

پرستویی با اشاره به این صحبت‌ها گفته: «متأسفانه در بین اسامی که نام‌برده شد از خسرو شکیبایی اسم برده شده که تعصب زیادی روی او دارم و متأسفانه دستش از دنیا کوتاه است و این من را بسیار اذیت کرد. ایشان مدعی شده خسرو شکیبایی را برای «سالاد فصل» انتخاب کرده و جایزه‌ گرفته است. زمانی که شکیبایی در تئاتر و سینما بازیگر حرفه‌ای بود شریفی‌نیا هنوز بازیگر نشده بود و قبل از «سالاد فصل» هم شکیبایی در «هامون» جایزه گرفته بود.»

پرستویی ادامه داده: «یا ویشکا آسایش که در سریال «امام علی (ع)» توسط دایی‌اش مازیار پرتو معرفی شد و ایشان مدعی معرفی این بازیگر شده‌ است، همچنین لیلا حاتمی. درواقع شریفی‌نیا مدعی است همه جماعت سینما را او معرفی کرده و همه نقش‌ها هم برای او نوشته می‌شود و هنگامی‌که وقت ندارد، به سراغ بازیگر دیگری می‌روند. واقعاً باید به ایشان دست‌مریزاد گفت که آن‌قدر پرکار هستند و سرشان شلوغ است.»

+616
رأی دهید
-5

رضا چتری - ژاپن - کبک - کانادا
بهتزین حیوانی که می شه در شان شریفی نیا ی پاچه خوارِ نون به نرخ روز خور. ( آغشته به خون مردم) زد آفتاب پرست هست!
جمعه 28 آذر 1393 - 21:41
zahra50 - اتاوا - کانادا
من مطمئنم شریفی نیا به روح اعتقاد داره ...خیلی هم اعتقاد داره ...
جمعه 28 آذر 1393 - 22:15
kiyanzx1 - استکهلم - سوئد
اقاى پرستویی عزیز ، خودتو ناراحت نکن ،، شریفى نیا بودن عرضه پاچه خوارى میخواهد که فقط خودش اینکار است !! وقتى که میگن طرف شریفى نیاى ایرانه ،بدترین فحش سینمایی ایرانه !!
جمعه 28 آذر 1393 - 22:19
Perspolisi - سیدنی - استرالیا
ای ول پرویز خان خوب گذاشتی تو کاسه این مردک کاسه لیس. تصور کن با اون هیکل نخراشیدش میخواست از دیوار راست بالا بره خشتک و زیر خشتک با هم جر میخورد. بی شرفنیا فقط باید تو فیلمای پاچه خاری و زن بازی شرکت کنه
جمعه 28 آذر 1393 - 22:26
92ارشام - لندن - ایران
شریفی نیا بسیار چاپلوس است و هیچگاه از پاچه خواری دست برنمی دارد.اگرچه او دوستدار احمدی نژاد است و ملیجک مسعود ده نمکی اما هنوز کوچکتر از اینه که در مورد پرویزپرستویی حرف برند.
جمعه 28 آذر 1393 - 22:29
بی هوا - استکهلم - سوئد
پرویز خان. تو عزیزی تو پاکی تو سروری. دوست دارم و بهت افتخار می کنم
جمعه 28 آذر 1393 - 22:31
zpirooz - آخن - آلمان
بابا ولش کن آقای پرستویی عزیز. بعد از سال 88 خوشبختانه بیشتر مردم شخصیت این آقای نامحترم رو شناختند.
جمعه 28 آذر 1393 - 23:17
آریان هامبورگ - هامبورگ - آلمان
شاید از بعضی بازی های شریفی نیا در بعضی فیلمها، خوشم آمده باشه و بهش آفرین گفته باشم اما در کل از این مرد بدم میاد. متاسفم که نامش گاهی در کنار نامهای جاویدان ایران همچون خسرو شکیبایی و پرویز پرستویی و غیره قرار میگیره
جمعه 28 آذر 1393 - 23:20
araz 32 - تبیلیسی - گرجستان
والله به نظر بنده ,بی شرفی نیا چیز زیادی میل کردن ,حداقل در مورده عمو خسرو . و شما استاد پرستویی همیشه پاینده باشید!
جمعه 28 آذر 1393 - 23:38
آتیشپاره - گنت - بلژیک
میگن خدا سرشت انسان ها رو از گل آفریده ،قطعاً این وسط یه عده فرشتهء عمله بنا هستند که فرغون فرغون واسه اوستا کریم خاک میارن و گل درست میکنن و میدن دست حاجی.اما این وسط یه روایتی ام هست که میگه :از اونجا که کار خیلی سنگین و در واقع این فرشته های بخت برگشته فرصت قضای حاجت ندارند از سر ناچاری ،نه که فکر کنید چون با صاحاب کار لج دارن دا نه ،فقط از سر ناچاری لای این گل و خاکا خودشون رو خالی میکنند.اینه که این وسط یکی میشه خسرو خوبان یکی ام میشه شریفی نیا.فقط اگه من دستم برسه به اون فرشته نالوطی که قاطی گل آغا کارخرابی کرد...
شنبه 29 آذر 1393 - 00:35
fesgeli - سوئد - اوپسالا
زده بد پرویز خان گٔل، هم بازیگره خوبیه هم آدم با شخصیته
شنبه 29 آذر 1393 - 00:42
sia-2012 - تهران - ایران
انگل بازیگران ایزانی همین عنتر میمون شریفی نیا بی نمک و خودشیرین !!!! این یارو (شریفی نیا) فیس بوک داره؟؟؟ بریم اونجا از سر تا پا ابادش کنیم ؟؟؟؟؟؟
شنبه 29 آذر 1393 - 04:08
MehranIrani - تهران - ایران
خودش میگه نقش! آقای شریفی نیا خود مارمولکه دیگه نیاز نیست نقششو بازی کنه
شنبه 29 آذر 1393 - 06:36
sia-2012 - تهران - ایران
انگل بازیگران ایزانی همین عنتر میمون شریفی نیا بی نمک و خودشیرین !!!! این یارو (شریفی نیا) فیس بوک داره؟؟؟ بریم اونجا از سر تا پا ابادش کنیم ؟؟؟؟؟؟
شنبه 29 آذر 1393 - 04:09
تیرداد - تهران - ایران
استاد پرستویی کجا و این مرتیکه الدنگ بیشرف نیا کجا؟
شنبه 29 آذر 1393 - 08:14
siavash33 - کردستان - ایران
پرستویی خوده عشقه . بی نظیره
شنبه 29 آذر 1393 - 10:19
اصحاب کهف - بروکسل - بلژیک
البته پربیراه نیست پیشنهاد نقش یه آدم پست و مزور رو به دوروترین و منفورترین آدمها ارائه کردن پرویز خان...اتفاقاً بنظرم باید تایید میکردید و بخاطر چنین تناسب بین نقش و واقعیت،به کارگردان دست مریزاد میگفتید.بقول معروف نقش به تنش مینشست.
شنبه 29 آذر 1393 - 10:20
siavash2a - تهران - ایران
شریف نیا یک خانوم بازه تیره.همیشه یک البومی از عکس تو کیفشه
شنبه 29 آذر 1393 - 11:25
زیک بمیچ - اسلو - نروژ
وای به روزی که گدا معتبر شود...
شنبه 29 آذر 1393 - 14:11
sorena-ma - دیلمان - ایران
پرستویی عزیز خون خودتو برای آدم های مزدوری همچون شریفی نیا کثیف نکن . خودت عزیزی و نقش های که بازی کردید همیشه به یادمون می مونه . هنرمند مردمی جایش در دل مردم است .
شنبه 29 آذر 1393 - 18:12
بیدار58 - بایلسر - ایران
اصن این شریفی نیای گردو ادمه راجبش بحث کنی استاد پرستویی,بیخیالش
یکشنبه 30 آذر 1393 - 09:12
sarap - ونکوور - کانادا
شریقی نیا مردک ابله بیسواد چقدر هم ادعا داره. همه کاره هیچ کاره، در هیچ کاری سواد و تخصص نداره ولی خودشو در همه چیز صاحب نظر میدونه، تو برنامه شام ایرانی نشون داد که چقدر ابله و بیسواده. راجع به همه چیز اظهار نظر میکنه و همش میره سر منبر میخواد به بقیه چیز یاد بده! کچل خیکی بیسواد
دوشنبه 1 دي 1393 - 01:45
arash#eindhoven - آیندهوون - هلند
سینمایی ایران یه روسپی داره اونم این کثافته.
دوشنبه 1 دي 1393 - 14:05
gerard - تهران - ایران
حیف از شمانیست با این شخص طرف صحبت میشوید .
دوشنبه 1 دي 1393 - 18:36
shah_par - شيراز - ايران
یعنی یه طرفدار هم نداره؟ البته که نداره .. وقتی استاد بزرگ سینمای ایران اینطوری در موردش افشاگری میکنه خوب معلومه میکنه این یارو چند مرده حلاجه...
‌چهارشنبه 3 دي 1393 - 12:01
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.